Android Auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
zieliss
Posty: 45
Rejestracja: 12 maja 2019, 22:43
Samochód: SEAT ATECA FR 2.0 TSI 190 KM DSG 4drive
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Android Auto

Post autor: zieliss »

Czy ktoś miał problem z android auto. Często mi się w ogóle nie chce połączyć. Czasem muszę kilka razy przypiąć odpiąć kabel USB zanim się połączy a i tak po pewnym czasie się rozłącza, a przy okazji wyłączą zasilenie na kablu USB. Dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu samochodu zasilanie usb wraca ale problem z łączeniem pozostaję.


SEAT ATECA FR 2.0 TSI 190 KM DSG 4drive

Sponsor

Re: Android Auto

Sponsor


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Android Auto

Post autor: greg_the_lazy »

zieliss pisze:Czy ktoś miał problem z android auto. Często mi się w ogóle nie chce połączyć. Czasem muszę kilka razy przypiąć odpiąć kabel USB zanim się połączy a i tak po pewnym czasie się rozłącza, a przy okazji wyłączą zasilenie na kablu USB. Dopiero po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu samochodu zasilanie usb wraca ale problem z łączeniem pozostaję.
Częstą przyczyną jest winny kabel. Najlepiej, żeby był oryginalny.

A jak odłącza Ci nawet zasilanie telefonu to na bank kabel.

W ostateczności port USB w telefonie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

zieliss
Posty: 45
Rejestracja: 12 maja 2019, 22:43
Samochód: SEAT ATECA FR 2.0 TSI 190 KM DSG 4drive
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Android Auto

Post autor: zieliss »

Raczej to nie kabel bo mam kilka i na każdym to samo. Zasilanie wyłàcza sie na obu portach USB z przodu i chyba z tyłu do ładowania też ale muszę to potwierdzić. Zmiana tlf. na inny też nie pomaga. Czasami zachowuje się tak jakby android auto się restartował lub rozłączał na chwilę. Potrafi się zresetować kilka razy ale zawsze kończy się tak samo po jakimś czasie. Brak zasilania w kablu i połączenia z android auto. Mam inne auto i nie mam tych problemów z tymi samymi kablami i telefonami.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2021, 22:57 przez zieliss, łącznie zmieniany 1 raz.
SEAT ATECA FR 2.0 TSI 190 KM DSG 4drive

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Android Auto

Post autor: greg_the_lazy »

zieliss pisze:Raczej to nie kabel bo mam kilka i na każdym to samo. Zasilanie wyłàcza sie na obu portach USB z przodu i chyba z tyłu do ładowania też ale muszę to potwierdzić. Zmiana tlf. na inny też nie pomaga. Czasami zachowuje się tak jakby android auto się restartował lub rozłączał na chwilę. Potrafi się zresetować kilka razy ale zawsze kończy się tak samo po jakimś czasie. Brak zasilania w kablu i połączenia z android auto. Mam inne auto i nie mam tych problemów z tymi samymi kablami i telefonami.
Może gdzieś zwarcie się robi... Bezpiecznik? Przeskanuj OBD jak masz możliwość.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

JACA
Posty: 309
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 189 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Android Auto

Post autor: JACA »

zieliss pisze:
11 sie 2021, 20:40
Czy ktoś miał problem z android auto.
Owszem :)
Aplikacja wydaje mi się mało stabilna. Co aktualizacja to zachowuje się inaczej :? Ostatnio miałem tak, że co chwilę następował jakby jej restart, a co ciekawe wyznaczona trasa pozostawała w pamięci.
--
Jaca

geranium
Posty: 726
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Android Auto

Post autor: geranium »

zieliss pisze:
11 sie 2021, 22:08
....Zasilanie wyłàcza sie na obu portach USB z przodu i chyba z tyłu do ładowania też ale muszę to potwierdzić......
z tyłu jest tylko ładowanie i co to ma wspólnego z Android Auto ?NIC
jeżeli masz za duży pobór prądu to zasilanie jest odłączane co skutkuje nie działaniem wszystkiego co wepniesz w gniazdo USB

skoro zestaw działa ci w innym aucie to masz problem z ładowarką ale nigdy nie z AndroidAuto.

zieliss
Posty: 45
Rejestracja: 12 maja 2019, 22:43
Samochód: SEAT ATECA FR 2.0 TSI 190 KM DSG 4drive
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Android Auto

Post autor: zieliss »

Nie pisałem, że zasilenie z tyłu ma coś wspólnego z android auto. Mam problem z zasilaniem co skutkuje rozłączaniem android auto. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. A czy zasilanie tylnych gniazd jest z tego samego miejsca co z przodu to muszę sprawdzić.
Podłączony jeden telefon powinien być bez problemu obsługiwany. W drugim aucie tlf. i tablet bez problemu jest ładowany i nic nie rozłącza. Jakby był problem z prądem to by sie wyłączał od razu a nie losowo np. 15min, 30 min czasem 1h.
Albo tak samo się to zachowuje jak u JACA a po pewnym czasie zasilanie wyłącza na stałe.
SEAT ATECA FR 2.0 TSI 190 KM DSG 4drive

patryk7133
Posty: 1086
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Android Auto

Post autor: patryk7133 »

Przednie porty USB pobierają prąd z systemu multimedialnego i nie mają fizycznego bezpiecznika
Nie wiem jakie jest na nich maksymalne dopuszczalne obciążenie prądowe, ale u mnie np.: jak podłączę E-papieros IQOS, to wyłącza napięcie w przednich USB wraca po ponownym odpaleniu auta, choć raz miałem, tak że musiałem to zrobić poprzez OBD, bo zgaszenie i ponowne odpalenie auta nie pomagało.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Android Auto

Post autor: greg_the_lazy »

patryk7133 pisze:Przednie porty USB pobierają prąd z systemu multimedialnego i nie mają fizycznego bezpiecznika
Nie wiem jakie jest na nich maksymalne dopuszczalne obciążenie prądowe, ale u mnie np.: jak podłączę E-papieros IQOS, to wyłącza napięcie w przednich USB wraca po ponownym odpaleniu auta, choć raz miałem, tak że musiałem to zrobić poprzez OBD, bo zgaszenie i ponowne odpalenie auta nie pomagało.
Ja ładuje iQOSa z tylnich USB, bo w przednich jest transmisja danych i mi AA czasami glupiało, ale tak żeby prąd odłączalo to tak mie miałem :-)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

patryk7133
Posty: 1086
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Android Auto

Post autor: patryk7133 »

No właśnie być może da się ustawić poprzez OBD graniczną wartość napięcia dla przednich USB bo u mnie IQOS nie daje rady :(

A może masz innego IQOSA ? Mój to 3 duo

ODPOWIEDZ