Android Auto

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto

Post autor: Amadeusz »

Wielkie dzięki za pomoc, zadziałało tak z Replaio. Wystarczyło raz tak zrobić i już teraz pokazuje apkę, nawet jak nie jest włączona. Polecam można dodać do ulubionych dowolną polską stacje (np. lokalną) radiową i słuchać gdziekolwiek z samochodu!
Orłoś pisze:
19 sie 2019, 11:56
Mi działa Spotify i Tidal, ale jak wcześniej uruchomię te aplikacje na telefonie. Muzyka Google działa od razu, a TuneIn Radio nie działa w ogóle.
Pytanie jak Wam działa Waze? U mnie się gubi i nie nawiguje, pomimo aktualizacji AA. Telefon to Xiaomi Mi5.
Obrazek

Obrazek



Sponsor

Re: Android Auto

Sponsor


Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto

Post autor: Amadeusz »


Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Android Auto

Post autor: Eleonor »

Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Android Auto

Post autor: thecichy »

Orłoś pisze:
19 sie 2019, 11:56
Mi działa Spotify i Tidal, ale jak wcześniej uruchomię te aplikacje na telefonie. Muzyka Google działa od razu, a TuneIn Radio nie działa w ogóle.
Pytanie jak Wam działa Waze? U mnie się gubi i nie nawiguje, pomimo aktualizacji AA. Telefon to Xiaomi Mi5.
Potwierdzam - bardzo upierdliwym mankamentem jest to, że Spotify trzeba uruchomić na telefonie, żeby zadziałało w AA, TuneIn Radio nie sprawdziałem a Waze to porażka... nie tylko nie nawiguje ale chwilę po uruchomieniu praktycznie się zawiesza.
Sprawdziłem sobie właśnie najnowszą wersję 4.7.593824 ale żadnych zachwycających zmian, słaba rozdzielczość (wygląda jak mniejsza od nominalnej wyświetlacza), ograniczone funkcjonalności aplikacji, których swoją drogą w AA jak na lekarstwo i do tego motanie się z kablem (prawie same wady). Zdecydowanie wolę swój smartphone na magnesiku obok wyświetlacza, działa idealnie, również z asystentem google, wszystkimi aplikacjami i ich funkcjonalnościami i bez kabla :D

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Android Auto

Post autor: greg_the_lazy »

Po aktualizacji Androida do wersji 9 z łatkami bezpieczeństwa z 2019.10.01 w Waze pojawiła się możliwość dodawania punktów pośrednich po wyznaczeniu trasy lub w trakcie jazdy jak wyszukasz nowe miejsce to się pyta czy nowy przejazd czy punkt pośredni. Fajna opcja. :)
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Android Auto

Post autor: Barton »

thecichy pisze:
13 paź 2019, 10:43
Orłoś pisze:
19 sie 2019, 11:56
Mi działa Spotify i Tidal, ale jak wcześniej uruchomię te aplikacje na telefonie. Muzyka Google działa od razu, a TuneIn Radio nie działa w ogóle.
Pytanie jak Wam działa Waze? U mnie się gubi i nie nawiguje, pomimo aktualizacji AA. Telefon to Xiaomi Mi5.
Potwierdzam - bardzo upierdliwym mankamentem jest to, że Spotify trzeba uruchomić na telefonie, żeby zadziałało w AA[...]
Hmm, ja nie muszę włączać Spotify w telefonie żeby aplikacja działała przez AA.

Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Android Auto

Post autor: Michalw79 »

Mi również Spotify działa bez włączenia w telefonie .
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Android Auto

Post autor: thecichy »

Wygląda więc na to, że macie telefony z nakładką na androida, dla której aplikacja AA została w pełni (lub co najmniej lepiej) zoptymalizowana. Ja jak i Orłoś mamy telefony Xiaomi i z tymi telefonami AA widocznie nie radzi sobie już tak dobrze (szkoda). W przyszłości myślę o przesiadce na Samsunga (A50 lub A70), zobaczymy więc jak wtedy będzie to wyglądało.

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto

Post autor: l3niwi3c »

Barton, Michalw79
Co do spotify to w ustawieniach AA jest do wyboru jaką aplikację chcemy. Muzyka Google/Spotify - może ta zmiana pomoże
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Android Auto

Post autor: thecichy »

l3niwi3c pisze:
23 paź 2019, 8:02
Barton, Michalw79
Co do spotify to w ustawieniach AA jest do wyboru jaką aplikację chcemy. Muzyka Google/Spotify - może ta zmiana pomoże
l3niwi3c to by było za proste ;)
Niestety wygląda to tak, że Spotify na ekranie info niby się uruchamia ale z komunikatem błędu (z ikonką wykrzyknika), że niestety aplikacja nie może zostać w tej chwili uruchomiona. Trzeba odblokować ekran telefonu i na telefonie: wyjść z AA na pulpit, "wyczyścić" otwartą (co dziwne) aplikację Spotify, uruchomić ją ponownie i wtedy dopiero uruchamiając ją na info zadziała.

ODPOWIEDZ