Loga stacji radiowych

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Loga stacji radiowych

Post autor: geranium »

post nad swoim masz odpowiedź



Sponsor

Re: Loga stacji radiowych

Sponsor


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Loga stacji radiowych

Post autor: Bonifacy »

Chyba jednak nie. To jest katalog, z którego można pobrać logo. Ale jak sprawić, żeby się wyświetlało w samochodzie?

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Loga stacji radiowych

Post autor: DarekWa »

w wersji przed FL jest taka opcja w ustawieniach radia do wgrywania własnego loga stacji radiowej

Awatar użytkownika
aigner
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2021, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Loga stacji radiowych

Post autor: aigner »

Bonifacy pisze:
02 kwie 2021, 12:03
Czy jest możliwość samodzielnego dodania loga stacji w wersji FL? Nie znajduję takiej możliwości w instrukcji, a np. Polskie Radio Kierowców nie włącza automatycznie loga. W Golfie mogłem zapisać sobie logo na pendrive w formacie png i zainstalować samodzielnie.
Obawiam się, że mimo iż procedura taka opisana jest w instrukcji wersji po FL, to jednak nie da się tego ręcznie zmienić. Kluczowym elementem w procesie zmiany jest zupełny brak możliwości wyboru obrazka z własnego źródła. Nie pojawia się nigdzie ikonka ołówka prowadząca do edycji. Z pozycji menu "zmień logo stacji" też nie ma takiej możliwości. Wybór jest tylko możliwy pomiędzy zassanymi już automatycznie do systemu logotypami. Nic się nie da dodać "od siebie".

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Loga stacji radiowych

Post autor: DarekWa »

a usb z plikami podłączyłeś do auta?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
aigner
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2021, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Loga stacji radiowych

Post autor: aigner »

DarekWa pisze:
03 kwie 2021, 0:24
a usb z plikami podłączyłeś do auta?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
W moim wypadku podłączenie jakiegokolwiek zewnętrznego źródła (także pendriva z plikami) nie powoduje możliwości zmiany logo stacji. System widzi tylko te logotypy, które sam zassał po pierwszym uruchomieniu radia. W Leonie 2 lata temu było to możliwe i proste. W Atece po FL nie widzę takiej opcji... :(

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Loga stacji radiowych

Post autor: geranium »

aigner pisze:
02 kwie 2021, 20:50
Bonifacy pisze:
02 kwie 2021, 12:03
Czy jest możliwość samodzielnego dodania loga stacji w wersji FL? Nie znajduję takiej możliwości w instrukcji, a np. Polskie Radio Kierowców nie włącza automatycznie loga. W Golfie mogłem zapisać sobie logo na pendrive w formacie png i zainstalować samodzielnie.
Obawiam się, że mimo iż procedura taka opisana jest w instrukcji wersji po FL, to jednak nie da się tego ręcznie zmienić. Kluczowym elementem w procesie zmiany jest zupełny brak możliwości wyboru obrazka z własnego źródła. Nie pojawia się nigdzie ikonka ołówka prowadząca do edycji. Z pozycji menu "zmień logo stacji" też nie ma takiej możliwości. Wybór jest tylko możliwy pomiędzy zassanymi już automatycznie do systemu logotypami. Nic się nie da dodać "od siebie".
przecież to są pliki o określonych parametrach rozdzielczości przypisanych nazwach itd.. a ty byś pewnie chciał wstawić tam "zdjęcie"
po za tym niektóre stacje udostępniają kilka wersji które można sobie zmienić

PS fotoradary czy punkt POI też można tylko dograć z odpowiedniego pliku

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Loga stacji radiowych

Post autor: Bonifacy »

W Golfie VII zgrałem logo z internetu, zapisałem je w formacie png i bez problemu przy pomocy pendriva dało się je zainstalować tak, żeby pojawiało się na wyświetlaczu. W Atece FL nie ma takiej możliwości.

ODPOWIEDZ