Martwy panel audio

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Martwy panel audio

Post autor: tictac1986 »

Zdarzyło się to tylko ten jeden raz i w salonie powiedziano mi, że jeśli system nie jest wyłączany, może raz na jakiś czas sam się resetować - dokładnie to miało miejsce. Lekko spanikowałem na początku, ale teraz wszystko śmiga jak należy :)


Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Sponsor

Re: Martwy panel audio

Sponsor


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Martwy panel audio

Post autor: vioox »

Hmm nie będę zakladal nowego wątku ale u mnie po odbiorze auta ateca FL przejechałem jak do tej pory 130km.. i juz 2 razy miałem tak ze po wejściu do auta odpaliłem silnik i ekran radia czarny.. jednak radio gra kamery, tez nie działają...
Nie próbowałem resetu radia bo nie wiedziałem że jest taka opcja... jak się zdazy raz jeszcze to sprawdze.
Wyłączenie i włączenie zapłonu nie pomaga ale juz wyłączenie na np5 min i ponowny start i juz jest Oki...

Ktos mial podobne akcje ?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Martwy panel audio

Post autor: Endrju »

Reset możesz zrobić nawet teraz i wtedy obserwuj czy się nie powtarza.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Martwy panel audio

Post autor: Teo »

Dlzusze przycisniecie przycisku wylaczenia (tego co kasuje dzwiek, ale dluzej) powoduje wylaczenie calosci. I co ciekawe - to jest pamietane po wylaczeniu i wlaczeniu auta. Moze jakims cudem wylaczasz infotainment w taki sposob i potem po wlaczeniu auta nadal pozostaje wylaczony ?

Awatar użytkownika
Walt
Posty: 229
Rejestracja: 23 paź 2017, 8:42
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Seat Ateca 2.0TSI Xperience
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Martwy panel audio

Post autor: Walt »

vioox pisze:
25 gru 2020, 21:30
Hmm nie będę zakladal nowego wątku ale u mnie po odbiorze auta ateca FL przejechałem jak do tej pory 130km.. i juz 2 razy miałem tak ze po wejściu do auta odpaliłem silnik i ekran radia czarny.. jednak radio gra kamery, tez nie działają...
Nie próbowałem resetu radia bo nie wiedziałem że jest taka opcja... jak się zdazy raz jeszcze to sprawdze.
Wyłączenie i włączenie zapłonu nie pomaga ale juz wyłączenie na np5 min i ponowny start i juz jest Oki...

Ktos mial podobne akcje ?
Przytrzymaj przez 10 sekund przycisk włączania radia. Powinno pomóc. U mnie pomogło.
Ponoć dzieje się tak jeśli szybko wrzucisz wsteczny, włącza się kamera i system nie ogarnia.
Była 1,4TSI Xcellence.
Jest 2.0TSI Xperience.

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Martwy panel audio

Post autor: vioox »

Teo pisze:
25 gru 2020, 21:51
Dlzusze przycisniecie przycisku wylaczenia (tego co kasuje dzwiek, ale dluzej) powoduje wylaczenie calosci. I co ciekawe - to jest pamietane po wylaczeniu i wlaczeniu auta. Moze jakims cudem wylaczasz infotainment w taki sposob i potem po wlaczeniu auta nadal pozostaje wylaczony ?
Tylko ze przed wylaczeniem auta nic nie grzebałem z radiem miałem podlaczona transmisje bluetooth...

Ale jest możliwe to co mówi walt...
Bo wydaje mi się ze wsiadłem... start... wsteczny i zdziwienie... wiec moze warto poczekać bede obserwował i reset tez zrobie...

Szukałem informacji w instrukcji o resetowaniu i nie znalazłem... mówicie 10s...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Martwy panel audio

Post autor: Endrju »

Tak dłuższe przytrzymanie przyciski power aż na nowo zacznie się uruchamiać radio.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Martwy panel audio

Post autor: Bartek_Ateca »

Walt pisze:
25 gru 2020, 21:58
vioox pisze:
25 gru 2020, 21:30
Hmm nie będę zakladal nowego wątku ale u mnie po odbiorze auta ateca FL przejechałem jak do tej pory 130km.. i juz 2 razy miałem tak ze po wejściu do auta odpaliłem silnik i ekran radia czarny.. jednak radio gra kamery, tez nie działają...
Nie próbowałem resetu radia bo nie wiedziałem że jest taka opcja... jak się zdazy raz jeszcze to sprawdze.
Wyłączenie i włączenie zapłonu nie pomaga ale juz wyłączenie na np5 min i ponowny start i juz jest Oki...

Ktos mial podobne akcje ?
Przytrzymaj przez 10 sekund przycisk włączania radia. Powinno pomóc. U mnie pomogło.
Ponoć dzieje się tak jeśli szybko wrzucisz wsteczny, włącza się kamera i system nie ogarnia.
Mam Atecę po fl i zdarzyło mi się kilkukrotnie, że ekran infotainment się nie uruchomił. Najczęściej właśnie jak po uruchomieniu szybko wrzuciłem wsteczny. Radio grało i można było nim sterować jedynie za pomocą kierownicy. Kontaktowałem się z serwisem, powiedzieli: "obserwować, nagrać filmik jak się powtórzy". Mam więc nagrane filmiki i przy najbliższej wizycie pokażę w salonie. Reset pomaga.

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Martwy panel audio

Post autor: piotrzet »

Zdecydowanie nowe systemy są niedopracowane. Kolejny model i kolejny podobny problem. Ja mam Leona ST od marca 2020 model starszy do tej pory żadnych problemów z ekranem czy wirtualnym kokpitem i mam nadzieję, że tak zostanie.

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Martwy panel audio

Post autor: vioox »

Bartek_Ateca pisze:
28 gru 2020, 17:49
Walt pisze:
25 gru 2020, 21:58
vioox pisze:
25 gru 2020, 21:30
Hmm nie będę zakladal nowego wątku ale u mnie po odbiorze auta ateca FL przejechałem jak do tej pory 130km.. i juz 2 razy miałem tak ze po wejściu do auta odpaliłem silnik i ekran radia czarny.. jednak radio gra kamery, tez nie działają...
Nie próbowałem resetu radia bo nie wiedziałem że jest taka opcja... jak się zdazy raz jeszcze to sprawdze.
Wyłączenie i włączenie zapłonu nie pomaga ale juz wyłączenie na np5 min i ponowny start i juz jest Oki...

Ktos mial podobne akcje ?
Przytrzymaj przez 10 sekund przycisk włączania radia. Powinno pomóc. U mnie pomogło.
Ponoć dzieje się tak jeśli szybko wrzucisz wsteczny, włącza się kamera i system nie ogarnia.
Mam Atecę po fl i zdarzyło mi się kilkukrotnie, że ekran infotainment się nie uruchomił. Najczęściej właśnie jak po uruchomieniu szybko wrzuciłem wsteczny. Radio grało i można było nim sterować jedynie za pomocą kierownicy. Kontaktowałem się z serwisem, powiedzieli: "obserwować, nagrać filmik jak się powtórzy". Mam więc nagrane filmiki i przy najbliższej wizycie pokażę w salonie. Reset pomaga.
O to to .... dokładnie tak samo... 2 razy mi się zdarzyło ja na razie niepanikuje ale jak bys cos sie dowiedzial to daj znać....

ODPOWIEDZ