kamera cofania

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: kamera cofania

Post autor: patryk7133 »

Tak to prawda ale nie każdy ma wybór czasami dierze to co jest dostępne też miałem skonfigurowane autko pod siebie miałem czekać 7 miesięcy i czekał bym ale w między czasie rozbiłem swoje autko i na biegu szukałem Atleci dostępnej od reki a w takim przypadku masz ograniczony wybór



Sponsor

Re: kamera cofania

Sponsor


Awatar użytkownika
tweety
Posty: 56
Rejestracja: 14 sie 2018, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI DSG 4DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: kamera cofania

Post autor: tweety »

Endrju pisze:
16 wrz 2019, 16:46
Niestety są sytuacje w których Ci czujniki i oczy nie pomogę, np parkowanie przy krawężniku. A z kamerą 360 jest to o wiele prostsze zwłaszcza jak jest ciasno. Jest jeszcze wiele innych sytuacji.
Wszystko zależy od doświadczenia i umiejętności. Początkującym kierowcom na pewno kamery pomogą, ja piszę raczej jako doświadczony kierowca i tak szczerze to nawet nie wiem o co Ci chodzi z tymi krawężnikami i po co je oglądać na kamerach... Chyba czujesz szerokość czy długość auta na tyle, żeby nie rąbać w krawężniki?

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: kamera cofania

Post autor: Endrju »

Tak masz rację, szkoda tylko że np. na parkingach 95% kierowców staje jak im wygodnie zazwyczaj na dwóch miejscach i nie mów mi że te 5%To są doświadczeni kierowcy. I po kraweznikach też jeżdżą.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Orajo
Posty: 23
Rejestracja: 04 sie 2019, 23:37
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca Xcellence 1.5 TSI DSG7
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: kamera cofania

Post autor: Orajo »

Mam kamery 360 i ogólnie czasami zapominam z nich korzystać przy parkowaniu, szczególnie w garażu. Ale kamera tylna przydaje mi się często, szczególnie odkąd dowiedziałem się, że czerwana linia to odległość bezpieczenego otwierania klapy bagażnika. I to faktycznie jest przydatne. Przednia też bardzo przydatna do parkowania przodem. Reszta przydaje się w rzadziej, w ciasnych miejscach. Inna sprawa, to czujniki i kamery stanowią często nadmiar bodźców, przeszkadzając trochę w spokojnych manewrach, gdzie jest się pewnym warunków.

Awatar użytkownika
tweety
Posty: 56
Rejestracja: 14 sie 2018, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI DSG 4DRIVE
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: kamera cofania

Post autor: tweety »

Endrju pisze:
16 wrz 2019, 19:55
Tak masz rację, szkoda tylko że np. na parkingach 95% kierowców staje jak im wygodnie zazwyczaj na dwóch miejscach i nie mów mi że te 5%To są doświadczeni kierowcy. I po kraweznikach też jeżdżą.
Albo grubo przesadziłeś z tymi liczbami albo jeździsz w jakimś przedziwnym mieście... Od kilkunastu lat obserwuję warszawskich kierowców i moim zdaniem z 80% parkuje przyzwoicie, z 15% ma wywalone na wszystko i im żadne kamery nie pomogą bo to kwestia mentalności, a może z 5% parkuje słabo z powodu braku umiejętności.

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: kamera cofania

Post autor: Pepeg »

Mam kamery 360 i to wg mnie to zbędny bajer, ale tylnej kamery bym nie oddał za żadne skarby. Codziennie wyjeżdżam tyłem na ruchliwą ulicę i jest ona dla mnie niezbedna, szczególnie w trybie szerokokątnym, rewlacja.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: kamera cofania

Post autor: thecichy »

Mnie osobiście tylna kamera nie przypadła jakoś specjalnie do gustu (mam ją tylko dlatego, że była w standardzie w FR). Zdecydowanie wolę połączyć zmysł wzroku (poprzez uważne rozglądanie się na to co robię) ze zmysłem słuchu (skupiającym się na dźwięku z czujników parkowania). Ten tandem podczas precyzyjnego parkowania daje mi większą kontrolę nad sytuacją niż patrzenie się w ekranik (to moje subiektywne odczucie), tym bardziej, że rozdzielczość jest średnia (choć nie najgorsza jakie widziałem)...
Ale! przyznaję -> są sytuacje podczas parkowania, w których potrzebuję informację o tym czy będę mógł swobodnie otworzyć klapę bagażnika i wtedy czerwona linia się bardzo przydaje (więc suma sumarum spoko, że jest) ;)

arkadeusz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sie 2019, 12:58
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR 2.0 TDI 150KM DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: kamera cofania

Post autor: arkadeusz »

tag84 pisze:
15 wrz 2019, 23:45
1. Na ile w praktyce używacie kamery cofania?
Mam, nie używam w ogóle...
Ateca FR 2.0 TDI 150KM DSG Nevada White
Comfort+, Comfort Assistant+, Alarm, Kessy

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: kamera cofania

Post autor: Endrju »

Mam pytanko do użytkowników którzy nie mają kamer 360° w FL czyli normalną kamerką. Czy po włączeniu wstecznego te zielone linie skręcają wam zgodnie z ruchem kierownicy?
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: kamera cofania

Post autor: Eleonor »

Endrju pisze:
29 gru 2020, 19:14
Mam pytanko do użytkowników którzy nie mają kamer 360° w FL czyli normalną kamerką. Czy po włączeniu wstecznego te zielone linie skręcają wam zgodnie z ruchem kierownicy?
No zgaduje że chyba nie ... to było tylko z 360° aż tak by się zmieniło ? nie wierzę ... :)
Ostatnio zmieniony 29 gru 2020, 19:59 przez Eleonor, łącznie zmieniany 1 raz.
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

ODPOWIEDZ