Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: MusiC ManiaC »

Pytanie do osób które zlecały wygłuszenie firmie specjalizującej się w tej dziedzinie, jak z ceną usługi u Was? Zaoferowano mi wygłuszenie matą bitumiczną za 550pln + dodatkowa pianka 220 pln, oczywiście za parę drzwi przednich. Pytanie czy sama mata nie wystarczy ? Pianka dodatkowo wygłusza? Oczywiście nie zamierzam oszczędzać na tym temacie ale wolę wiedzieć czy ktoś nie wciska mi kitu :).
I czy efekt jest zadowalający bo obecnie to głośnik po stronie kierowcy trzeszczy z całym plastikowym poszyciem drzwi...



Sponsor

Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Sponsor


Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: Pepeg »

Płaciłem 800 za 4 drzwi, mata bitumiczna plus pianka na tapicerkę. Nic już nie trzeszczy, bas jest lepszy i w aucie trochę ciszej, jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: MusiC ManiaC »

No to różnica cenowa spora 😕, za osiem setek wszystkie drzwi chętnie i ja bym zlecił .

Kuchar
Posty: 673
Rejestracja: 24 cze 2019, 23:55
Samochód: inne
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: Kuchar »

Pytanie trochę z innej beczki, macie nagłośnienie Beats'a?

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: thecichy »

No właśnie... bardzo dobre pytanie - czy mamy nagłośnienie Beats? Niedawno zdjąłem plastikową ramkę słupka A do montażu kabla i wysokotonowy głośniczek to jakieś sono-coś z przestarzałym logo Skody (jestem ciekaw co zobaczę jak zajrzę do pozostałych głośników). Nabieram przekonania, że przedmiotem kupna tego "nagłośnienia" był chyba tylko subwoofer (obstawiłbym, że ten sam, który był dostępny w niedostępnym już Seat Sound System). Zatem pytanie powinno brzmieć "czy mamy znaczek Beats?". Przeszła mi taka myśl o dokładne sprawdzenie tego "nagłośnienia" i złożenie reklamacji do Seata z tytułu sprzedaży wyposażenia dodatkowego, które jest trochę oszukane (tylko pytanie, czy to gra warta świeczki...)

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: MusiC ManiaC »

Mam standardowe nagłośnienie .

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: Felix »

thecichy pisze:
18 wrz 2019, 6:37
No właśnie... bardzo dobre pytanie - czy mamy nagłośnienie Beats? Niedawno zdjąłem plastikową ramkę słupka A do montażu kabla i wysokotonowy głośniczek to jakieś sono-coś z przestarzałym logo Skody (jestem ciekaw co zobaczę jak zajrzę do pozostałych głośników). Nabieram przekonania, że przedmiotem kupna tego "nagłośnienia" był chyba tylko subwoofer (obstawiłbym, że ten sam, który był dostępny w niedostępnym już Seat Sound System). Zatem pytanie powinno brzmieć "czy mamy znaczek Beats?". Przeszła mi taka myśl o dokładne sprawdzenie tego "nagłośnienia" i złożenie reklamacji do Seata z tytułu sprzedaży wyposażenia dodatkowego, które jest trochę oszukane (tylko pytanie, czy to gra warta świeczki...)
Beats daje tylko logo ;)
W niektórych systemach w innych markach "dostawca logo" daje również strojenie i/lub część komponentów.
Wystarczy spojrzeć w ETKA. W Beats Audio w Atece zastosowano głośniki ze Skody Superb (przynajmniej częściowo), stąd widziałeś logo Skody.
Ogólnie jest tak:
Seat Sound dodawał, względem standardowego Audio w Excellence i FR, głośnik centralny i subwoofer. Wzmacniacz nadal wbudowany jest w jednostkę infotaiment w schowku.
Beats daje inne głośniki niż w standardzie i SSS (ale nie markowane/produkowane przez Beats, bo oni chyba nawet sami nic takiego nie robią) oraz dodaje zewnętrzny wzmacniacz, który znajduje się pod fotelem pasażera.
Na pocieszenie powiem, że głośniki do Cantona w Skodzie nie są produkowane przez Cantona, tak samo jak Dynaudio w VW nie jest robione na głośnikach Dynaudio :)
Generalnie uważam, że Beats gra całkiem fajnie, tylko brakuje mi DSP (dostępne z jakiegoś durnego powodu TYLKO z Navi Plus), więc scena nie jest najlepsza. Ale ogólnie brzmienie jest całkiem fajne. Ostatnio kupowałem kolumny do domu i porównując ogólne brzmienie (bez sceny, bo jednak tą bez DSP ciężko w samochodzie uzyskać), to tak do 6000-8000tys za parę większość grałą gorzej od Ateci. Słuchałem różnych konstrukcji od Fyne Audio, Monitor Audio, Dynaudio, Klipsch. Dopiero seria Gold od Monitor Audio zagrała zauważalnie lepiej.
Ale to już offtopic.
Sam zastanawiam się nad wygłuszeniem samochodu, tylko pytanie czy wtedy VGP nie będzie się czepiać w przypadku naprawa gwarancyjnych? Ostatnio są pod tym względem coraz bardziej upierdliwi...

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: Barton »

Wygłuszenie robi robotę. Jak ktoś nie jest zadowolony z audio w Atece powinien zacząć od kompletnego wygłuszenia drzwi.
Już przy standardowym nagłośnieniu słychać duża różnicę i mogę powiedzieć, że gra dobrze, a pewnie przy Beats będzie jeszcze lepiej.

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: Felix »

Tak, jestem pewien. Temat był studiowany na jakimś niemieckim forum.
Generalnie wychodzi na to, że wszystkie Ateci mają DSP/funkcję sound focus (nawet przy standardowym audio z tego co wiem), poza samochodami z Beats i zwykłą navi (lub Media System Plus). Kupując Navi Plus, przy Beats pojawia się opcja sound focus.
Właśnie cały czas noszę się z zamiarem napisania reklamacji do importera, bo tak jak napisałeś - NIGDZIE nie ma informacji o tym fakcie. Ani w cennikach, ani w instrukcji, ani sprzedawcy o tym nie mówią. Generalnie kupowałem Beats, żeby uzyskać najlepszy dźwięk, możliwy do uzyskania z fabrycznego systemu w Atece. Gdybym wiedział o tej różnicy, to dopłaciłbym do Navi Plus. Ale tej informacji nie było nigdzie. Czuję się więc oszukany i nie wiem, jak klient ma wiedzieć co kupuje, dopóki nie dostanie samochodu. Specjalnie studiuję instrukcje przed zakupem czegoś, bo ona zwykle mówi najwięcej o rzeczywistych możliwościach urządzenia. Tutaj nie było ani słowa na temat braku DSP w mojej konfiguracji...
Co do samego Beats, to ostatnio miałem wymieniony Infotaiment z powodu błędów na wzmacniaczu. Nowa jednostka ma nowszy firmware i brzmienie jest dużo lepsze, niż na fabrycznym firmware. Ktoś na forum też pisał, że zrobili mu upgrade firmware infotaiment i system zaczął grać lepiej. Ewidentnie coś zmienili w strojeniu w nowym sofcie.
W każdym razie w tym momencie nie narzekam. Bas jest dość głęboki, dobrze kontrolowany, równowaga tonalna jest dobra (przynajmniej jak na mój gust, "nie praktykującego" audiofila). Nie jest to oczywiście jakiś odlot i system "audiofilski", ale jak pisałem wyżej - porównując z kolumnami dobrych producentów tak do 6000-8000tys, pędzonych niezłymi wzmacniaczami (Ancient Audio Hybrid i Moon 330A, oba z Moon 390 jako źródłem i pre) jest dobrze. Jedyny problem to scena. Jednak bez DSP trzeba siedzieć chociaż mniej więcej w środku, żeby usłyszeć dobrą stereofonię. W samochodzie oczywiście tak nie siedzimy, więc DSP to jedyny sposób na uzyskanie dobrej sceny. A u mnie go nie ma...
Tą dyskusję trzeba by chyba przenieść do odpowiedniego wątku, bo robimy offtop ;)

Pepeg
Posty: 171
Rejestracja: 24 lip 2018, 7:39
Lokalizacja: Kraków i okolice
Samochód: Ateca Excellence 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wygłuszenie przednich drzwi - ceny

Post autor: Pepeg »

Frodo widzę że jesteś z Krakowa, ja też, zawsze możesz porównać u mnie. Mam standardowy system i wygłuszone drzwi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ