Rozbudowa audio

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Arkadius171
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:16
Samochód: Tarraco
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Rozbudowa audio

Post autor: Arkadius171 »

Witam. Mam podstawowe / standardowe nagłośnienie Seata. Jest możliwość rozbudowy o oryginalny subwoofer Seata beats albo sound system? Widziałem że można kupić do koła zapasowego w bagażniku z kablem i teraz mam pytanie nie mając koła zapasowego w samochodzie ma to jakis sens czy samochód ma wyprowadzony kabel żeby tylko wpiać czy trzeba grzebać w całym aucie ktoś myślał albo coś takiego z Was robil? Pozdrawiam



Sponsor

Rozbudowa audio

Sponsor


Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Rozbudowa audio

Post autor: Felix »

Technicznie się da, nawet ktoś z jakiegoś zagranicznego forum to robił.
Pytanie, czy warto? Koszty będą bardzo wysokie - głośniki, wiązki, kodowanie, ew. zdjęcie ochrony komponentów.
Można albo taniej, z prawdopodobną utratą gwarancji, ale bardzo drogo w ASO, jeśli się podejmą.
Moim zdaniem gra nie jest warta zachodu.

Arkadius171
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:16
Samochód: Tarraco
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozbudowa audio

Post autor: Arkadius171 »

Bardziej mnie zastanawiało ahy dokupić ten box subwoofer od Seata bądź golfa ten do koła zapasowego w bagażniku tylko nie wiem czy wiązka jets wprowadzona do bagażnika i ukryta aby tylko podłączyć i czy trzeba wzmacniacz czy wszystko jest przygotowane na zasadzie plug and play

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Rozbudowa audio

Post autor: patryk7133 »

Lepiej zainwestuj w DSP plug and play Z subwooferem zamiast koła. Nie potrzebujesz zmieniać nic w aucie i np : Match ma gotowe rozwiązania do twojego audio ze specjalnie wystrojony Softem do akustyki wnętrza Ateci i nie tracisz gwarancji na auto

Arkadius171
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:16
Samochód: Tarraco
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozbudowa audio

Post autor: Arkadius171 »

Właśnie o to chodzi ale czy ja muszę coś kombinować z prowadzeniem kabli do tyłu bagażnika? Widziałem właśnie matcha i helix system też nie mam koła zapasowego więc chętnie bym coś wsadził aby grało bo mam najbardziej podstawowy system bez sss oraz bez beats

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Rozbudowa audio

Post autor: patryk7133 »

Tak kabel subwoofera musisz poprowadzić z pod siedzenia pasażera bo tam jest miejsce na wzmacniacz jeśli masz kamery 360 to z pod siedzenia kierowcy i kabel za wyświetlacza też. pod fotel wszystkie kable z gotowymi wtyczkami są w zestawie do skompletowania w twoim przypadku potrzebujesz Match PP 64 DSP i subwoofer P 75 teraz nie jestem wstanie sprawdzić ale jak chcesz to w niedzielę mogę ci podesłać nazwy wszystkich potrzebnych elementów

Arkadius171
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:16
Samochód: Tarraco
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozbudowa audio

Post autor: Arkadius171 »

Nie mam kamer 360 Stopni to widzę czeka mnie w razie w trochę rozbiórki więc raczej się nie podejmę tego :(

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Rozbudowa audio

Post autor: Janisz »

Arkadius171 pisze:
18 wrz 2019, 19:32
Witam. Mam podstawowe / standardowe nagłośnienie Seata. Jest możliwość rozbudowy o oryginalny subwoofer Seata beats albo sound system? Widziałem że można kupić do koła zapasowego w bagażniku z kablem i teraz mam pytanie nie mając koła zapasowego w samochodzie ma to jakis sens czy samochód ma wyprowadzony kabel żeby tylko wpiać czy trzeba grzebać w całym aucie ktoś myślał albo coś takiego z Was robil? Pozdrawiam
Ja właśnie dziś zaczynam zabawę z DSP + wzmak w koło + sub 8" w bagażniku. Drzwi mam już wygłuszone. Relacja jest na forum.

Jeżeli zależy Ci na poprawie brzmienia nawet w serii to zacznij od dobrego wygłuszenia drzwi ;) Będziesz zaskoczony ile to dało na plus.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Arkadius171
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:16
Samochód: Tarraco
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rozbudowa audio

Post autor: Arkadius171 »

A plus minus jakie ceny samych drzwi ostatnio się rozglądam to cenowo za auto koło 4k trzeba dać z jakiś proponowanych stron

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Rozbudowa audio

Post autor: Janisz »

Arkadius171 pisze:
20 wrz 2019, 17:38
A plus minus jakie ceny samych drzwi ostatnio się rozglądam to cenowo za auto koło 4k trzeba dać z jakiś proponowanych stron
Ciężko mi wycenić same przednie drzwi. Maty i pianki plus rolka do wałkowania mat kosztowała mnie 450zł. Swojego czasu, kumpla i piwek nie liczę :lol:

Jak już pisałem. Po samym wygłuszeniu przód gra znacznie lepiej na seryjnych głośnikach więc można się bawić.

Obecnie położyłem instalację w aucie i składam wszystko w całość. Zmieniam tweetery na inne i wbudowuję je w słupki (ukierunkowanie tweeterów). Słupki kupiłem używane na alledrogo.

Woofery pozostają seryjne na ten moment. W bagażnik zostanie schowany procesor dźwięku, który ma wbudowany wzmacniacz i on zasili właśnie tweetery. Dodatkowo w koło wpada wzmacniacz, który zasili wf i suba. Dojazdówka pozostaje na swoim miejscu. Dorobiona będzie odpowiednio płyta mdf z odpowiednim frezowaniem i robionym mocowaniem wg. własnego pomysłu 8-) Płyta wejdzie w koło a na nią wzmak.

W bagażniku będzie siedział mały sub 8" w zabudowie BR.

A to wszystko przy zmianach, których nie widać w aucie ;)

No jedynie będzie widać nowe przerobione słupki i maskownicę od nowych tw. No ale wszystko będzie na czarno więc nie będzie rzucać się w oczy w wyposażeniu Xcellence.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ