Android Auto - bezprzewodowo

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: DarekWa »

to powiadomienie wyskakuje mi również na MIB2 w moim telefonie z Android 11, bo wykrywa tylko po bluetooth opcje AA w infotainment. Ale bezprzewodowego szansy nie ma dla MIB2.
Więc radzę, nie sugerujcie się tym.



Sponsor

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Sponsor


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: greg_the_lazy »

A próbowaliście wyczyścić dane w aplikacji - cache i pamięć? żeby AA jeszcze raz rozpoczęło proces konfiguracji? jeżeli telefon ma BT i WiFi 5G to powinno śmigać. ale sprawdziłbym to na czystym AA.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: greg_the_lazy »

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Bartek_Ateca »

greg_the_lazy pisze:
20 sty 2021, 23:38
A próbowaliście wyczyścić dane w aplikacji - cache i pamięć? żeby AA jeszcze raz rozpoczęło proces konfiguracji? jeżeli telefon ma BT i WiFi 5G to powinno śmigać. ale sprawdziłbym to na czystym AA.
Wyczyściłem dane w aplikacji i niestety nic. Po wejściu do auta z odpalonym BT i WiFi telefon wyświetla ikonkę AA i prośbę o połączenie z urządzeniem. Telefon łączy się z infotainment przez wifi.

Tritium
Posty: 53
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:11
Samochód: Ateca 2017, Ateca 2020
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Tritium »

Czołem,


Zaglądam tu z przeciwnego obozu tj. nadgryzionego jabłka i tematu - „rozmowa tylko o carplay”. Moi wymarli w tym temacie, a widzę, że ostro walczycie.
U mnie niestety Samsung z 11. nie połączył się kablem. Łączył, łączył i wykrzaczał się za każdym razem. Pewnie kwestia Androida ale nie było czasu sprawdzać, okazjonalny to był pasażer z Androidem.

Poświęciłem trochę czasu na ten temat, maile, telefony i odbijam się od ścian.

Generalnie z Apple Carplay jest tak, że w Angli działał w nowej Atece 2020 bezprzewodowo od początku. U naszych sąsiadów Czechów nie działa, bo wg. tego co mi odpisali z seat.cz asystent Siri nie działa w języku czeskim. Tylko co z tego, jak po kablu wszystko działa. Poza tym mam carlinkit 2.0 w Ateca z 2017r. i tam działa wszystko bezprzewodowo dzięki temu urządzeniu pomimo, że Siri mam po angielsku, a telefon po polsku.

Obdzwoniłem serwisy w kraju, większość twierdzi, że ma być aktualizacja softu, co pozwoli na działanie bezprzewodowe systemu carplay. Nikt nie wie kiedy i co to ma być konkretnie. Seat Polska Poznań nabrał wody w usta i nie chce się nic wypowiedzieć w temacie.

Czuję, że się ktoś nie dogadał na łączach importer-producent-apple-google i się już zaczynam poddawać. Ostatnia opcja jaka została to mail do importera z vinem, by sprawdził, czy bezprzewodowy AA/Carplay ma szansę działać w konkretnym aucie, bo Panowie nie są w stanie powiedzieć, czy taka opcja ogólnie w kraju jest dostępna, ew. czy będzie?

Dodam, źe Ateca Cupra ma bezprzewodowo wszystko u nas w kraju.

Może komuś z Was udało się pozyskać jakieś informacje gdzieś wyżej?

craqs
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2020, 16:59
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca 2020 FR (FL)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: craqs »

Niestety obawiam się najgorszego scenariusza, czyli takiego gdzie Seat wypnie się na rodzimych użytkowników twierdząc że CarPlay nie jest oficjalnie wspierany w Polsce przez Apple (a o dziwo faktycznie nie jest: https://www.apple.com/pl/ios/feature-av ... le-carplay - pomimo tego że po kablu działa). Też próbowałem już wielu sposobów, ale niestety chwilowo się poddaję.
Tritium pisze:
25 sty 2021, 13:17
Czołem,


Zaglądam tu z przeciwnego obozu tj. nadgryzionego jabłka i tematu - „rozmowa tylko o carplay”. Moi wymarli w tym temacie, a widzę, że ostro walczycie.
U mnie niestety Samsung z 11. nie połączył się kablem. Łączył, łączył i wykrzaczał się za każdym razem. Pewnie kwestia Androida ale nie było czasu sprawdzać, okazjonalny to był pasażer z Androidem.

Poświęciłem trochę czasu na ten temat, maile, telefony i odbijam się od ścian.

Generalnie z Apple Carplay jest tak, że w Angli działał w nowej Atece 2020 bezprzewodowo od początku. U naszych sąsiadów Czechów nie działa, bo wg. tego co mi odpisali z seat.cz asystent Siri nie działa w języku czeskim. Tylko co z tego, jak po kablu wszystko działa. Poza tym mam carlinkit 2.0 w Ateca z 2017r. i tam działa wszystko bezprzewodowo dzięki temu urządzeniu pomimo, że Siri mam po angielsku, a telefon po polsku.

Obdzwoniłem serwisy w kraju, większość twierdzi, że ma być aktualizacja softu, co pozwoli na działanie bezprzewodowe systemu carplay. Nikt nie wie kiedy i co to ma być konkretnie. Seat Polska Poznań nabrał wody w usta i nie chce się nic wypowiedzieć w temacie.

Czuję, że się ktoś nie dogadał na łączach importer-producent-apple-google i się już zaczynam poddawać. Ostatnia opcja jaka została to mail do importera z vinem, by sprawdził, czy bezprzewodowy AA/Carplay ma szansę działać w konkretnym aucie, bo Panowie nie są w stanie powiedzieć, czy taka opcja ogólnie w kraju jest dostępna, ew. czy będzie?

Dodam, źe Ateca Cupra ma bezprzewodowo wszystko u nas w kraju.

Może komuś z Was udało się pozyskać jakieś informacje gdzieś wyżej?

juby466
Posty: 84
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:06
Samochód: Ford Focus
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: juby466 »

Ok CarPlay nie jest wspierany ale AA już tak więc ciekawe jaką tu mają wymówkę?

dzwoniec
Posty: 113
Rejestracja: 20 sie 2020, 1:02
Samochód: Cupra Ateca FL 2020
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: dzwoniec »

Tritium pisze:
25 sty 2021, 13:17
Dodam, źe Ateca Cupra ma bezprzewodowo wszystko u nas w kraju.
Nie potwierdzam niestety, infotainment jest dokładnie ten sam co w każdej FL. CarPlay u mnie też tylko po kablu.

BShKF
Posty: 70
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:35
Samochód: Cupra Ateca 2020
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: BShKF »

W teście Toyoty Highlander Pertyn wspomina, że używa jakiegoś urządzenia na USB, które wpina w auta, które nie obsługują bezprzewodowego Apple CarPlaya i dzięki temu jego telefon łączy się bez kabla. Podejrzewam, że skoro działa to z CarPlayem to tym bardziej powinno działać z AA. Zapytany o szczegóły odsyła do polskiego importera "re-stream polski importer t.miodunka@gmail.com".

Ktoś orientuje się co to za wynalazek?

Tu wspominany fragment testu:

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: DarekWa »

tak, ale nie wspiera to AA

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ