Android Auto - bezprzewodowo

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
jabaraks
Posty: 45
Rejestracja: 09 sty 2023, 11:48
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca 1,5 DSG, xperience, Magic Black
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: jabaraks »

lacoda pisze:
23 lip 2023, 11:59
Z tego co wiem, to warunkiem bezprzewodowego AA jest posiadanie fabrycznej nawigacji. Bez tego, tylko AA po kablu.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Nieprawda. Nie mam nawigacji i AA śmiga bezprzewodowo.



Sponsor

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Sponsor


Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Wojtas_gt »

Wiecie - nie wiem czy az tak jest o co walczyc. Mam polifta z konca 2020, duzy ekran bez gałek, bezprzewodowy AA i CP wlaczyl mi jeden dobry czlowiek stąd i jestem wdzieczny, sa dobrzy ludzie wsrod nas jeszcze. Mam indukcję i mozna tego uzywac jesli sie zbyt duzo nie wymaga na raz i niezbyt dlugo. Jesli jednak jade dalej, uzywajac na raz Spotify, Googlemapy i Janosika to co telefon strasznie sie grzeje i to nie tylko na moim S20FE bo wiele osob pisze o tym na grupach - co chwile wylacza sie ladowanie i znowu wlacza, nie doprowadza do rosniecia poziomu baterii a raczej spadku i na wyjazdy wielogodzinne kabel zdaje egzamin, telefon jest chlodny, naladowany do 100% i bajer wifi jest jak dla mnie przereklamowany. Moze gdyby istnial jakis kanalik nadmuchu na schowek w autach z indukcją, ale to tylko seat, z reszta skody maja ten sam problem. Indukcja jest zjadliwa tez ale przy powiazaniu z radiem przez bt do muzyki, obslugi telefonu itp. Tak jak wspomnialem wyzej - obciazenie i grzanie sie niweczy zyski i nie spinalbym sie nad tym zbytnio by miec to bez kabla, muzyke i tak sie da sluchac z grafikami.

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Bonifacy »

Przyznam, że mam podobnie (choć z iPhone) - na krótkich dystansach w mieście używam nawigacji fabrycznej, na dłuższych - gdy chcę mieć informacje o suszarkach - po kablu korzystam z map google lub (rzadziej) yanosika. Muzyki nie słucham, co najwyżej książki z audiobooka. Nie próbowałem nawet konfiguracji bezprzewodowej.

Online
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 351
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: rybsko »

Mam podobne doświadczenia do przedmówców (co prawda z Apple CarPlay):
- Indukcja strasznie grzeje, więc nie korzystam, zresztą w domu również tylko po kablu ładuję. Jedyny raz, gdy na iPhone osiągnąłem temperaturę krytyczną, czyli telefon kazał mi go wyłączyć, to było korzystanie z map + indukcja.
- Na trasie korzystam z kabla i wtedy to ładowanie jakoś tam daje radę nadążyć za zużyciem, chociaż jest nieco słabe.
- Przerwania ładowania lub pętle kilkusekundowe "ładuję-nie ładuję" zdarzają się u mnie również, a może przede wszystkim po kablu (i nie jest to wina uszkodzonego kabla ani gniazda w telefonie).

Ale większość moich jazd, to krótki dystans, kiedy nie muszę ładować telefonu, a kiedy bezprzewodowy full-link jest baaardzo wygodny i byłoby mi bez niego źle.

Online
flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: flash »

Polift z 2022:
- AA działa bezprzewodowo bez żadnych problemów;
- indukcję odpiąłem (kostkę pod spodem, w tunelu), bo nie korzystam z powodu słabego ładowania i grzania się;
- ładuję po kablu przez ładowarkę w gnieździe zapalniczki (większa moc, i nie łączy się z AA po kablu jak ładowanie po wbudowanym USB), co przy odpalonym yanosiku, mapach google'a, spotify i co tam jeszcze ładuje nawet sensownie, może nie super szybko – znaczy super szybko, ale też w takiej konfiguracji duże pobiera prądu to co odpalone – ale ładuje.

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Wojtas_gt »

To mi tez port laduje do 100%, gdy jazda trwa dlugo nie ma sie gdzie spieszyc, nie testowalem ale nie jest najgorzej na tych fabrycznych portach usb c. Chwile przed kupnem tego auta kupilem sobie tez szybką, oryginalną ladowarke samsunga w sklepie, z oryginalnym kablem na zapalniczke i rozbilem tamto auto, stad kupno ateki i tak lezy raczej schowana ta ladowarka bo az tak szybko mi nie bylo trzeba, ale moze kiedys wyprobuje. Zdarzaly mi soe jakies zwiechy na kablu i wifi ale ludzie narzekaja na polaczenie kablowe, moze to jest rozwiazanie ale co do tego odpinania indukcji troche nie rozumiem, bo tel mozna polozyc z lewej i nie laduje sie, czesto tak kllade bo jadac 20 min nie potrzebuje nic poza bt i spotify i bateria nie wymaga ladowania sie o te 10% bo fakt - jest to wolne ladowanie. W domu mamy dwie ladowarki indukcyjne i mysle ze nie szkodza one telefonom, wrecz przeciwnie, jedna jest starszym szajsungiem, druga najnowszym z mocną wtyczką jakby co i mimo to oszczedza akumulator wolniej go ladujac przez noc, mimo ze nie trwa tyle co w aucie to odrobine wolniej, oszczedza tez gniazdo i z 3 telefonow indukcyjnych jeden to stary S8 co ma ze 4 lata i pierwszą baterie ktora wcale tak nie pada jak moze sie to wydawac, byla uzytkowana z indukcja domową.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Luk4as »

flash pisze:
24 lip 2023, 14:37
Polift z 2022:
- AA działa bezprzewodowo bez żadnych problemów;
- indukcję odpiąłem (kostkę pod spodem, w tunelu), bo nie korzystam z powodu słabego ładowania i grzania się;
- ładuję po kablu przez ładowarkę w gnieździe zapalniczki (większa moc, i nie łączy się z AA po kablu jak ładowanie po wbudowanym USB), co przy odpalonym yanosiku, mapach google'a, spotify i co tam jeszcze ładuje nawet sensownie, może nie super szybko – znaczy super szybko, ale też w takiej konfiguracji duże pobiera prądu to co odpalone – ale ładuje.
Polecam Ci takiego Besusa

https://allegro.pl/oferta/mini-ladowark ... 6kEALw_wcB

Sam często miałem sytuacje, że telefon mi wpada, wsiadam do auta próbuje naładować gniazdami z przodu i nawet telefon nie rusza. Tylne gniazda oczywiście mocniejsze dają radę podnieść telefon.

Zawsze stroniłem w Atece od dodatkowych zabawek typu ładowarki zapalniczkowe, ale kupiłem, podłączyłem i jakby inny poziom życia - ładowarka wspiera super szybkie ładowanie itd. Do kupienia w okolicach 30 zł. Jest mini więc chowa się całkowicie w gnieździe ładowarki. Wykonana ze stopu metali więc się nie roztopi w gnieździe ;)

Online
flash
Posty: 298
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: flash »

Luk4as pisze:
25 lip 2023, 7:21
flash pisze:
24 lip 2023, 14:37
Polift z 2022:
- AA działa bezprzewodowo bez żadnych problemów;
- indukcję odpiąłem (kostkę pod spodem, w tunelu), bo nie korzystam z powodu słabego ładowania i grzania się;
- ładuję po kablu przez ładowarkę w gnieździe zapalniczki (większa moc, i nie łączy się z AA po kablu jak ładowanie po wbudowanym USB), co przy odpalonym yanosiku, mapach google'a, spotify i co tam jeszcze ładuje nawet sensownie, może nie super szybko – znaczy super szybko, ale też w takiej konfiguracji duże pobiera prądu to co odpalone – ale ładuje.
Polecam Ci takiego Besusa

https://allegro.pl/oferta/mini-ladowark ... 6kEALw_wcB

Sam często miałem sytuacje, że telefon mi wpada, wsiadam do auta próbuje naładować gniazdami z przodu i nawet telefon nie rusza. Tylne gniazda oczywiście mocniejsze dają radę podnieść telefon.

Zawsze stroniłem w Atece od dodatkowych zabawek typu ładowarki zapalniczkowe, ale kupiłem, podłączyłem i jakby inny poziom życia - ładowarka wspiera super szybkie ładowanie itd. Do kupienia w okolicach 30 zł. Jest mini więc chowa się całkowicie w gnieździe ładowarki. Wykonana ze stopu metali więc się nie roztopi w gnieździe ;)
Kupiłem taką:

https://www.x-kom.pl/p/744554-ladowarka ... a-18w.html

i również nie narzekam :)

roso
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2023, 21:10
Samochód: Cupra Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: roso »

Witajcie, kupiłem Cuprę Ateca 2020 r i mam problemy z bezprzewodowym Android Auto.
W poprzednim aucie - Mondeo używałem adaptera do bezprzewodowego AA - AAWireless i działał perfekcyjnie, a tutaj ten adapter czasem się łączy, czasem muszę się przeklikać, aby połączyć, a czasem się nie łączy, a czasem AA po kablu też nie działa.
Używam oryginalnego kabla do S23U, zmiana kabla nie pomogła.
Zdjęcie mojego radyjka - czy są szanse, że da się tam zrobić AA bezprzewodowo po OBD?
A jeśli tak, to polecacie kogoś na Śląsku?
P.S. Reset radai i wyczyszczenie danych w telefonie nie przyniosły efektu.

Obrazek

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Wojtas_gt »

Co do łączenia czasem, a czasem nie - kluczem moze być ten ekran wstępny do wejscia w smartlink, ja mam odblokowane, takie samo radio na oko jak Twoje i korzystam z bezprzewodowego AA i fabrycznej ładowarki indukcyjnej, ale z uwagi na grzanie sie telefonu i zrywanie ladowania co troche przy dalszych trasach, gdzie wszystko na raz chodzi - uzywam tez kabla wlasnie na dalsze trasy, nim mozna sie połączyć do samego ladowania (wtedy wifi w tel nie pracuje i na tej podstawie mozna to okreslic) albo razem z danymi, pokombinuj skoro uzywasz tego adaptera, albo odblokuj OBD11 po prostu radio, ktore ma te funkcje. Dodam, ze aby po kazdym wlaczeniu zaplonu wchodzac do auta aparat sie nie parowal jako wireless to konczac poprzednią sesje jazdy z nawigacją itd - klikam w seat i gornym kafelkiem zamykam łacze, by na codzien korzystac tylko z łacznosci bt dla spotify bez AA.
Gorsza sprawa to model telefonu, naleze do wielu grup, nieregularnie do nich zagladam i wiem, ze dlugo juz trwa lub trwal problem z tym modelem samsunga, mialo miejsce to wlasciwie we wszystkich swiezych VAGach, nie wywnioskowalem z tegco napisales czy byly proby na innym telefonie. Odezwalem sie tylko z ogolnikami, nie znam sie na tyle, by Ci w pelni pomoc, moze ktos inny dopowie.
Za ten post autor Wojtas_gt otrzymał podziękowanie:
roso (20 wrz 2023, 13:40)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ