Android Auto - bezprzewodowo

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Felix »

Eleonor pisze:
29 wrz 2021, 13:10
No ok .. jak się nie da tak to można inaczej .. a może ktoś coś zrobi jakiś myk/hack ...

Na dzień dzisiejszy są 3 urządzenia które znam by cieszyć się z bezprzewodowego Android Auto
Pokazują się także chińczyki na ali oraz ludzie na xda także pracują nad tego typu urządzeniami
Pewnie będzie się tego coraz więcej pojawiało
Pożyjemy zobaczymy :)
3? Ja kojarzę 2. Właśnie czekam (od kwietnia...) na AAWireless.
Kojarzę jeszcze Carsifi, ale nic poza tym.



Sponsor

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Sponsor


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: vioox »

rafikowicz pisze:Jeśli ktoś jeszcze nie odblokował sobie Android Auto po WiFi, to jest sposób na odblokowanie go przez OBD11. Instrukcja z rosyjskiego forum, dzięki kolegom z wątku o Apple CarPlay :) (https://www.drive2.com/l/576513529935299111/)

Sterownik 5F -> Adaptacje:
1) 5_ghz_wlan = ON
2) function_configuration_connectivity:
- app_connect_over_wifi = YES
- apple_car_play = switch from "USB Only" to "ON"
- google_android_auto = switch from "USB Only" to "ON"
- wifi_client_mode_5GHz = ON (in principle it has no effect, I guess, but let it be)
- WIFI_Hotspot_5GHz = ON
- wlan_aps_to_ccu_routing = ON (I'm not sure if this parameter is needed, but in MG2021 it is enabled, and in MG2020 it is disabled. I turned it on myself)

U mnie w Atece po FL (z końca 2020) zadziałało i wystarczyło włączyć 3 opcje: app_connect_over_wifi, google_android_auto i apple_car_play. Pozostałe były już włączone. Aby włączyć bezprzewodowe AA, trzeba połączyć telefon z WiFi Ateki. Jeśli to nie wystarczy, żeby FullLink wykrył nasz telefon, można spróbować usunąć sparowany telefon w samochodzie i połączyć go ponownie (najpierw przez USB), ewentualnie spróbować restart MIB/telefonu :)
Nie wiem jeszcze jak ze stabilnością połączenia, ale po przejechaniu krótkiego odcinka działało jak na kablu. Będę testował na dłuższych trasach :)

[UWAGA] Sposób ten działa tylko z Atekami z systemem MIB-3 (po FL, od ~08.2020) oraz pakietem Navi System+ (z ekranem 9,2", który obsługuje WLAN)
Dziala... tak jak mówiłeś wystarczy wlaczyc 3 funkcje ja dodatkowo włączyłem mirror link... bo widziałem niżej to kliknolem...
Kluczowym bylo usunięcie telefonu z pamieci systemu i na nowo połączenie przez kabel... następnie odłączenie kabla spowodowało ze połączenie juz jest bezprzewodowo...

Telefon galaxy s21..

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor vioox otrzymał podziękowanie:
rafikowicz (07 paź 2021, 13:01)
Ocena: 5.26%

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Felix »

AAWireless przyjechał. Na razie wrażenia kiepskie, ale można powiedzieć, że działa.
Samsung S20 FE LTE + Ateca 2018 z Navi (bez plusa). W samochodzie nie chciał mi się połączyć z telefonem. Robił to tylko wtedy, jak go zresetowałem, ale tylko raz, do kolejnego resetu. Apka niby widziała urządzenie, ale wszystkie opcje był wyszarzone.
Dopiero jak przyniosłem do domu, i podłączyłem do ładowarki, to apka zobaczyła urządzenie i mogłem je skonfigurować i zrobić aktualizację.
Teraz na szybko w samochodzie połączyło mi się automagicznie 2 razy na 3 próby.
Nie wiem czy to wina telefonu, infotaiment, czy softu do/w tym ustrojstwie.
Potestuję dłużej i zobaczymy. W każdym razie wydaje się, że może to być (mniej więcej) działające rozwiązanie dla tych, którzy mają Atecę przed liftem, a chcieliby bezprzewodowe Android Auto.
Będę wymieniał radio w Ibizie żony. Zastanawiałem się, czy wziąć coś z AA na kablu + AAWireless, czy coś z wbudowanym bezprzewodowym AA. Różnica w cenach jest spora (1000-1500 PLN). Teraz już wiem, że raczej wezmę coś z wbudowanym. Ja sobie z AAWireless poradzę, ale żonie nie chcę robić problemu...

davidkos87
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2020, 11:18
Samochód: Ateca FR 1.5 TSI Nevada White
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: davidkos87 »

Czy jest ktoś ze świętokrzyskiego lub podkarpackiego kto za pomocą OBD11 jest w mi stanie zmienic te funkcje pod bezprzewodowe AA? :)

geranium
Posty: 719
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:41
Samochód: SEAT ATECA 1.5 DSG
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: geranium »

będąc na Serwisie miałem okazję potestować bezprzewodowe AA w Skodzie Kodiaq i Enyaq w obu przypadkach proces banalnie prosty

1- sparowanie telefonu po bluetooth
2-komunikat o dostępnym AA
3-kilka kliknięć
i wszystko działa

PS .w przypadku włączonego "oszczędzania baterii" stosowny komunikat o potrzebie wyłączenia tego

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Wojtas_gt »

vioox pisze:
06 paź 2021, 18:13
rafikowicz pisze:Jeśli ktoś jeszcze nie odblokował sobie Android Auto po WiFi, to jest sposób na odblokowanie go przez OBD11. Instrukcja z rosyjskiego forum, dzięki kolegom z wątku o Apple CarPlay :) (https://www.drive2.com/l/576513529935299111/)

Sterownik 5F -> Adaptacje:
1) 5_ghz_wlan = ON
2) function_configuration_connectivity:
- app_connect_over_wifi = YES
- apple_car_play = switch from "USB Only" to "ON"
- google_android_auto = switch from "USB Only" to "ON"
- wifi_client_mode_5GHz = ON (in principle it has no effect, I guess, but let it be)
- WIFI_Hotspot_5GHz = ON
- wlan_aps_to_ccu_routing = ON (I'm not sure if this parameter is needed, but in MG2021 it is enabled, and in MG2020 it is disabled. I turned it on myself)

U mnie w Atece po FL (z końca 2020) zadziałało i wystarczyło włączyć 3 opcje: app_connect_over_wifi, google_android_auto i apple_car_play. Pozostałe były już włączone. Aby włączyć bezprzewodowe AA, trzeba połączyć telefon z WiFi Ateki. Jeśli to nie wystarczy, żeby FullLink wykrył nasz telefon, można spróbować usunąć sparowany telefon w samochodzie i połączyć go ponownie (najpierw przez USB), ewentualnie spróbować restart MIB/telefonu :)
Nie wiem jeszcze jak ze stabilnością połączenia, ale po przejechaniu krótkiego odcinka działało jak na kablu. Będę testował na dłuższych trasach :)

[UWAGA] Sposób ten działa tylko z Atekami z systemem MIB-3 (po FL, od ~08.2020) oraz pakietem Navi System+ (z ekranem 9,2", który obsługuje WLAN)
Dziala... tak jak mówiłeś wystarczy wlaczyc 3 funkcje ja dodatkowo włączyłem mirror link... bo widziałem niżej to kliknolem...
Kluczowym bylo usunięcie telefonu z pamieci systemu i na nowo połączenie przez kabel... następnie odłączenie kabla spowodowało ze połączenie juz jest bezprzewodowo...

Telefon galaxy s21..

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Witam, widzę że już drugiej osobie zadziałało to rozwiązanie, sam mam wersję z navi+ w modelu Ateca FL XP z bodajże października 2020, mam ładowarkę indukcyjną, po kablu czasem używałem AA, ale znalazłem ten post i bardzo mnie zainteresował. Oczywiście pojawiają się pewne pytania i chciałbym prosić o rady:

1. Jak się do tego zabrać, nie mam kompa do podpinania w autach, co dokupić i jak to używać, ewentualnie może ktoś życzliwy pomógłby z okolic Śląska (Katowice), Małopolski itp.
2. Czy jadąc potem na przeglądy w ASO zostanie to zauważone i wpłynie na gwarancję / zostanie wyłączone / napisane nowszą, zablokowaną w PL wersją itp?
3 Kończy mi się w grudniu usługa connect, była na rok, cena na kolejny 600, na dwa 1000, trochę drogo, gdzieś widziałem chyba za granicą opcje kupna na miesiące po kilka euro (u nas wątpliwe) i pytanie jest czy ktoś z was już przedłużał, jak to przebiegło (sprawnie, czy robione było po wygaśnięciu czy przed i jakie są konsekwencje przeciągnięcia itp). Nawigacji używam niezbyt często, jechałem m.in. do Chorwacji, używam w kraju i różnie to bywa, potrafiło mnie w górach sprowadzić na skrót przez stoki i szczyty szutrami, chyba nie jest to najlepsza mapa, ale też widzi korki, jest apka do telefonu, ale co najważniejsze - są czasem jakieś aktualizacje infotajmentu online i mapy również się aktualizują. Dlatego się waham. Poza tym aktualizacje navi po FL dla mnie owiane są tajemnicą, można pobrać ze strony całość ok 30GB ale jest ostrzeżenie o możliwości skopania sobie całkowicie przy braku subsktypcji - czeski film. Jakie są Wasze rady do płacenia za connecta? Może trochę po cichu liczę, że Seat Polska włączy to wszystkim przez aktualizację, po naciskach użytkowników i akcjach, jakie prowadzone są na FP Seata i petycjach m.in. użytkowników nowego Leona.

Oczywiście tematem głównym jest AA Wifi i pierwsze 2 pytania są kluczowe.

Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Endrju »

Ja będę dopiero w ASO na wymianie oleju to zapytam o connect, ale 600 stów to nie dam w życiu żeby sobie zobaczyć jakie mam spalanie.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Wojtas_gt »

Zapytaj czy nie majac oplaconego connecta bedzie na przegladzie aktualizowany infotajment w zakresie, ktory przylatuje na radio z connectem. Duzo tego nie bylo, moze z 4x w ciagu roku. To wg mnie glowna uzytecznosc, bo aktualne mapy z korkami sa w Google Mapie, a apka mi w sumie duzo nie daje, tylko ze jak juz czlowiek to ma w aucie to po cos chyba, nawi na zegarach itd.

Co do AA wifi spytalem goscia w poblizu, poznanego na grupie, jest w stanie mi to zrobic za oplatą, ale powiedzial, ze moze tak sie stac, ze nowsza wersja nadpisze kodowanie i znow nie bedzie dzialalo i tutaj trzebaby to sprawdzic przez osoby majace juz odblokowanie, a jadace na jakis przeglad lub odbierajace aktualizacje przez connecta na infotajmencie auta - czy AA wifi nie zniklo po, albo nikt sie nie przychrzanil a ASO.

craqs
Posty: 17
Rejestracja: 19 gru 2020, 16:59
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Seat Ateca 2020 FR (FL)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: craqs »

Wojtas_gt pisze:
04 lis 2021, 15:07

1. Jak się do tego zabrać, nie mam kompa do podpinania w autach, co dokupić i jak to używać, ewentualnie może ktoś życzliwy pomógłby z okolic Śląska (Katowice), Małopolski itp.
Hej, jeśli będziesz kiedyś w Krakowie to mogę Ci to aktywować, daj znać z wyprzedzeniem i możemy się zgadać :)
Za ten post autor craqs otrzymał podziękowanie:
Wojtas_gt (21 lis 2021, 13:08)
Ocena: 5.26%

Wojtas_gt
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2021, 19:22
Samochód: Seat Ateca Xp FL 2020 1.5 TSI DSG nevada white
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Wojtas_gt »

Wyslalem priv, bede na dniach.

ODPOWIEDZ