Android Auto - bezprzewodowo

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: rafikowicz »

S3ker pisze:
03 cze 2021, 14:03
W każdym telefonie jak ładujemy indukcyjnie podgrzewamy jego temperaturę, do tego niech dojdzie etui i dłuższa trasa w ciepły dzień, mamy combo :) Dlatego swoje telefony ładuję po kablu i nie ma takich problemów ;)
To oczywiste, że samo ładowanie indukcyjne nagrzewa telefon, ale nie do takiego stopnia jak w połączeniu z USB. Na samej indukcji telefon działa bez problemu całą kilkugodzinną podróż. Telefon powinien automatycznie blokować ładowanie indukcyjne, gdy ładuje się przez USB, a przynajmniej wybrać szybsze źródło. Jako, że pracuję w Samsungu i testuję ich urządzenia, poszło już ode mnie zgłoszenie problemu do Samsunga. Mam nadzieję, że załatają ten błąd ;)
Za ten post autor rafikowicz otrzymał podziękowanie:
Andremil (03 cze 2021, 18:26)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Sponsor


rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: rafikowicz »

Jeśli ktoś jeszcze nie odblokował sobie Android Auto po WiFi, to jest sposób na odblokowanie go przez OBD11. Instrukcja z rosyjskiego forum, dzięki kolegom z wątku o Apple CarPlay :) (https://www.drive2.com/l/576513529935299111/)

Sterownik 5F -> Adaptacje:
1) 5_ghz_wlan = ON
2) function_configuration_connectivity:
- app_connect_over_wifi = YES
- apple_car_play = switch from "USB Only" to "ON"
- google_android_auto = switch from "USB Only" to "ON"
- wifi_client_mode_5GHz = ON (in principle it has no effect, I guess, but let it be)
- WIFI_Hotspot_5GHz = ON
- wlan_aps_to_ccu_routing = ON (I'm not sure if this parameter is needed, but in MG2021 it is enabled, and in MG2020 it is disabled. I turned it on myself)

U mnie w Atece po FL (z końca 2020) zadziałało i wystarczyło włączyć 3 opcje: app_connect_over_wifi, google_android_auto i apple_car_play. Pozostałe były już włączone. Aby włączyć bezprzewodowe AA, trzeba połączyć telefon z WiFi Ateki. Jeśli to nie wystarczy, żeby FullLink wykrył nasz telefon, można spróbować usunąć sparowany telefon w samochodzie i połączyć go ponownie (najpierw przez USB), ewentualnie spróbować restart MIB/telefonu :)
Nie wiem jeszcze jak ze stabilnością połączenia, ale po przejechaniu krótkiego odcinka działało jak na kablu. Będę testował na dłuższych trasach :)

[UWAGA] Sposób ten działa tylko z Atekami z systemem MIB-3 (po FL, od ~08.2020) oraz pakietem Navi System+ (z ekranem 9,2", który obsługuje WLAN 5Ghz)
Ostatnio zmieniony 07 paź 2021, 9:07 przez rafikowicz, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 347
Rejestracja: 12 paź 2019, 17:32
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG 2020 Rodium Grey
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: Eleonor »

Czy jest szansa że zadziała to w Atece przed FL 2020 ?
Pytam by nie grzebać w OBD gdy jest to bez sensu w tym przypadku
Ateca FR 1.5 TSI DSG - Rodium Grey 2020

rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: rafikowicz »

Eleonor pisze:
23 wrz 2021, 11:53
Czy jest szansa że zadziała to w Atece przed FL 2020 ?
Pytam by nie grzebać w OBD gdy jest to bez sensu w tym przypadku
Z tego co wiem, to bezprzewodowy Full Link działa tylko od najnowszego systemu MIB-3 dostępnego dopiero od Ateki po FL. Podejrzewam, że nawet nie znajdziesz tam tego sterownika lub adaptacji.

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: majcher »

U mnie w formentorze chce jakiś login przez co nie mogę zapisać ustawień. :roll:

Obrazek
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: lacoda »

Zaznaczyłem wszystkie wskazane opcje i ciągle mam taki komunikat. Nadmienię że przy iphonie. Łącząc się z AA, zero opcji i komunikatu. Ateca z czerwca tego roku
Ma ktoś jakiś pomysł??

Po resecie ustawienie w samochodzie i samochidzie, też na AA pojawią się komunikat o włączenie wifi
?Obrazek

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: rafikowicz »

majcher pisze:
23 wrz 2021, 15:11
U mnie w formentorze chce jakiś login przez co nie mogę zapisać ustawień. :roll:
Poniżej powinny pojawić się możliwe kody dostępu. Jeden z nich przeważnie działa. Spróbuj wpisać 20103 :)

rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: rafikowicz »

lacoda pisze:
23 wrz 2021, 15:14
Zaznaczyłem wszystkie wskazane opcje i ciągle mam taki komunikat. Nadmienię że przy iphonie. Łącząc się z AA, zero opcji i komunikatu. Ateca z czerwca tego roku
Ma ktoś jakiś pomysł??

Po resecie ustawienie w samochodzie i samochidzie, też na AA pojawią się komunikat o włączenie wifi
?
Aby bezprzewodowy FullLink w ogóle mógł zadziałać trzeba mieć włączony hotspot WiFi w Atece i połączyć się z nim telefonem (wpisując ustawione w aucie hasło). Pojawi się info o braku dostępności Internetu (no chyba że wykupiło się pakiet danych w cubic), więc telefon trzeba ustawić, żeby w sytuacji braku Internetu przy WiFi, używał Internetu z danych komórkowych ;) Telefon rozłączy Android Auto jak wyłączycie WiFi w telefonie.
Android Auto włącza mi się samo po wejściu do samochodu i włączeniu zapłonu, jak ustawi się telefon, żeby automatycznie łączył się z siecią WiFi i bluetoothem Ateki ;)

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: majcher »

rafikowicz pisze:
23 wrz 2021, 21:59
majcher pisze:
23 wrz 2021, 15:11
U mnie w formentorze chce jakiś login przez co nie mogę zapisać ustawień. :roll:
Poniżej powinny pojawić się możliwe kody dostępu. Jeden z nich przeważnie działa. Spróbuj wpisać 20103 :)
Sprawdzałem, nie działa z tym kodem.
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

Awatar użytkownika
lacoda
Posty: 48
Rejestracja: 13 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: kiedyś Seat Leon 1P, 3F. Obecnie Ateca FR 2021
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Android Auto - bezprzewodowo

Post autor: lacoda »

rafikowicz pisze:
lacoda pisze:
23 wrz 2021, 15:14
Zaznaczyłem wszystkie wskazane opcje i ciągle mam taki komunikat. Nadmienię że przy iphonie. Łącząc się z AA, zero opcji i komunikatu. Ateca z czerwca tego roku
Ma ktoś jakiś pomysł??

Po resecie ustawienie w samochodzie i samochidzie, też na AA pojawią się komunikat o włączenie wifi
?
Aby bezprzewodowy FullLink w ogóle mógł zadziałać trzeba mieć włączony hotspot WiFi w Atece i połączyć się z nim telefonem (wpisując ustawione w aucie hasło). Pojawi się info o braku dostępności Internetu (no chyba że wykupiło się pakiet danych w cubic), więc telefon trzeba ustawić, żeby w sytuacji braku Internetu przy WiFi, używał Internetu z danych komórkowych ;) Telefon rozłączy Android Auto jak wyłączycie WiFi w telefonie.
Android Auto włącza mi się samo po wejściu do samochodu i włączeniu zapłonu, jak ustawi się telefon, żeby automatycznie łączył się z siecią WiFi i bluetoothem Ateki ;)
Ok, a jak włączyć hotspot ? Pakiet danych mam w gratisie przez pierwszy rok (działa seat connect). Próba odnalezienia wifi seata kończy się fiaskiem. W ustawieniach infotaiment w samochodzie, brak opcji włączenia wifi. Ktoś pisałem jeszcze o włączeniu wlan przez obd. Zobaczę dzisiaj czy to toś da.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ