Bluetooth zrywa połączenie z autem

Nagłośnienie, nawigacja, komunikacja między kierowcami
Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: Amadeusz »

Kupiłem niedawno Samsunga S10e i pojawił się taki problem, że w zdarza się iż w trakcie rozmowy wielokrotnie następuję zerwanie na kilka sekund połączenia bluetooth i głos naprzemiennie jest słyszalny w słuchawce albo w zestawie głośnomówiącym - telefon wpada jakby w taką pętle zrywania i przywracania połączenia z samochodem podczas rozmowy (rozmowa jest cały czas aktywna tylko raz na słuchawce a raz w samochodzie). Dzieje się tak tylko w trakcie rozmowy i nie podczas każdej, ale jak się już to zdarzy to zapętla się na Amen :? . Wcześniej miałem Huawei-a i nie było żadnego problemu nigdy, dodam, że Android Auto działa cały czas jak należy, dotyczy to tylko rozmowy telefonicznej i ewidentnie bluetooth-a zarówno z włączonym Android Auto jak i bez.
Wygooglałem takie rozwiązanie póki co:
https://eu.community.samsung.com/t5/Gal ... 3135#M7660
będę je testował, ale zdania są podzielone cześć użytkowników pisze, że pomogło, a cześć, że problem nadal występuje....

Ktoś miał podobny problem w Atece?



Sponsor

Bluetooth zrywa połączenie z autem

Sponsor


Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: Michalw79 »

Amadeusz osobiście korzystam z S10 i jak narazie nic mi się takiego nie przytrafiło.
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: dario37 »

Jak dla mnie to coś z telefonem,nigdy mi się nie wystąpiło zerwania blu...
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: Amadeusz »

Z pewnością telefon tylko o co może chodzić? Te porady Samsunga niestety nie pomogły natomiast jak odłączyłem Android Auto i odłączyłem także kabel z gniazda USB problem ustał, można normalnie prowadzić rozmowy przez bluetooth, czyli chyba jednak problem wywołuje Android Auto. Odinstalowałem, wgrałem wcześniejszą wersję, ale nie pomogło. Ciekawe, że zrywa tylko w czasie rozmowy, poza rozmową połączenie bluetooth i Android Auto jest stabilne, w trakcie rozmowy zrywa bluetootha ale nie Android Auto.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: greg_the_lazy »

Wyczyść dane tymczasowe w bluetooth. Ja tak miałem w OnePlus'ie dopóki poprawki nie wgrali. Po każdym połączeniu z samochodem musiałem czyścić dane w bluetooth inaczej telefon nie chciał się łączyć kiedy był podpięty AA.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Barton
Posty: 131
Rejestracja: 11 lip 2018, 7:18
Samochód: Ateca FR 1.4 4Drive DSG
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: Barton »

Masz sparowanego jakiegoś smartwacha? Czasami to jest przyczyną zrywania połączeń.

overheat
Posty: 207
Rejestracja: 25 gru 2017, 19:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4drive
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: overheat »

Moze to nie Android, ale mi rwie muzyke po Bluetooth gdy mam 2 iPhony jednoczesnie w samochodzie (obydwa sparowane). Jednemu trzeba wylaczyc Bluetooth i jest OK.

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: Amadeusz »

Chyba się udało, przez cały dzień w drodze było wszystko OK zrobiłem dwie rzeczy, któraś z nich pomogła:
1. Wyłączyłem optymalizacje baterii dla 4 jakiś aplikacji systemowych telefon (też aż tyle ich macie u siebie?)
Obrazek

zdjęcia darmowe

2. Ustawiłem żeby Android Auto nie włączał automatycznie bluetootha (włączam go z ręki przed podłączeniem do auta).

Obrazek

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: thecichy »

Amadeusz pisze:
20 lis 2019, 20:29
...
2. Ustawiłem żeby Android Auto nie włączał automatycznie bluetootha (włączam go z ręki przed podłączeniem do auta).
...
To jest chyba bardziej prawdopodobne. Kiedyś (w innym samochodzie bez AA ale miał BT) miałem coś podobnego i BT włączałem i wyłączałem samodzielnie (teoretyczna oszczędność baterii) i jak zapomniałem go wyłączyć (przez jakiś czas nie zwracałem uwagi i BT był stale włączony) problemów nie było. Postanowiłem więc, że nie będę w ogóle wyłączał BT i problem się skończył. Przy Atece (jak pewnie 98% użytkowników) też BT w telefonie always on i jest OK (a miałem w międzyczasie 2 telefony HTC, jeden Samsung i 2 Xiaomi).
To tak trochę z moich doświadczeń ;-)

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Bluetooth zrywa połączenie z autem

Post autor: Amadeusz »

Niestety problem się powtarzał... Poszedłem do serwisu, nic nie stwierdzili, nie udało im się uzyskać tego efektu na innym urządzeniu bluetooth, ale wgrali na nowo cały soft i od tego momentu jest wszystko w porządku.

ODPOWIEDZ