Maniaki mycia samochodów

Czyli jak dbać o nasze samochody
Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Maniaki mycia samochodów

Post autor: Kubawojcik »

Tomeks71 pisze:
19 paź 2022, 8:54
Czym osuszacie samochody? Poproszę o linki lub nazwy.
Np. Fireball Pin Towel albo cos od carpro



Sponsor

Re: Maniaki mycia samochodów

Sponsor


Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Maniaki mycia samochodów

Post autor: sailor 88 »

Tomeks71 pisze:
19 paź 2022, 8:54
Czym osuszacie samochody? Poproszę o linki lub nazwy.
Z tanich, a naprawdę dobrych i sprawdzonych:
https://allegro.pl/oferta/dercar-fluffy ... 8876771215
A z droższych i bardziej poręcznych polecam to co poniżej...mam i sobie chwalę, bo mały, super chłonny i bardzo poręczny przy wycieraniu (posiada kieszenie na ręce)
https://allegro.pl/oferta/soft99-max-wa ... 829bd38174
Za ten post autor sailor 88 otrzymał podziękowanie:
Tomeks71 (20 paź 2022, 4:38)
Ocena: 5.26%
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

MartaPietrzyk
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2022, 11:37
Samochód: Ford focus
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Maniaki mycia samochodów

Post autor: MartaPietrzyk »

Może aż takim maniakiem mycie auta nie jestem, ze względu na zwyczajny brak czasu. Jednak jak już myję to mega mega dokładnie. W środku stosuję do mycia też te chusteczki, tylko kierownicy nie mogę nią myć, bo jest potem mega śliska.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Maniaki mycia samochodów

Post autor: Rafiner »

Hejka, kupiłem pianownicę.
Jak nie raz pisałem myję 3 auta co tydzień, dwa tygodnie max. Od ponad 20 lat używałem pryskacza ręcznego. Rozrabiałem chemie 1:15 Karcher RM 81 ASF pH12, ok 140 cm3 i dolewałem wodę. I spoko myje, nie mam zastrzeżeń. Ale zdrożała i chyba wycofali opakowania 5L.
Stąd ostatnio kupiłem pianę Cleantle pH9 i jest spoko. Myje jak ten Karcher, albo lepiej. Dopiero dwa razy użyłem. Cenowo praktycznie to samo co Karcher, ale chciałem odmienić.
Ale nie o tym chciałem.
Mam pryskacza 2 L i w nim rozrabiałem te piane Karchara. Wystarczało mi na dwa auta spryskania i trzeba się było opompować.
I wreszcie sedno. Kupiłem pianownicę PA, bo fajnie piana wyglądała na yout.... :-D. I nie dość, że daje podobnie pianę jak na filmach, to rozrabiam 1 L w ilości 1 : 9, na 100 cm3 dolewam wody do litra pojemności, umyłem 3 auta i zostało z 30% chemii, na jedno auto wystarczy. A do tego nie pompuje i szybko spianuje auto. Kurcze czad.
Dlatego polecam pianownice. Może być inna, byle sprawdzona. Wychodzi na to, że mniej chemii idzie i tak szybko nie wysycha piana jak po pryskaczu.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Maniaki mycia samochodów

Post autor: Rafiner »

Informacje odnośnie piany aktywnej Karcher RM81 ASF.
Stosowana w natryskiwaczu Molinex w stężeniu 1:15 dawała radę. Ostatnio z ciekawości zrobiłem mieszankę 1 : 9, analogicznie jak nową pianę i z pianownicy poszła rozwodniona, słaba piana. Zaczęła szybciej spływać niż ta nowa, która trzyma się na aucie 5 min i można płukać wolno.
Ustawienia pianownicy te same.
Niby auto umyte tak samo dobrze, ale nie ma sensu stosować pianownicy dla piany, bo jej nie ma. Nadaje się lepiej do pryskacza, ale idzie chemii wyraźnie więcej.
Po tych doświadczeniach nie polecam piany aktywnej Karcher RM81 ASF do pianownic.
Za to pianownicę PA polecam.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Maniaki mycia samochodów

Post autor: Kubawojcik »

PA super ale ostatnio uzywam od Techkar i powiem Ci ze jakos mega duzej roznicy nie widze (stosuje do przydomowego mycia 2x w tyg). Cena ok 80 vs 190 za PA. Jak kupowalem to roznica byla duzo mniejsza

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Maniaki mycia samochodów

Post autor: Rafiner »

Kubawojcik pisze:
16 lut 2023, 7:56
PA super ale ostatnio uzywam od Techkar i powiem Ci ze jakos mega duzej roznicy nie widze (stosuje do przydomowego mycia 2x w tyg). Cena ok 80 vs 190 za PA. Jak kupowalem to roznica byla duzo mniejsza
Ja kupiłem PA za 169 z przesyłką. Chyba zaspali na stronie, bo po moim zakupie zmienili na 199 zł.
Kupiłem PA, bo na yout.... fajnie pianę robiło i polecali tę pianownicę. Jakby wcześniej koledzy z forum pisali i polecali Techcar, to bym może i ją kupił. Tetaz too late, ale jestem zadowolony, to wyższą cenę przeżyje.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

krowka1978
Posty: 304
Rejestracja: 05 maja 2023, 23:13
Samochód: Seat Ateca, FIAT 500X, FIAT Grande Punto
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Maniaki mycia samochodów

Post autor: krowka1978 »

Tomeks71 pisze:
19 paź 2022, 8:54
Czym osuszacie samochody? Poproszę o linki lub nazwy.
Odkopuję troszkę temat. Nie osuszam żadnymi ścierami. Płuczę wodą osmotyczną, po odparowaniu żadnych zacieków.
Seat Ateca Xperience 1.5 TSI EVO2 DSG 7 150KM Velvet Red 2023
FIAT 500X Lounge 1.4 16V MultiAir II Turbo 140KM 2016
Jeszcze jest - FIAT Grande Punto Emotion 1.4 8V 77KM 2007r., 16 lat szybko zleciało, od początku u mnie...

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Maniaki mycia samochodów

Post autor: Rafiner »

Kolejny upgrade info. Wymieniłem myjke na mocniejsza i wydajniejszą. A skutek jest taki, że mi litr rozrobionej chemii w pianownicy starcza na 2 auta i zostaje moze 1/5. Dlatego stwierdzam, ze zuzycie chemii zalezy od mocy i wydajnosci myjki, dla roznych myjek bedzie roznie. Cofam wczesniejsze info co do lepszej wydajnosci chemii z pianownicy wzgledem spryskiwacza.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ