Listwy zewnętrzne Ateki

Czyli jak dbać o nasze samochody
dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: dario37 »

Hiszpanka pisze:
10 wrz 2017, 0:08
dario37 poradziłeś sobie? dało się to cholerstwo zmyć lub zaczernić?
Tak poradziłem sobie.Zrobiłem tak jak polecił Janisz(zmyłem tego Bolla Ludwikiem).Kupiłem preparat TENZI- opona i plastik.Wszystko pieknie pokryło i listwy wyglądają jak nowe. :D


Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Sponsor

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Sponsor


Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: Hiszpanka »

To super, że poszło gładko :)
Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: Masmix »

Właśnie stwierdziłem, że moje czarne listwy zewnętrzne po kilku myciach zrobiły się szare. Jakieś skuteczne sposoby by znów były czarne? Co zrobić by jak najdłużej nie traciły koloru? Jak myślicie czy malowanie wchodzi w grę?
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: Janisz »

Wystarczyło spojrzeć na to co było już napisane.
Janisz pisze:
06 wrz 2017, 14:19

Ja mam te listwy zabezpieczone powłoką max protect unc-r ale słabo się ona trzyma tego plastiku zatem jej nie polecam. Detailer nie dawał mi gwarancji, że długo to poleży. Teraz będę ratować się preparatem https://mrcleaner.pl/konserwacja-opon/s ... ikow-500ml

To preparat uniwersalny zatem zabezpieczysz nim również opony ;)

Zastanawiam się jeszcze nad wypróbowaniem powłoki dedykowanej do nielakierowanego plastiku https://mrcleaner.pl/plastiki-zewnetrzn ... om=listing
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Masmix
Posty: 109
Rejestracja: 24 sie 2017, 11:00
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: Masmix »

Widziałem ten post. Tylko nie ma odpowiedzi czy te preparaty w końcu pomogły czy nie? Powłokę nakładałeś ? Jak efekty?
Bo (z całym szacunkiem) już jeden polecał gumową osłonkę na tunel środkowy, a póżniej okazało się że podał zły numer seryjny :D :lol:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | Mato Brown |

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: Janisz »

Powłoka słabo się przyjęła na nielakierowany plastik zatem nie polecam tej, którą miałem aplikowaną. Co do preparatu, który podałem jak najbardziej go polecam.

https://mrcleaner.pl/konserwacja-opon/s ... ikow-500ml
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: dario37 »

Dowiedziałem się,że plastiki zewnętrzne w Atekach są miernej jakości.Produkowane sa w Polsce na Dolnym Śląsku.Mam znajomego,który pracuje w tej fabryce.Jak wczesniej pisałem uzyłem Tenzin plastik opona.Jest niezle,nie ma zacieków,ale po deszczu plastiki sa szare,jakby wyblakłe....Nie wiem czy nie zglosic tego w ASO :( :( ....
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Michalw79
Posty: 293
Rejestracja: 09 kwie 2017, 22:46
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150 KM
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: Michalw79 »

Tak jak pisałem wcześniej używam Sonax Xtreme do plastików zewnętrznych który nie przyciąga kurzu. Preparat nałożyłem dwa razy w ciągu dwóch miesięcy . Po kazdym umyciu samochodu nadal wyglądają bardzo ładnie i są czarne.
Seat Ateca 1.4 TSI Xcellence Nevada White.

Awatar użytkownika
Hiszpanka
Posty: 90
Rejestracja: 17 cze 2017, 23:27
Lokalizacja: Barcin k.Bydgoszczy
Samochód: Ateca Xcellence 1.4 TSI, DSG, 4Drive, Samoa Orange
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: Hiszpanka »

Koledzy, ja nie używam żadnych specyfików do konserwacji listew ani karoserii czy opon.
Jeżdżę z autem co kilka tygodni na myjnię mechaniczną i myję auto z woskowaniem.
Jedyny problem, to przez kilka dni tłusta przednia szyba ( skutek woskowania auta) i przez to mniejsza skuteczność wycieraczek.
Listwy na dzień dzisiejszy wyglądają identycznie jak w czerwcu, kiedy odebrałem auto z salonu.
Ateca Xcellence | 1.4 Eco TSI 150 KM | DSG | 4 DRIVE | KH74YT | Alcantara Brown | Comfort Assistant Plus | Navi System Plus | Full Link| Alarm | Podgrzewana szyba| Elektryczna klapa | Ogrzewanie postojowe | 18" Performance MACHINED | Samoa Orange

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Listwy zewnętrzne Ateki

Post autor: tictac1986 »

Hiszpanka pisze:
02 paź 2017, 0:42
Koledzy, ja nie używam żadnych specyfików do konserwacji listew ani karoserii czy opon.
Jeżdżę z autem co kilka tygodni na myjnię mechaniczną i myję auto z woskowaniem.
Jedyny problem, to przez kilka dni tłusta przednia szyba ( skutek woskowania auta) i przez to mniejsza skuteczność wycieraczek.
Listwy na dzień dzisiejszy wyglądają identycznie jak w czerwcu, kiedy odebrałem auto z salonu.
Dokładnie tak jak ja :)
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

ODPOWIEDZ