Impregnacja Alcantary

Czyli jak dbać o nasze samochody
uniorek
Posty: 60
Rejestracja: 05 lis 2017, 11:15
Samochód: Berlin
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Impregnacja Alcantary

Post autor: uniorek »

Witajcie

Czy może ktoś impregnował Alcantare ?
Chce to zrobić ale wolał bym nie eksperymentować z preparatami - polecacie coś ?

Pozdro



Sponsor

Impregnacja Alcantary

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Impregnacja Alcantary

Post autor: Janisz »

Gtechniq Smart Fabric
http://poland.gtechniq.com/produkty/aut ... ab#content
Ciężko stwierdzić ile to dało tapicerce. Nigdy nie ubrudziłem jej czymś "konkretnym". Ten sam preparat poleciał jako impregnacja butów Timberland...potocznych żółtków. Co do butów produkt spisał się na 6 :)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

jakubol
Posty: 43
Rejestracja: 09 paź 2021, 20:13
Lokalizacja: Świebodzin
Samochód: Ateka FR 1.5 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Impregnacja Alcantary

Post autor: jakubol »

Polecam też QT , bo alkantara jest świetna ale nie lubi zimą spodni w śniegu , wylanej kawy itp.Obejrzyjcie na yt jak woda spływa po impregnacji.To coś stosuje się do dachów w cabrio i robi robotę.To było pierwsze co zrobiłem przy przebiegu 46 km.W mondeo jak wsiadłem w mokrych spodniach to woda częściowo wyczyściła brud tam gdzie siedzisz i wyglądało potem jakbym posikał się w fotel.Nie obyło się bez prania chemicznego.

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Impregnacja Alcantary

Post autor: Rafiner »

Ja pytałem się o impregnaty w sklepie detailingowym i mówili, że nie mają na stanie, bo drogie i nikt nie kupuje.
To przeleciałem siedzenia impregnatem do nubuku, do butów, materiałow i innych. I powiem Wam, że spoko. Oprócz tego, że 2 dni śmierdziało trochę, to teraz nic nie czuć, nic się nie odbarwiło, nic nie plami ubrań, bo wyschło, a woda stoi na tapicerce i się nie wchłania. Wg mnie spoko, bo kosztowało 25 zł, a już 2 lata impregnowałem buty i jeszcze zostało.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ