Kosmetyki Tenzi

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Kosmetyki Tenzi

Post autor: MusiC ManiaC »

Witam,
Kupiłem w ostatnim czasie kilka kosmetyków do auta tej firmy, dziś próbowałem i mam kilka pytań do osób które może miały styczność z ich produktami jak również własnych spostrzeżeń:

1.TENZI TOP GLASS - Płyn do szyb - działa świetnie w połączeniu z pieluchą :) żadnych smug szyby krystalicznie czyste

2.TENZI TOP EFEKT KOKPIT - Plastiki wnętrza - również polecam w połączeniu z mikrofibrą

3.TENZI GUMLAX - Zastosowałem na opony, zauważyłem zacieki tak jakby czarny kolor opon nie był jednolity, zobaczę jutro jak to wygląda po wyschnięciu w garażu, natomiast nie chciałem ryzykować tego kosmetyku na plastiki zewnętrzne pomimo tego że producent sugeruje że również do tego ten specyfik jest przeznaczony,trochę tematów było na forum o plastikach więc mam obawy.

4.TENZI CAR SHINE - Tu mam największy problem bo nie wiem jak i kiedy go stosować, przykład: jadę na myjnie wybieram programy mycia,płukania,woskowania i na koniec nabłyszczanie wodą demi, i co dalej ? czy w ogóle warto po np. przyjeździe do garażu spryskać całe auto tym preparatem? Próbowałem na zderzaku i faktycznie pięknie błyszczy ale zastanawiam się czy wtedy myjnia z wszystkimi programami ma sens?Po za tym przecierając szmatką zderzak po tym preparacie wydawało mi się że widzę więcej rys na zderzaku.Może to wina szmatki/pieluchy :)

Powyżej to tylko moje pytania/sugestie absolutnie nie promuję marki ale chciałbym aby po myciu moje autko lśniło i szukam na to sposobu, kiedyś w starym fusionie stosowałem wosk w płynie lecz był to bardzo czasochłonny proces teraz już mi się nie chce :) za stary jestem i priorytety inne, więc albo coś co szybko doprowadzi auto do ładnego wyglądu albo pozostaje oddać samochód do myjni ręcznej ale tu koszt nie mały.



Sponsor

Kosmetyki Tenzi

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kosmetyki Tenzi

Post autor: dario37 »

Od kilku miesięcy używam Tenzi Opona+plastik.Jestem mega zadowolony.Pozostałych produktów nie znam. :)
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kosmetyki Tenzi

Post autor: MusiC ManiaC »

MusiC ManiaC pisze:
30 mar 2018, 22:27
Witam,
Kupiłem w ostatnim czasie kilka kosmetyków do auta tej firmy, dziś próbowałem i mam kilka pytań do osób które może miały styczność z ich produktami jak również własnych spostrzeżeń:


4.TENZI CAR SHINE - Tu mam największy problem bo nie wiem jak i kiedy go stosować, przykład: jadę na myjnie wybieram programy mycia,płukania,woskowania i na koniec nabłyszczanie wodą demi, i co dalej ? czy w ogóle warto po np. przyjeździe do garażu spryskać całe auto tym preparatem? Próbowałem na zderzaku i faktycznie pięknie błyszczy ale zastanawiam się czy wtedy myjnia z wszystkimi programami ma sens?Po za tym przecierając szmatką zderzak po tym preparacie wydawało mi się że widzę więcej rys na zderzaku.Może to wina szmatki/pieluchy :)
Edit w sprawie Car Shine:

Już kilka razy próbowałem i efekt całkiem niezły, osobiscie korzystam z myjni bezdotykowej która jak wiadomo pozostawia zacieki, po umyciu auta, spłukaniu i nabłyszczaniu wodą demi, poza myjnią spryskałem całe auto Car Shine-m i po wytarciu mikrofibrą auto błyszczy jak nowe.Zastanawiam się jeszcze czy jest sens nabłyszczaniem wodą demi skoro później stosuję preparat ale to przetestuję następnym razem :)

ODPOWIEDZ