ADBL

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
michulek
Posty: 23
Rejestracja: 07 maja 2018, 17:49
Samochód: Leon 1P
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ADBL

Post autor: michulek »

Testowałem sporo produktów i ADBL i jak będziecie mieli pytania to chętnie odpowiem :)



Sponsor

Re: ADBL

Sponsor


PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ADBL

Post autor: PiotrekDriver »

Webi pisze:
15 cze 2018, 16:49
Zapraszam do współpracy. Chętnych Proszę rejestrację sklep.dinksstudio.pl i e-mail sklep@dinksstudio.pl z nickiem forumowym w celu przypisania grupy i potencjalnych rabatów.

Mam pytanie dotyczące aktywnej piany ADBL yeti 0ph do mycia wstępnego - chodzi mi jak ona działa na auto z powłoką ceramiczną, piana jest bezpieczna dla powłoki ?

looki12
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2018, 20:59
Lokalizacja: Paris
Samochód: ATECA FR 2.0 TSI+
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: ADBL

Post autor: looki12 »

PiotrekDriver pisze:
21 lis 2018, 16:02

Mam pytanie dotyczące aktywnej piany ADBL yeti 0ph do mycia wstępnego - chodzi mi jak ona działa na auto z powłoką ceramiczną, piana jest bezpieczna dla powłoki ?
Piana jest bezpieczna jak wskazuje neutralne ph niestety średnio domywa. Jeżeli masz powłokę to warto zmienić np. na shiny garage citrus oil, bezpieczna dla powłoki i dodatkowo ją odrobinę odetka co wpłynie na lepsze właściwości zabezpieczenia.

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: ADBL

Post autor: Janisz »

Potwierdzam to co kolega powyżej napisał. Ja obecnie używam Citrus oil od Shiny Garage i jestem bardzo zadowolony :D
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: ADBL

Post autor: patryk7133 »

Witam

Wybaczcie za moją nie wiedzę, ale muszę zapytać.
Przed czym tak dokładnie chroni ta powłoka ceramiczna.
Na mój chłopski rozum wydając kasę na zabezpieczenie lakieru to właśnie po to by wjeżdżać autem do myjni automatycznej i mieć czas np.:Na doczyszczenie wnętrza auta, a jak tak czytam tutaj to dochodzę do wniosku, że wydaliście kasę i jeszcze dodaliście sobie dodatkowe zajęcie.
Ja np.: jadę do myjni na szczoty 2x w miesiącu i autko się błyszczy no 2x do roku z przyjemnością masuję autko woskiem niby o twardości diamentu oczywiście z przymrużeniem oka na tę twardość.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: ADBL

Post autor: Janisz »

patryk7133 pisze:
23 lis 2018, 0:16
Witam

Wybaczcie za moją nie wiedzę, ale muszę zapytać.
Przed czym tak dokładnie chroni ta powłoka ceramiczna.
Na mój chłopski rozum wydając kasę na zabezpieczenie lakieru to właśnie po to by wjeżdżać autem do myjni automatycznej i mieć czas np.:Na doczyszczenie wnętrza auta, a jak tak czytam tutaj to dochodzę do wniosku, że wydaliście kasę i jeszcze dodaliście sobie dodatkowe zajęcie.
Ja np.: jadę do myjni na szczoty 2x w miesiącu i autko się błyszczy no 2x do roku z przyjemnością masuję autko woskiem niby o twardości diamentu oczywiście z przymrużeniem oka na tę twardość.

Pozdrawiam
Jak jeździsz autem 2 x w miesiącu na myjnię ze szczotami to w momencie kiedy spotkamy się na jakimś spocie i postawimy auta obok siebie...to zobaczysz różnicę ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: ADBL

Post autor: dario37 »

@Janisz podzielam Twoje zdanie.Sczotki 2 razy w miesiącu to zabójstwo dla lakieru.
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: ADBL

Post autor: patryk7133 »

Pewnie macie rację, ale dla naszego lakieru to wszystko jest szkodliwe.
Nawet jak ptak narobi to plama potrafi zostać często też odwiedzała mnie kuna antenę od radia se upatrzyła do gryzienia i przy okazji maskę pazurami porysowała przestałem się już przejmować pewnie za parę lat trzeba będzie lakier odnawiać albo folią okleić i będzie jak nowe. :)

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: ADBL

Post autor: Janisz »

Na ptasie g*wno nie ma mocnych. Nawet powłoki dostają w kość :roll:

Co do folii to nie jest tak kolorowo jakby się wydawało. Sam myślałem czy folia nie byłaby lepsza (mowa jak co o kolejnym aucie). Złapałem przez 30tysi już 3 odpryski na lakierze a wiem, że folia prawdopodobnie by temu zaradziła. Tylko trzeba pamiętać, że niezabezpieczona folia po 3-4 latach będzie słabo już wyglądała. Folię też trzeba zabezpieczać powłoką dla najlepszego efektu. Kolega kupił S3 w sedanie. Okleił folią przód auta i na całość poszła powłoka + powłoka na felgi i NW na szyby. Cena?!?!?! 7600zł za całość. Dla mnie to już sporo za dużo :shock:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

PiotrekDriver
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:22
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca 1.4 Tsi 4Drive DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: ADBL

Post autor: PiotrekDriver »

Janisz pisze:
22 lis 2018, 23:25
Potwierdzam to co kolega powyżej napisał. Ja obecnie używam Citrus oil od Shiny Garage i jestem bardzo zadowolony :D
Janisz, podajże też masz ceramikę na aucie ? Piana nie psuje hydrofobowści :D ? 1 raz mam ceramikę na aucie, do tej pory myłem auto samą wodą omsotyczną na bezdotyku lub w domu na dwa wiadra szamponem meguir z 0ph i wstępne robiłem samą wodą, ale teraz w zimę jakaś piana na mycię wstepne by się przydała :D

Do tego co pół roku, koserwacja ceramiki czyli mycie szamponem odtykającym i nałożenie sealentu na powłokę - tak przewiduję robić. Tobie dali jakieś wskazówki jak myć auto z ceramiką :D ?

ODPOWIEDZ