Powłoka ceramiczna

Czyli jak dbać o nasze samochody
piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: piotrzet »

Zależy jakimi uszkodzeniami i zależy jaki lakier. Nie porównuj lakieru z grupy VW np do Mazdy, której mierzą lakier przed wydaniem klientowi :lol:

Co do folii pełna racja. Najlepiej dogadać się z salonem żeby samochód pojechał do ceramiki i folii w opakowaniu do producenta. Tak jak zdejmują te folie i myją te samochody to lepiej nie mówić. Wystarczy iść do salonu i zobaczyć jak lakier ma pełno już mikrorysek widać to idealnie w mocnym świetle.

Jeśli komuś zależy na najlepszym efekcie najlepiej zapłacić za samochód wysłać na lawecie do detailingu i odebrać albo stamtąd albo przywieźć do salonu na lawecie.



Sponsor

Re: Powłoka ceramiczna

Sponsor


Bartek_Ateca
Posty: 54
Rejestracja: 23 lis 2020, 13:08
Samochód: Seat Ateca 2020 FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: Bartek_Ateca »

Mam na Atece nałożoną powłokę hybrydową Hikari Pro i wczoraj będąc w jednej z sieciówek zastanawiałem się nad zakupem odmrażacza do szyb. Czy coś może pójść nie tak z połączeniem powłoki i odmrażacza?

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: Misiek »

Bartek_Ateca pisze:
10 gru 2020, 10:02
Mam na Atece nałożoną powłokę hybrydową Hikari Pro i wczoraj będąc w jednej z sieciówek zastanawiałem się nad zakupem odmrażacza do szyb. Czy coś może pójść nie tak z połączeniem powłoki i odmrażacza?
Według mnie najlepiej dowiedzieć się u źródła, czyli tam gdzie Ci aplikowali tą powlokę - oni będą (powinni) wiedzieć najlepiej, a w razie czego (w sytuacji kontaktu mailowego) będą za ewentualne skutki odpowiadać.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Liza12
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2022, 22:51
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: Liza12 »

Myślę nad tym, gdzie wybrać się po powłoki ceramiczne białystok. Widziałam, że https://gingergarage.pl/powloka-ceramiczna/ się tym zajmują, a kilka osób polecało mi już to miejsce :)

Rafiner
Posty: 814
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: Rafiner »

Liza12 pisze:
23 sie 2022, 22:55
Myślę nad tym, gdzie wybrać się po powłoki ceramiczne białystok. Widziałam, że https://gingergarage.pl/powloka-ceramiczna/ się tym zajmują, a kilka osób polecało mi już to miejsce :)
A ja słyszałem od 4 gości i są zawiedzeni, bo im porysowali lakier. Totalna porażka.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: Misiek »

Liza12 pisze:
23 sie 2022, 22:55
Myślę nad tym, gdzie wybrać się po powłoki ceramiczne białystok. Widziałam, że https://gingergarage.pl/powloka-ceramiczna/ się tym zajmują, a kilka osób polecało mi już to miejsce :)
Mnie już w kilku miejscach oraz znajomi polecali Caroseria, że to od lat profesjonaliści. Co prawda z portfolio widać, że chyba "specjalizują się" w markach luksusowych, ale na pewno zajmą się także i Ateką. Poza tym jest wiele innych firm działających u nas z powodzeniem od lat. Jak u wujka Google wpiszesz "autodetailing powłoki ceramiczne białystok", to na pewno znajdziesz coś, nawet niedaleko siebie, bo wbrew pozorom namnożyło się tego ostatnimi laty. Nie pamiętam nazwy, ale ci przy rondzie Andersa / Wasilkowska są podobno nieźli i już od lat w branży, także ci na 42 Pułku Piechoty, obok przychodni na Siewnej i sklepu ogrodniczego.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: Misiek »

Rafiner pisze:
23 sie 2022, 23:50
Liza12 pisze:
23 sie 2022, 22:55
Myślę nad tym, gdzie wybrać się po powłoki ceramiczne białystok. Widziałam, że https://gingergarage.pl/powloka-ceramiczna/ się tym zajmują, a kilka osób polecało mi już to miejsce :)
A ja słyszałem od 4 gości i są zawiedzeni, bo im porysowali lakier. Totalna porażka.
Poza tym, to nie jest Białystok, tylko Turośń Kościelna, więc w związku z koniecznością pozostawienia samochodu na kilka dni trzeba i to wziąć pod uwagę.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: flash »

Robiłem powłokę ceramiczną i trochę folii na zewnątrz i w środku w swojej Atece w Caroserii w Białymstoku i polecam! :)

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: Grzadq »

Troszkę odkopuję, robiłem folię + ceramikę, nie zrobiłbym dzisiaj ani jednego ani drugiego. No chyba że samemu, po prostu szkoda kasy. Ryski na tylnym zderzaku i tak są i tak, lepiej samemu powoskować po umyciu.
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

flash
Posty: 283
Rejestracja: 30 lis 2022, 20:45
Samochód: Seat Ateca FR 1.5 TSI DSG7 FL 2022
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: flash »

Zależy gdzie masz folię i jaką. :P PPF jest samoregenerująca się, ale oklejenie nią całego auta to kilkanaście tysięcy pln. Ceramika nie chroni od rys, tylko nadaje szklistość w kwestii wyglądu i powoduje, że mycie jest łatwiejsze, bo brud nie trzyma się tak mocno. Ja po prawie 2 latach od ceramiki jestem zadowolony, mimo iż kosztowała swoje, to mycie auta na bezdotyku aktywna piana i spłukiwanie to bajka. A raz na jakiś czas ręcznie z gąbką, co też jest łatwiejsze, bo nie trzeba strasznie mocno szorować. :)

ODPOWIEDZ