Powłoka ceramiczna

Czyli jak dbać o nasze samochody
Id3
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2018, 14:48
Lokalizacja: Mysłowice
Samochód: SEAT ATECA FR 2.0 TSI WHITE COLT CZT
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Powłoka ceramiczna

Post autor: Id3 »

Czy ktoś ma doświadczenie w samodzielnym zabezpieczaniu samochodu powłoka ceramiczną ?

Mamy tutaj jakiegoś maniaka tego typu profesjonalnym zabiegom?

Ja powolutku się wdrażam w detailing I stopniowo będę tutaj wrzucał co warto używać do mycia naszych Atec

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Powłoka ceramiczna

Sponsor


Piotrt52
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2019, 22:20
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: Piotrt52 »

Założyłem właśnie K2 Gravon https://k2.com.pl/produkty/k2-gravon zdam relację z wytrzymałości tej powłoki, jest z tym trochę zabawy ale ogólnie polecam zrobić to samemu bo ceny w autodetailingach to jakiś kosmos tutaj kupiłem zestaw za lekko ponad 200 PLN: [link wycięty --root] chyba lepszej ceny nie widziałem :)

Link wyciąłem, a spammera zbanowałem. Ale zachęcam do dalszych dyskusji :) --root

Awatar użytkownika
sailor 88
Posty: 1371
Rejestracja: 27 maja 2017, 9:33
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Nissan Qashqai E-POWER : był Seat Ateca 1,6TDI
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 376 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: sailor 88 »

Piotrt52 pisze:
05 lip 2019, 22:25
Założyłem właśnie K2 Gravon https://k2.com.pl/produkty/k2-gravon zdam relację z wytrzymałości tej powłoki, jest z tym trochę zabawy ale ogólnie polecam zrobić to samemu bo ceny w autodetailingach to jakiś kosmos tutaj kupiłem zestaw za lekko ponad 200 PLN: [link wycięty] chyba lepszej ceny nie widziałem :)
To bardzo dobra powłoka z tzw. budżetowych, ale trwałość każdej powłoki zależy przede wszystkim od sposobu jej nałożenia, co jest w sumie procesem prostym, no może trochę czasochłonnym, jednak czynnikiem w/g mnie najważniejszym jest jest odpowiednie przygotowanie lakieru. Jeżeli kiedykolwiek lakier był woskowany należy bezwzględnie użyć co najmniej cleaner'a do dokładnego oczyszczenia lakieru (najlepiej maszynowo), bo chemiczne odtłuszczanie nic nie da. Nałożyłem u siebie powłokę samodzielnie zaraz po zakupie, myśląc, że kładę na surowy lakier, niestety powłoka przetrwała tylko 5 miesięcy. Okazuje się, że auto jest spryskiwane jakimś woskiem w płynie, przynajmniej u mnie tak było, fabrycznie lub w salonie. Zakupiłem więc maszynę polerską, oczyściłem lakier i ta sama powłoka siedzi już drugi rok, nie wykazując najmniejszych oznak zużycia. Przekonałem się przy okazji skąd biorą się ceny w firmach autodetailingowych, bo mnie (początkującemu w tej materii) zajęło to całe dwa dni (trójwarstwowa powłoka) przy samym tylko oczyszczaniu lakieru. A jeżeli dochodzi konieczność "wycięcia" rys i polerowanie utlenionego lub porysowanego lakieru, dochodzą jeszcze dwa kroki, czyli jeszcze dwukrotne polerowanie każdego elementu.
...Spieszmy się kochać diesel'e, tak szybko odchodzą...

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: thecichy »

Piotrt52 pisze:
05 lip 2019, 22:25
...bo ceny w autodetailingach to jakiś kosmos tutaj kupiłem zestaw za lekko ponad 200 PLN...
To tak bardzo skromnie powiedziane, uwzględniając np. fakt, że dla autodetailingów koszt tych środków co najmniej nie jest "detaliczny", to przepłacamy astronomiczne pieniążki za takie usługi, w stosunku do wykonania ich osobiście (a to naprawdę nie jest trudne). Z drugiej jednak strony, przy tak utrzymywającej się tendencji cenowej, jest to świetny pomysł na biznes dla osób, które lubią takie prace i mają minimalny "dryg" do prowadzenia własnej działalności ;)

xipil
Posty: 120
Rejestracja: 30 sty 2019, 21:35
Samochód: Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: xipil »

Po pierwsze studia pracują na wyższym technologiczne produkcie, po drugie w studiu masz sprzęt myjący z reguły dwie "hale" - mokrą i suchą, po trzecie bardzo często w studio ma klimatyzację, a w zimę musi się dogrzewać aby utrzymać warunki do pracy z karoserią. Po czwarte często gęsto powłoki są naświetlanie. Po piąte jak zarabiasz 40-50zl/h to osoba prowadząc studio też chce swoje zarobic, do tego amortyzacja kosztów.

Auto stoi zwykle dwie doby. Licząc 16h to sama stawka fachowca jest równa 800zl. Czy w takim razie 2-3k za powłokę, korektę to dużo?

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: thecichy »

xipil pisze:
06 lip 2019, 9:53
Po pierwsze studia pracują na wyższym technologiczne produkcie, po drugie w studiu masz sprzęt myjący z reguły dwie "hale" - mokrą i suchą, po trzecie bardzo często w studio ma klimatyzację, a w zimę musi się dogrzewać aby utrzymać warunki do pracy z karoserią. Po czwarte często gęsto powłoki są naświetlanie. Po piąte jak zarabiasz 40-50zl/h to osoba prowadząc studio też chce swoje zarobic, do tego amortyzacja kosztów. ...
Oczywiście nie zaprzeczam tym faktom, każda firma motoryzacyjna musi mieć swoje zaplecze, serwisy, myjnie itp. Ale! -> *
xipil pisze:
06 lip 2019, 9:53
... Auto stoi zwykle dwie doby. Licząc 16h to sama stawka fachowca jest równa 800zl. Czy w takim razie 2-3k za powłokę, korektę to dużo?
2-3k za bardzo podstawową "powłokę" w przypadku Ateci (2-4h czasu pracy), 4-5k za lepszej jakości powłokę z detailingiem i korektą to jednak bardzo dużo i co najważniejsze * -> usługa ta jest niewspółmiernie droższa w stosunku do kosztu zastosowanych materiałów i stopnia skomplikowania wykonanej pracy. Otóż każdy usługodawca (tutaj troszkę uogólnię wybiegając poza tą branżę), niezależnie od tego czy to jest serwis samochodowy, myjnia, szklarz, elektryk itd. oferujący usługi montażu/wymiany/serwisu np. części do samochodów musi mieć całe zaplecze do wykonania tych usług. Jednakże prawie w każdym przypadku koszt usług "skrojony" jest w relacji zbieżnej do kosztu użytych materiałów lub wyższej, rzadko przkraczającej 2, może 3 do 1. Przykład: dowolna usługa serwisowa samochodu (można by tu podciągnąć nawet remont silnika), która może być znacznie bardziej skomplikowana, wymagać większego doświadczenia, użycia bardziej zaawansowanych narzędzi oraz większej ilości pracy niż w przypadku detailingu (szczególnie jeśli mówimy o topowej usłudze) a jednak relacja kosztu usługi w stosunku do kosztu materiałów pozostaje na relatywnym lub niezbyt odbiegającym poziomie. Biorąc pod uwagę powyższe w nowomodnym biznesie detailingu ta relacja kosztu usługi w stosunku do kosztu użytego materiału moim zdaniem nie jest wyceniona fair wobec klienta i często sięga lub przekracza 10 do 1. Oczywiście każdy ma swoje zdanie w tym temacie i prawo do niezależnej decyzji, którą trzeba uszanować (stwierdzenie "kto bogatemu zabroni" w pełni obowiązuje). Podsumowując powyższe rozwinięcie - tak, nadal uważam, że to za drogo ;)

hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: hunter123 »

Od początku, czyli po ok. 200km przebiegu, oddałem auto do detailingu. Nie zdecydowałem sie samemu nakładać powłoki, ze wzgędów obiektywnych - garaż taki sobie, na zewnątrz kurz I pyłki różne.. I wrodzone lenistwo, sorki
Pan fachowiec trzymal auto 3 (trzy) dni. Twardy Pro Ceramic założył na całe auto (nawet na tapicerce I na felgach). Co rok auto idzie do sprawdzenia..
Co moge powiedzieć po dwóch bez mała latach: warto bylo!
Nie było to tanie (no po prostu bolało!!), ale jak w poprzednich wypowiedzich - każdy ma swoje zdanie. I niech tak zawsze będzie!
Póki co - jaden mały odprysk lakieru po uderzeniu kamienia od innego auta. Mycie zawsze łatwe I przyjemne.
Jestem normalym użytkownikiem (25k przebiegu), Jak dotąd jestem z Ateki (NIE AteCi!) b.zadowolony, silnik, wyposażenie OK;. a że duperele się zdarzają - a gdzie nie?? Czwarty z rzędu nowy samochód - uważam że wreszcie dokonałem dobrego wyboru (Poprzdnie dwa na "F" I amerykan złożony w Korei)

My to pikuś - lakier samochodu alemańskiegi na "M" - to dopiero jest wyzwanie dla detailistów..Lakier DNO

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: thecichy »

hunter123 pisze:
07 lip 2019, 7:49
... Ateki (NIE AteCi!) ...
OK :) To skoro w mianowniku piszemy na forum "Ateca" przez C, to dlaczego w dopełniaczu mamy pisać "Ateki" przez K? I odwracając pytanie, skoro w dopełniaczu piszemy "Ateki" przez K, to dlaczego w mianowniku nie piszemy "Ateka" przez K? :D
(to oczywiście tylko takie luźne pytanie retoryczne) ;)

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: JACA »

thecichy pisze:
07 lip 2019, 8:36
OK :) To skoro w mianowniku piszemy na forum "Ateca" przez C, to dlaczego w dopełniaczu mamy pisać "Ateki" przez K?
No bo taka jest zasada odmiany w jęz. polskim.
Trzeba by gdzieś odnaleźć tę zasadę lub napisać np. do dr Katarzyny Kłosińskiej, ale to jest podobnie, analogicznie jak z odmianą nazwy np. Casablanca :arrow: https://pl.wiktionary.org/wiki/Casablanca

Tak sobie też pomyślałem dlaczego w dopełniaczu nie piszemy "Ateci". Gdyby tak było, to mianownik powinien mieć postać "Atecia".
Atecia.... hmm.... jakoś tak nijako :roll: by nie rzec kijowo 8-)
--
Jaca

hunter123
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2017, 6:10
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Seat Ateca - TSI 2.0 190KM DSG7 4Drive XC Capp/Bei
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Powłoka ceramiczna

Post autor: hunter123 »

@the cichy
super że podjąłeś temat :) .
dopóki panowie profesorowie Bralczyk I Miodek nie wypowiedzą się w tej sprawie, okopię sie na swojej pozycji..
Z drugiej strony wierzę, że nasi koledzy wyklarują nam nasze akademickie dywagacje, wszak nie brakuje wśród forumowiczów purystów językowych :roll:..
Przyznasz jednak, że kiepsko sie się czyta - "Ateci", "Atecą", itp.

ODPOWIEDZ