drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Czyli jak dbać o nasze samochody
Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: tomal218 »



oso soplón !!! :lol:

Sponsor

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Sponsor


Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: tomal218 »

oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: tomal218 »

kiedys robilem w toyocie zony na masce byly odpryski od kamieni ale jak ci nie szkoda wiecej wydac to sa goscie co sie zajmoja detalingiem i zrobia to fachowo
oso soplón !!! :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: tomal218 »

Hi nie mam pojecia ale fachowcy sie cenia mozna samemu sprobowac
https://www.krolpolysku.pl/naprawa-odpryskow-lakieru/
oso soplón !!! :lol:

nkbor
Posty: 102
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:34
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Ateca Style 1.4 Manual
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: nkbor »

W serwisie seata można zakupić mały zestaw do zaprawek dobierany po numerze VIN . Nie jest to pisak tylko zestaw dwóch komponentów. Koszt około 50 zlotych. Jeszcze nie używałam więc nie wiem jak się sprawdzi .
Ateca Syle 1,4 TSI 150 KM /Manual / Nevada White/Alcantara Black /Media Plus/Kamera/Podgrzewana przednia szyba/Martwy Punkt i trochę dodatków :D

Tentyp
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2019, 13:25
Samochód: Bmw e60
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: Tentyp »

Korekte lakieru możesz zrobić w domowym zaciszu. Potrzebujesz środki ścierne, pozwalające uzyskać jak najlepszy efekt przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa powłoki. Oklejamy auto taśmą zabezpieczającą i przy pomocy odpowiednich past polerskich (mocnościernej, średniościernej i wykończeniowej), padów (czyli gąbek polerskich) oraz maszyn (rotacyjna, dual action), polerujemy całe auto.
W ten sposób odkryta zostaje świeża warstwa lakieru bezbarwnego, a to sprawia, że zmatowienia i ryski znikają, a zamiast nich pojawia się na powrót intensywny, głęboki kolor i blask, o co właśnie nam chodzi.

Usunąłem spamowy link. --root

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: Janisz »

Tentyp pisze:
24 lip 2019, 13:36
Korekte lakieru możesz zrobić w domowym zaciszu. Potrzebujesz środki ścierne, pozwalające uzyskać jak najlepszy efekt przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa powłoki. Oklejamy auto taśmą zabezpieczającą i przy pomocy odpowiednich past polerskich (mocnościernej, średniościernej i wykończeniowej), padów (czyli gąbek polerskich) oraz maszyn (rotacyjna, dual action), polerujemy całe auto.
W ten sposób odkryta zostaje świeża warstwa lakieru bezbarwnego, a to sprawia, że zmatowienia i ryski znikają, a zamiast nich pojawia się na powrót intensywny, głęboki kolor i blask, o co właśnie nam chodzi.
Opisałeś to w tak dużym skrócie, że lepiej jakbyś tego nie robił. Jeszcze ktoś pomyśli, że to 5 minut roboty. Pisz o przygotowaniu auta do korekty. To zabiera też sporo czasu i trzeba to zrobić "poprawnie". Bo później wychodzą efekty takie jak Mirki oferują za 150zł ;) Nie obrażając żadnego Mirka :D
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: root »

Kolega tylko spamował, w jego wypowiedzi nie należy doszukiwać się sensu…

Clocky
Posty: 58
Rejestracja: 09 lip 2017, 19:46
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Excelence 1.4 TSI DSG 4x4, Nevada White
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: Clocky »

nkbor pisze:
30 maja 2019, 19:13
W serwisie seata można zakupić mały zestaw do zaprawek dobierany po numerze VIN . Nie jest to pisak tylko zestaw dwóch komponentów. Koszt około 50 zlotych. Jeszcze nie używałam więc nie wiem jak się sprawdzi .
Ja u używałem, nie jest do dobierane po VIN. Po prostu SEAT ma taki zestaw dla każdego koloru. Koniec końcem odcień jest troszkę inny.
Moje doświadczenie jest takie: nie używać samemu, chyba że masz w nosie efekt końcowy (u mnie z odległości 2m i tak nic nie widać), weź te tubki i podjedź do jakiegoś lakiernika, bo żeby to było ok, to trzeba to-wypolerować przed położeniem warstwy przeźroczystej. U mnie się kolor nie do końca zgadza bo mam NewadaWhite, a to według serwisu są 3 (metal, biały, przeźroczysty) lakiery nie 2.

Biorąc pod uwagę ile odprysków mam już na "przednim zderzaku", to chyba prędzej poczekam jeszcze 3-4 lata i oddam do malowania niż by łatać.

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: drobne odpryski lub zadrapania – jak naprawić?

Post autor: Amadeusz »

Jak wymieniacie opony u deleara, albo olej to polecam poprosić o przysługę i drobną polerkę albo zabezpieczenie odprysku. Ja już dwukrotnie tak prosiłem i nie było problemu, żeby w ramach usługi się nad tym pochylili za free. Otarcie lusterka, otarcie tylnego zderzaka, odprysk na masce, drobne rzeczy, a jakoś ciężko na sercu było. Fajnie mi to zrobili, że jak ktoś nie widział wcześniej to nie znajdzie.

ODPOWIEDZ