Dlaczego wybrałaś/wybrałeś DSG a nie klasyczną manualną skrzynię biegów ? (w przypadku 1.5 TSI pomijając kangury)

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
S3ker
Samochód: Ateca 1.5 Tsi DSG Xcellence + Dodatki ;)

Re: Dlaczego wybrałaś/wybrałeś DSG a nie klasyczną manualną skrzynię biegów ? (w przypadku 1.5 TSI pomijając kangury)

Post autor: S3ker » 03 gru 2019, 20:32

Ja mam 1.5 dsg i nie mam problemów z jakąś dynamiką tego auta ani nic, a jak chcę poczuć się jak rajdowiec to włączam tryb sport i jeszcze lepiej te auto idzie ;) jak się chce wyprzedzić to gaz do podłogi i wszystko znika za tobą :)

Sponsor

Re: Dlaczego wybrałaś/wybrałeś DSG a nie klasyczną manualną skrzynię biegów ? (w przypadku 1.5 TSI pomijając kangury)

Sponsor

root
Administrator
Samochód: Škoda Superb III Kombi 1.8 TSI

Post autor: root » 04 gru 2019, 11:02

Frodo pisze:
03 gru 2019, 11:01
czasem tęsknię za "2" do 100+ i potem "3" w moim dawnym, mocniejszym V6
Ale tutaj jak ruszysz z gazem w podłodze i nie odpuścisz, to też będzie kręcił prawie do odcinki zanim zmieni bieg (nawet na D), chociaż nie wiem ile osiągnie na drugim biegu ;) Ale przy takiej jeździe u mnie szósty bieg wrzuca się przy ok. 200 km/h, a mam jeszcze siódmy…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Ateki? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: Frodo » 04 gru 2019, 13:46

root pisze:
04 gru 2019, 11:02
Frodo pisze:
03 gru 2019, 11:01
czasem tęsknię za "2" do 100+ i potem "3" w moim dawnym, mocniejszym V6
Ale tutaj jak ruszysz z gazem w podłodze i nie odpuścisz, to też będzie kręcił prawie do odcinki zanim zmieni bieg (nawet na D), chociaż nie wiem ile osiągnie na drugim biegu ;) Ale przy takiej jeździe u mnie szósty bieg wrzuca się przy ok. 200 km/h, a mam jeszcze siódmy…
Obiektywnie pewnie nie było żadnej przewagi nad DSG, ale większe zaangażowanie kierowcy (na etapie gdy nie było jeszcze Rodziny) dawało mi zdecydowanie większą frajdę! :D
PS. Można jeszcze dobrze bawić się na czerwonym polu, ale do tego zachęcała przede wszystkim wcześniejsza 4 cylindrowa Honda, w której igła wręcz nie chciała się zatrzymać zanim nie weszła dobry tysiąc na czerwone pole. 8-)
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Awatar użytkownika
Frodo
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI

Post autor: Frodo » 06 gru 2019, 20:29

Dzisiejsza obserwacja: nawet w "S" przy łagodnej jeździe obroty spadają do około 1700 podczas zmiany, tak że pozostałe tryby to jakaś pomyłka, przynajmniej w TSI... moim zdaniem nie powinny być brane pod uwagę w ocenie DSG - poza tym, że część trybów jest bezużyteczna. ;)
Ateca 2.0 TSI FR, red, DCC, Comfort Asst.+, 360, preinstalacja haka i dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą: stacyjka 8-)

Rafiner
Samochód: Póki co Fabia 2

Post autor: Rafiner » 08 gru 2019, 21:54

Ja tez widzę, ze tryb S przy spokojnej jezdzie bardziej odpowiada manualnej zmianie, jeśli chodzi o obroty, na których jeździmy.
Stosuje S przy docieraniu zamiennie z D, ale coraz częściej dłużej jadę na S.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, ver FR.

Odpowiedz