Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
patryk7133
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: patryk7133 »

Tutaj. Też o problemach z produkcją samochodów

Sponsor

Sponsor

Misiek
Samochód: Póki co jeszcze Ford Galaxy, a w 2022 Ateca
Podziękował: 360 razy
Otrzymał podziękowań: 245 razy

Post autor: Misiek »

artuz pisze:
07 wrz 2021, 15:58
Ja zamówiłem swoją Atecę 4 września. W zamówieniu mam, że samochód będzie do odbioru najpóźniej 2022-03-04 ;)
Termin produkcji powinien być znany pod koniec października - takie info dostałem od sprzedawcy.
Czy w Twoim przypadku także faktycznie nie dało się nic wynegocjować jeśli chodzi o cenę, czy grupę zawodową ? Na ile Ci wycenili i czy zastosowali cennik jeszcze tegoroczny, czy już RM 2022 ? Z góry dzięki za info :D
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

artuz
Samochód: C4 Picasso / czekam na Ateca XP 1.5 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: artuz »

Misiek pisze:
08 wrz 2021, 0:49
artuz pisze:
Ja zamówiłem swoją Atecę 4 września. W zamówieniu mam, że samochód będzie do odbioru najpóźniej 2022-03-04 ;)
Termin produkcji powinien być znany pod koniec października - takie info dostałem od sprzedawcy.
Czy w Twoim przypadku także faktycznie nie dało się nic wynegocjować jeśli chodzi o cenę, czy grupę zawodową ? Na ile Ci wycenili i czy zastosowali cennik jeszcze tegoroczny, czy już RM 2022 ? Z góry dzięki za info :D
Zastosowali cennik tegoroczny, bo nowego jeszcze nie mieli. Ale zaznaczyli, że jeśli auto zacznie się produkować w 2022 (co jest niemal pewne), to cena wzrośnie circa 2%. W związku z tym trochę ponegocjowałem i ogółem rabat dealerski + grupa zawodowa = 6% rabatu od ceny katalogowej. W tych czasach, wydaje mi się że to i tak nieźle :)

Bonifacy
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Post autor: Bonifacy »

Szkoda, że nie zaznaczyli, że jak pod koniec roku będzie rabat na samochody z 2021, to go uwzględnią :-)

Gdy zamawiałem przed rokiem, był rabat 6 tys. Potem, jesienią, wzrósł do 8 tys.
Ciekawe, czy rabatu na grupy zawodowe rzeczywiście już nie będzie.

Misiek
Samochód: Póki co jeszcze Ford Galaxy, a w 2022 Ateca
Podziękował: 360 razy
Otrzymał podziękowań: 245 razy

Post autor: Misiek »

artuz pisze:
08 wrz 2021, 9:37
Misiek pisze:
08 wrz 2021, 0:49
artuz pisze:
Zastosowali cennik tegoroczny, bo nowego jeszcze nie mieli. Ale zaznaczyli, że jeśli auto zacznie się produkować w 2022 (co jest niemal pewne), to cena wzrośnie circa 2%. W związku z tym trochę ponegocjowałem i ogółem rabat dealerski + grupa zawodowa = 6% rabatu od ceny katalogowej. W tych czasach, wydaje mi się że to i tak nieźle :)
To nie jest "nieźle", a "bardzo nieźle", ponieważ ostatnio coraz częściej słyszy się o całkowitej rezygnacji w większości marek w ogóle z rabatów za grupę zawodową, nie wspominając o całkowitej rezygnacji z jakichkolwiek rabatów, bo po co coś przeceniać, rabatować, jak jest bardzo trudno dostępne i trzeba na to nie wiadomo ile czekać. A te dwa procent, to i tak jest OK, bo u mnie taka sama konfiguracja (konfigurator na stronie Seata) z roku modelowego 2022 wzrosła o kilkanaście tysięcy w stosunku do bieżącego.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

artuz
Samochód: C4 Picasso / czekam na Ateca XP 1.5 TSI DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: artuz »

Mnie sprzedawca uprzedził, że rabat na grupy zawodowe będzie w całej grupie VW do 06.09, więc załapałem się w ostatniej chwili.

ODPOWIEDZ