Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Misiek
Samochód: Póki co jeszcze Ford Galaxy, czekam na Atekę
Podziękował: 525 razy
Otrzymał podziękowań: 830 razy

Re: Ubezpieczenie AC,OC,NNW.

Post autor: Misiek »

GreatB pisze:
29 wrz 2022, 18:17
Koledzy może mi to wytłumaczycie, bo szukam i szukam. OC/AC/NWW u dealera 4800 w Hestii, jak sam wyceniałem 3000-3400.
A marża dealera, to co ? A spróbuj jeszcze wziąć kredyt, to także za to dopłacisz w stosunku do cen rynkowych.

Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Sponsor

coulomb
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: coulomb »

GreatB pisze:
Koledzy może mi to wytłumaczycie, bo szukam i szukam. OC/AC/NWW u dealera 4800 w Hestii, jak sam wyceniałem 3000-3400.
Ale to chyba w przypadku kredytu VW tak kroją?
U mnie różnica między ofertą dealera a wyceną u znajomej agentki nie przekraczała 100 zł.

Misiek

coulomb pisze:
29 wrz 2022, 23:43
GreatB pisze:
U mnie różnica między ofertą dealera a wyceną u znajomej agentki nie przekraczała 100 zł.
Mnie również proponował 4800, ale wymienił chyba ze 4 towarzystwa, a mnie w dotychczasowej mojej Uniqua wyliczyli niecałe 3900. Proszę tylko pamiętać, że wysokość ubezpieczenia nie zależy tylko i wyłącznie od samochodu, także od województwa, miasta, miejsca parkowania, wieku ubezpieczającego i dotychczasowej historii, a pewnie także i jeszcze paru czynników.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
GreatB (30 wrz 2022, 14:31)
Ocena: 5.56%

Bonifacy
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: Bonifacy »

Jak pisałem wyżej, warto pójść do jakiegoś biura ubezpieczeń, które ma w ofercie kilka towarzystw. Czasami takie agencje mają zniżki uzgodnione z jakimś towarzystwem, a na pewno znają się na tym, jak wyliczyć najkorzystniejszą składkę. Od lat korzystam z usług takiego biura, co roku pani wylicza mi składki z kilku towarzystw i wybieram najkorzystniejszą.

Misiek

Bonifacy pisze:
30 wrz 2022, 8:58
Jak pisałem wyżej, warto pójść do jakiegoś biura ubezpieczeń, które ma w ofercie kilka towarzystw. Czasami takie agencje mają zniżki uzgodnione z jakimś towarzystwem, a na pewno znają się na tym, jak wyliczyć najkorzystniejszą składkę. Od lat korzystam z usług takiego biura, co roku pani wylicza mi składki z kilku towarzystw i wybieram najkorzystniejszą.
Tylko że w takich "biurach" każdą wizytę zaczynają od podania VIN'u i PESEL'u, którymi później handlują, więc nie korzystam. Wolę anonimowe porównywarki lub samodzielne kalkulacje w kilku znanych mi i zaufanych towarzystwach bezpośrednio.

GreatB
Samochód: Seat Ateca
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: GreatB »

coulomb pisze:
29 wrz 2022, 23:43
GreatB pisze:
Leasing...

Bonifacy
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Post autor: Bonifacy »

Misiek pisze:
30 wrz 2022, 10:14
Tylko że w takich "biurach" każdą wizytę zaczynają od podania VIN'u i PESEL'u, którymi później handlują.
A to nie mam takich przykrych doświadczeń. Tam, gdzie korzystam, wydają się być uczciwi i nie jestem przez nikogo nagabywany.

Misiek

Bonifacy pisze:
30 wrz 2022, 14:43
Misiek pisze:
30 wrz 2022, 10:14
Tylko że w takich "biurach" każdą wizytę zaczynają od podania VIN'u i PESEL'u, którymi później handlują.
A to nie mam takich przykrych doświadczeń. Tam, gdzie korzystam, wydają się być uczciwi i nie jestem przez nikogo nagabywany.
Ja byłem dotychczas (kilka lat temu) w trzech różnych, nawet w u takiego, którego obsługujemy technicznie jako firma, więc jakby trochę znajomy, i już więcej do takiego nie pójdę. Tak jakby się nic nie dało wyliczyć bez podania od razu na "dzień dobry" wspomnianych danych. W porównywarkach internetowych faktycznie od razu piszą, że jak się nie poda, to oferta będzie okrojona do tych twardo nie wymagających takich danych.

ODPOWIEDZ