Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 371
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 61 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: rybsko »

Leci, 12k widzów i hiszpański angielski :D A myślałem, że hinduski jest gorszy... :lol:



UPDATE:
Nowy Formentor i Leon.
Konfiguratory za tydzień. Pierwsze egzemplarze w połowie roku.

Design mnie nie powala, chociaż ma smaczki. Niestety, narazie brak godnego następcy dla Ateca.



Sponsor

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Sponsor


r4m
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2024, 22:33
Samochód: Seat Leon 2017 / Wkrótce Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: r4m »

rybsko pisze:
29 kwie 2024, 21:27
Leci, 12k widzów i hiszpański angielski :D A myślałem, że hinduski jest gorszy... :lol:



UPDATE:
Nowy Formentor i Leon.
Konfiguratory za tydzień. Pierwsze egzemplarze w połowie roku.

Design mnie nie powala, chociaż ma smaczki. Niestety, narazie brak godnego następcy dla Ateca.
W zasadzie nie nowe tylko facelift :) i prezentacja oczywiście dotyczy tylko marki Cupra. Formentor to wiadomo model bez odpowiednika w Seacie natomiast co do Cupry Leona to nie zapowiada się aby ten sam FL dostał także Seat Leon.
W ogóle strasznie dziwna ta sytuacja w Seacie jest, ale o tym jest osobny temat.

kmw
Posty: 46
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: kmw »

rybsko pisze:
29 kwie 2024, 21:27
Leci, 12k widzów i hiszpański angielski :D A myślałem, że hinduski jest gorszy... :lol:



UPDATE:
Nowy Formentor i Leon.
Konfiguratory za tydzień. Pierwsze egzemplarze w połowie roku.

Design mnie nie powala, chociaż ma smaczki. Niestety, narazie brak godnego następcy dla Ateca.
O Atece ani słowa, nie będą się chwalić, że są plany na wygaszenie produkcji, ale dziwne, że nie wspomnieli o Terramarze, którego wprowadzenie na rynek jest cały czas odwlekane.
Formentor i fajny i nie, trochę go ugrzecznili, ale wygląda bardziej świeżo, choć moim zdaniem Leon 5d wygląda lepiej z tym przodem, do tej pory było odwrotnie, według mnie przód Formentora nie pasował do Leona, zwłaszcza kombi.
Dali nowe reflektory, które zrywają z dotychczasowym charakterem Cupra/Seat, ale zapalone dzienne z mijania wyglądają ciekawie, kilka punktów świetlnych w jednym reflektorze. Z tyłu przemodelowali z dotychczasowych pasków na trójkąty + podświetlane logo i obowiązkowa dyskoteka przy zapalaniu :roll: W środku nowy jeszcze większy ekran 13", zmienione sterowanie klimą - powędrowało na dół ekranu i przyciski pod ekranem są teraz wyprofilowane i podświetlone, trochę inny tunel środkowy, tapicerka foteli i boczki drzwi z głośnikami systemu audio Sennheiser w innym miejscu i z inną maskownicą. Wnętrze na plus. Z zewnątrz, pewnie okaże się na żywo, według mnie też wygląda na mniej agresywnego niż do tej pory, ale zaczyna mi się podobać. Dodali kilka nowych kolorów, znów wszystkie ciemne i zabrali czerwony, jedyny wyróżniający się i jakiś "kolorowy", teraz będzie brązowy mat za kupę kasy. Silniki raczej bez zmian, do 1.5 niestety dają mild hybrid, hybryda plug-in z szybkim ładowaniem i zasięgiem 100km i najmocniejsza wersja (pewnie bez hybrydy) 333KM. Ceny podstawowego Formentora i Leona na przykładzie Niemiec praktycznie takie same jak dotychczas 38400 Euro i 35500 Euro, ciekawe jakie różnice w wyposażeniu i jak cennik będzie wyglądał u nas.

kmw
Posty: 46
Rejestracja: 28 cze 2023, 16:55
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Renault Laguna III 2.0 DCI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: kmw »

r4m pisze:
30 kwie 2024, 0:05
W zasadzie nie nowe tylko facelift :) i prezentacja oczywiście dotyczy tylko marki Cupra. Formentor to wiadomo model bez odpowiednika w Seacie natomiast co do Cupry Leona to nie zapowiada się aby ten sam FL dostał także Seat Leon.
W ogóle strasznie dziwna ta sytuacja w Seacie jest, ale o tym jest osobny temat.
No ciekawe, ciekawe, trochę bez sensu jakby mieli klepać i starego Leona dla Seata i Nowego dla Cupry, ale może, może. Zwłaszcza jeśli produkcja jednego i drugiego będzie w innych miejscach. Jeśli faktycznie zamierzają wygaszać Seata, to może to mieć jakiś sens, jeśli stary Seat Leon będzie sprzedawany wyraźnie taniej, ale z drugiej strony coraz częściej mówi się, że jednak plany się zmieniają i sprzedaż Seata idzie tak świetnie :lol: że nie opłaca się zarżnąć "kury znoszącej złote jaja" :lol: chyba, że to tylko taka narracja, żeby ludzie się nie wystraszyli i jeszcze trochę kupowali Seaty. Swoją drogą mając plany na przyszłość wypadałoby odświeżyć trochę gamę modelową, a oni tymczasem wygasili najnowocześniejszy model jaki mieli, czyli Tarraco.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3730
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Cupra Ateca vs Skoda Karoq vs Cupra Formentor

Post autor: Endrju »

Mnie się podoba, wszystko zależy od ceny bo jak będzie ok 180k to raczej przesada i nie wiem czy się skusze.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ