2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: thecichy »

Rafiner pisze:
18 lut 2020, 22:52
Ok, wszystko fajnie bo pogadaliscie sobie jak kawalerowie.
Mi też micha się smiala w 2.0 na demojezdzie (bylem bez rodziny), finalnie wzialem 1.5 ze wzgledow finansowych + na jazdach testowych xceed z 204KM rodzina narzekala na przyspieszenia. Nie czują frajdy z wciskania w fotel , stąd nasze wrazenia i dobre checi to jedno, a potem blokada rodzinna to drugie.
Teraz jezdzac 1.5 jak depne w S to mowia, zebym tak nie robil.
Sercem jestem za 2.0, ale jakbym je kupil to 95% czasu symulowalbym 1.5. Te kwestie tez warto wziac pod rozwage. + 18k kasy mozna wykorzystac na co innego.
Oj, ja też współczuję.. po części rozumiem, bo moja małżonka też nie lubi gdy zaczynam dynamiczniej jeździć ale jak się pociśnie przy wyprzedzaniu (i widzi i odczuwa efekt końcowy) to się jej czasami buzia uśmiechnie ;) Na szczęście często zdarza mi się jeździć samemu i zdarzają się wtedy takie sytuacje, w których mina objechanego gościa w Bolidzie Młodzieży Wiejskiej jest bezcenna :twisted:
Ale za to przez jakiś czas po tym jestem jak rodzina Rafinera :D



Sponsor

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Sponsor


decees
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2020, 9:22
Samochód: Leon 1.4 TSI 122KM@160KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: decees »

Oczywiście poruszona tu kwestia ma w moim przypadku jak najbardziej ma rację bytu, bo rzeczone 18k o które się rozchodzi będzie w sporej większości just for fun. To duzo i mało. Problemem jest obecny Leon ktróry po podkręceniu na te 160KM robi się bardziej niż zwinny. Po prostu następnego auta nie chciałem wolniejszego. 150KM z przyduszającym GPFem w cięższej Atece i z DSG zaprogramowanym raczej pod kątem oszczędania paliwa - to byłby w moim przypadku regres odczuciowy. Żona jest zadowolona bo 3 jej podstawowe założenia zostały spełnione : wyższe auto, automat i kolor. Więc ja tez chciałbym być zadowolony :D

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: szczekas »

Przy kolejnej zmianie auta polecam zmienić rodzinę i zacząć cieszyć się życiem ;)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: Rafiner »

Nie, nie. Źle mnie rozumiecie. Ja nie oczekuje współczucia, bo nie ma do czego.
Po prostu rodzina była tym zdrowym rozsądkiem, którego czasem brak. I nawet dobrze, bo 1.5 nie mam zbytnio gdzie wykorzystać. Czasy, gdzie bez zobowiązań pomykałem na zloty OCP, bijąc kolejne rekordy trasy minęły bezpowrotnie i teraz jeżdżę do pracy 5 km i na rodzinne wyjazdy.
Miałem pułap zdrowo rozsądkowy 120k zł i mieścił się w nim Ateca 1.5 DSG i wspomniany Xceed 1.6 DCT. Wybrałem Ateca i jestem MEGA zadowolony.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

decees
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2020, 9:22
Samochód: Leon 1.4 TSI 122KM@160KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: decees »

@Rafiner Oczywiście współczucie potraktuj w kategorii forumowych heheszków, bo inaczej sobie tego nie wyobrażam.
Przy twardo założonym budżecie na tym poziomie nie ma w ogóle dyskusji o 2.0, natomiast ten wątek założyłem w celu zebrania opini nie tyle o osiągach których na papierze jestem świadomy, a chęci poznania doznań praktycznych płynących z jazdy mocniejszą jednostką. Tak jak wspomniałem w T-Roc'u odczucia były zupełnie inne, i paru forumowiczów potwierdziło że przekłada się to na Atekę. Wrażenia akustyczne 1.5 tylko utwierdziły mnie w przekonanu że przy tym silniku bardzo niechętnie wybierałbym program Sport czy też korzystał z kickdownu.

decees
Posty: 14
Rejestracja: 14 lut 2020, 9:22
Samochód: Leon 1.4 TSI 122KM@160KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: decees »

Nie no, oczywiście, patrząc na takie podejście to i do miasta spokojnie wystarczy 1.0 115 w takiej Aronie czy Kamiq. Tym ostatnim również miałem okazję pojeździć w wersji z DSG i nie wliczając symfonii kosiarkowej na wysokich obrotach to auto zbierało się całkiem żwawo (na papierze 10s 0-100). Tylko to jest taki entry-level w tej wadze, podobnie jak 1.5 w Atece. Przy okazji negocjacji cenowych w Seacie rozmawiając z kierownikiem salony usłyszałem, że dużo osób rezygnowało z 1.5 po aferze z kangurkiem i mieli z tego powodu spore straty na autach zamówionych juz do produkcji...

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: thecichy »

Każdy wybór może być dobry, jeśli z góry podyktowany jest konkretnymi (szczególnie twardszymi) uwarunkowaniami. To, że jedni współczują innym a inni zazdroszczą jednym to jest normalny ludzki odruch - ja też szczerze ale pozytywnie zazdroszczę tym, co mają chociażby V6 pod maską a już tym, co V8 to w ogóle! :D i wiem, że oni mnie współczują, że słucham "tylko" masowej rzędówki - też z przeogromną radością przesiadłbym się do Levante Trofeo ;) (no nie ma hipokryzji). Niestety większość z nas ogranicza jakiś budżet/rozsądek/rodzina etc. - życie to sztuka kompromisu i czasami ważniejsze jest to, czy z tego kompromisu jesteśmy najbardziej zadowoleni. Reasumując - faktycznie, za (jak to teraz mówi młodzież) "maksymalne hajsy" 120K 1.5 to najlepszy wybór, bo po prostu nie ma innego. Ale jak już ze spokojem dźwigniemy do 140K raczej nie ma się nad czym zastanawiać (no, chyba, że ktoś woli diesla - uszanować). ✌😎

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: dario37 »

thecichy pisze:
20 lut 2020, 10:34
Każdy wybór może być dobry, jeśli z góry podyktowany jest konkretnymi (szczególnie twardszymi) uwarunkowaniami. To, że jedni współczują innym a inni zazdroszczą jednym to jest normalny ludzki odruch - ja też szczerze ale pozytywnie zazdroszczę tym, co mają chociażby V6 pod maską a już tym, co V8 to w ogóle! :D i wiem, że oni mnie współczują, że słucham "tylko" masowej rzędówki - też z przeogromną radością przesiadłbym się do Levante Trofeo ;) (no nie ma hipokryzji). Niestety większość z nas ogranicza jakiś budżet/rozsądek/rodzina etc. - życie to sztuka kompromisu i czasami ważniejsze jest to, czy z tego kompromisu jesteśmy najbardziej zadowoleni. Reasumując - faktycznie, za (jak to teraz mówi młodzież) "maksymalne hajsy" 120K 1.5 to najlepszy wybór, bo po prostu nie ma innego. Ale jak już ze spokojem dźwigniemy do 140K raczej nie ma się nad czym zastanawiać (no, chyba, że ktoś woli diesla - uszanować). ✌😎
Za marzenia nikt nie karze...
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: Rafiner »

Ja nie mam potrzeby wyprzedzać na codzień, a jak jest potrzeba to nie ma gdzie. 90 % to jazda miejsko-podmiejska, głownie w terenie zabudowanym. Ja bym potencjał 2.0 czy wspomnianego Xceeda zmarnował.
A przy DSG 1.5 robi się subiektywnie szatan, szybko zbija biegi niżej i ciągnie w górę.
A to, że trochę wyje, to nie zmienia faktu że robi to szybko. W razie potrzeby wyprzedzimy bez większych problemów.
2.0 jest dodatkowo warte wzięcia ze względu na 4x4 i mokrą skrzynie. Jakby zimy były takie jak kilka lat temu, to bym chętnie wziął 2.0, bez względu na cenę. Ale teraz jesień w wiosnę się zmienia. :-(
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
hetman72
Posty: 194
Rejestracja: 23 paź 2018, 19:52
Lokalizacja: Piła
Samochód: Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: 2.0 TSI AWD czy 1.5 TSI FWD

Post autor: hetman72 »

Mam 2.0 + 4x4 i kilka razy mi to dupę uratowało, gdy okazało się że zakręt śliski i tył ucieka. Po interwencji tyłu pojechałem dalej.
A bez czteronapędu pewnie co najmniej bym otarł karoserię lub rów zaliczył. I nawet nie miałem jakieś prędkości.
Ale fakt, że więcej mam jazdy pozamiejskiej ułatwiał zdecydowanie zakup 2.0 TSI.
Jeździłem Karoqiem z 1.5 i DSG, nie było to nic strasznego, ale silnik jak dla mnie do miasta lub podmiejskich jazd.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

ODPOWIEDZ