Ateca czy Mazda CX-30?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: Bonifacy »

Odwiedziłem dziś salon Mazdy. Ładna ta CX-30. Zastanawiam się mocno. Ceny porównywalne. Poczekam, żeby zobaczyć Atekę poliftingową, ale kusi mnie Japończyk, nie będę ukrywał. Ktoś ma jakieś doświadczenia?



Sponsor

Ateca czy Mazda CX-30?

Sponsor


Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: S3ker »

Najprościej poszukać jakiegoś forum albo grupy na fb od mazdy i popytać właścicieli co jeżdżą danym autem dłużej niż 1h w salonie :)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: greg_the_lazy »

S3ker pisze:Najprościej poszukać jakiegoś forum albo grupy na fb od mazdy i popytać właścicieli co jeżdżą danym autem dłużej niż 1h w salonie :)
I mu nie ukradli zaraz po zatankowaniu do pełna na najbliższej stacji.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: Grzadq »

Bonifacy pisze:
08 sie 2020, 15:33
Odwiedziłem dziś salon Mazdy. Ładna ta CX-30. Zastanawiam się mocno. Ceny porównywalne. Poczekam, żeby zobaczyć Atekę poliftingową, ale kusi mnie Japończyk, nie będę ukrywał. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Stałem niedawno przed podobnym wyborem, decyzja w moim wypadku była dość szybka. Za CX-30 czy CX-5 stoi głównie wygląd, samochody pięknie wyglądają, chyba wszyscy (albo większość) się z tym zgodzi. Moim zdaniem ładniejsze od Ateki, mocno przykuwają wzrok.

Ale silniki ... dla mnie dyskwalifikowały mazdę jako potencjalny wybór. Także zależy kto czego szuka :-) U mnie za każdym razem jest uśmiech na twarzy, jak w swoim 2.0 TSI i w trybie sport depnę trochę mocniej, czy takie emocje znajdziesz i czy są Ci w ogóle potrzebne w nowym samochodzie? Przejedź się, sprawdź sam.

Dla mnie nieoturbione silniki były kompletnym rozczarowaniem, ale niewątpliwie przewiozą Cię z punktu A do B.

Ale to tylko jeden z minusów mazd, kolejnym ważnym powodem na nie w moim przypadku były bardzo słabe zniżki na firmę, wyższy koszt ubezpieczenia AC, drogie części zamienne. No i jednak mazdy kradną, więc jeśli już się zdecydujesz na japończyka to albo full AC + GAP albo ... jakieś dodatkowe "zabezpieczenia".
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: Teo »

Jako człowiek znany na tym forum jako najwyzszy specjalista od czepiania się pierdół, dla mnie CX-30 zdyskwalifikował ten paskudny tablet wbity w deske rozdzielcza. Naprawde nie dalo sie tego zrobic gorzej. Kupowanie auta dowolnie cudownego, za 100+ tys zl (o ile tyle nie zarabia sie miesiecznie), z czyms tak fatalnym, co sie bedzie obserwowalo codziennie przez nastepne lata, jest dla mnie niewykonalne. Nie wiem jak w ogole ktos mogl cos tak potwornie brzydkiego zaprojektowac.
Mazda CX-30 poza tym jest mniejsza z tylu - jesli wazne jest dla kogos przewozenie 5 osob, lub 4 ale w bardzo komfortowych warunkach (i np. fotelik dla dziecka z tylu bez problemow), to Ateca jest po prostu przestronniejsza.
Wiec werdykt: jednak Ateca, mimo, ze mam do Mazdy sentyment.

A co do wygladu zewnetrznego - rzecz gustu, ja jednak wole te lekko ostre krawedzie Ateki, odroznia ją to od innych marek. Oble ksztalty sa wszedzie. Ale jesli mialbym tylko patrzec na wyglad zewnetrzny, to z dwoch CX-5 a CX-30, zdecydowanie wybralbym 30, bo 5 jest niestety bardzo "zwalista". Zbyt duzy i zbyt wysoki przod jak dla mnie.

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: DarekWa »

Mazda ma jeszcze ten minus, że są do wyboru konkretne wersje wyposażeniowe ale opcjonalne wyposażenie prawie żadne

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: Endrju »

I jak piszą na forach ,szybko rdzewieje.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Grzadq
Posty: 115
Rejestracja: 28 kwie 2020, 17:02
Samochód: Seat Ateca 2.0 TSI
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: Grzadq »

Endrju pisze:
08 sie 2020, 21:35
I jak piszą na forach ,szybko rdzewieje.
No właśnie chcę pociągnąć jeszcze ten wątek.

Byłem ze swoją Ateką w https://konserwacjapojazdow.slask.pl/ na takim przeglądzie. Facet (nota bene widać że doświadczony blacharz - mechanik) był zaskoczony na + zabezpieczeniem fabrycznym antykorozyjnym w Seacie, stwierdził że jeśli chcę tym pojeździć 3, 4, 5 lat to nie ma sensu tego ruszać ...

Natomiast pokazywał mnóstwo zdjęć tzw japońców, naprawdę gołe blachy, ew. gdzieś tam natryskiem rzucone (ale bez ściągania jakichkolwiek osłon, zaczepów). Tak na odczepne, przy zjeździe z linii, na zasadzie "no macie na tamtejszy rynek" :lol: Dodatkowo, z tego co się orientuję, blacha w mazdach jest dalej nieocynkowana, niby importer się chwali inaczej ale niezależne testy pokazały że nie jest to cynkowanie w rozumieniu naszych europejskich producentów. (np ten link https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

Więc reasumując, kupując Mazdę albo bacznie obserwujesz stan podwozia albo dodatkowo konserwujesz.
Ateca 2.0 TSI 4Drive 190 HP, a będzie więcej :lol:

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: S3ker »

Co nie do wygląda Mazda to do rdzewieje i tyle ;)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Ateca czy Mazda CX-30?

Post autor: root »

Ja też obstawiam za silnikiem. Te z Mazdy nie chcą jeździć, co najwyżej się toczyć. Ten X miał być niby rewolucyjny, ale podobno jeździ bardzo podobnie (czyli emerycko), pali niezauważalnie mniej, a kosztuje odpowiednio więcej. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to możesz olać moje gadanie. Ale jeśli czasem lubisz trochę przycisnąć i mieć dynamikę przy wyprzedzaniu, to nieoturbiony silnik nie da rady…

ODPOWIEDZ