Ateca FR

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
lotus
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:28
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: W zakupie ATECA FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ateca FR

Post autor: lotus »

Wczoraj zadzwonił do mnie mój dealer ze Szczecina i poinformował ze jest możliwość zmiany mojego zamówienia bo dostępna jest ATECA FR i co ciekawe czas oczekiwania na wersje silnikowa 2.0 TSI jest krótszy niż na 1.4 Auto wyprodukowane mógłbym mieć na początku września 2017.


Skusiłem się i zmieniłem zamówienie z xcellence na FRa ale w wersji 1.4 DSG 4x4 doplata 7kzl do 2.0 była poza moimi możliwościami :)



Sponsor

Ateca FR

Sponsor


dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca FR

Post autor: dario37 »

lotus pisze:
27 lip 2017, 17:51
Wczoraj zadzwonił do mnie mój dealer ze Szczecina i poinformował ze jest możliwość zmiany mojego zamówienia bo dostępna jest ATECA FR i co ciekawe czas oczekiwania na wersje silnikowa 2.0 TSI jest krótszy niż na 1.4 Auto wyprodukowane mógłbym mieć na początku września 2017.


Skusiłem się i zmieniłem zamówienie z xcellence na FRa ale w wersji 1.4 DSG 4x4 doplata 7kzl do 2.0 była poza moimi możliwościami :)
Gratuluję wyboru.Napisz jeszcze w jakim kolorze będziesz miał autko? :D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca FR

Post autor: szczekas »

Wow! Miesiąc do wyprodukowania? Mi dealer mówił o 8 miesiącach czekania, ale może chodziło o wersję 1.4 :)
Pytanie kiedy zamówiłeś, znaczy ile już czekasz?
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca FR

Post autor: Endrju »

Dokładnie , mają duży popyt na silnik 1.4 i dlatego tyle się czeka. FR fajna wersja no i silnik.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

lotus
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:28
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: W zakupie ATECA FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca FR

Post autor: lotus »

Dokładnie, Dealer powiedział że 1.4 to najpopularniejszy silnik, więc mają dużo zamówień i co za tym idzie długi czas oczekiwania. 2.0 dopiero weszło i nie ma jeszcze wielu oczekujących, dlatego taki szybki czas od zamówienia do produkcji. Niestety u mnie względy finansowe zadecydowały że zostaje silnik 1.4. Autko będzie w kolorze Lava Blue, który w wersji FR jest bez dopłaty. W umowie mam odbiór wpisany na 16.11.2017.. ale podobno ma być pod koniec września. Z doświadczenia jednak wiem, że te terminy są bardzo ruchome. Na razie mam czym jeździć - 6 letni Ford Kuga, więc spokojnie czekam ;]

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ateca FR

Post autor: Janisz »

"Tylko" 7tyś dopłaty....cos czuję, że będziesz mocno żałował decyzji ;)
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

lotus
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:28
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: W zakupie ATECA FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca FR

Post autor: lotus »

Jeszce przez kilka dni mogę zmienić decyzję.. ale hmm serio albo wezmę 2.0 w totalnym golasie albo 1.4 z fajnymi dodatkami.. i mam ogromny dylemat

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca FR

Post autor: szczekas »

A z jakich dodatków musiałbyś wtedy zrezygnować?
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ateca FR

Post autor: Janisz »

Dokładnie napisz nad jakimi dodatkami Ci najbardziej zależy. Ja uwielbiam Atecę i jedyna rzecz, która bym zmienił to silnik. Powiem tak. Szkoda, że ja nie miałem opcji aby dopłacić do 2.0 bo nie było tego silnika w sprzedaży :(
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

lotus
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:28
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: W zakupie ATECA FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca FR

Post autor: lotus »

Janisz pisze:Dokładnie napisz nad jakimi dodatkami Ci najbardziej zależy. Ja uwielbiam Atecę i jedyna rzecz, która bym zmienił to silnik. Powiem tak. Szkoda, że ja nie miałem opcji aby dopłacić do 2.0 bo nie było tego silnika w sprzedaży :(
Moja konfiguracja FRaObrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ