Ateca FR

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca FR

Post autor: szczekas »

Konfiguracja dosyć podobna do tego co ja bym chciał, chociaż trochę się różni:
- z Full Link można zrezygnować, bo i tak nie z każdym telefonem chce działać, a można w każdej chwili aktywować po odbiorze auta
- dostęp bezkluczykowy nie biorę, bo potem łatwiej stracić auto na rzecz złodzieja :) (chociaż nie wszyscy na forum się ze mną zgadzają :D )
- za to alarm częściej irytuje niż chroni (chyba, że ubezpieczyciel zażąda jego obecności)
+ ja za to chcę elektryczną klapę bagażnika, bo to jest bardzo wygodne rozwiązanie (używałem na wakacjach przez tydzień w testowej Atece)

Przy takiej kwocie ogólnej te pare tysięcy nie wydaje się dużą dopłatą, szczególnie gdy i tak się bierze na raty/leasing :)


Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Sponsor

Re: Ateca FR

Sponsor


Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ateca FR

Post autor: Janisz »

W sumie możesz zrezygnować z Seat Sound System i Full Link. To ostatnie uważam za zbędna rzecz w swoim aucie. Robiłeś porównanie jak gra w Atece 8 głośników a 10? Jeżeli nie to sprawdź czy uważasz, że warto dopłacić tyle kasy za te 2 głośniki.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

lotus
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:28
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: W zakupie ATECA FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca FR

Post autor: lotus »


Janisz pisze:W sumie możesz zrezygnować z Seat Sound System i Full Link. To ostatnie uważam za zbędna rzecz w swoim aucie. Robiłeś porównanie jak gra w Atece 8 głośników a 10? Jeżeli nie to sprawdź czy uważasz, że warto dopłacić tyle kasy za te 2 głośniki.
Serio standardowe nagłośnienie to 8 głośników ? To faktycznie bez sensu .. często słucham muzyki z serwisów strumieniowych z telefonu i fajnie by było mieć mapy google na ekranie samochodu dlatego wybrałem linka.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca FR

Post autor: Endrju »

Ja uważam że FL przynajmniej dla mnie użyteczny gadżet, często kozystamy z Android Auto ale Soud System uważam za zbędny. U mnie przy większym basie drży lewy głośnik i w SS też wiec nie ma sensu wywalać kasy. No i fakt ze nie masz ani koła dojazdowe ani zapasowego bo tam jest subwoofer, a jakoś nie przekonują mnie zestawy naprawcze.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

lotus
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2017, 12:28
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: W zakupie ATECA FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca FR

Post autor: lotus »

Endrju pisze:Ja uważam że FL przynajmniej dla mnie użyteczny gadżet, często kozystamy z Android Auto ale Soud System uważam za zbędny. U mnie przy większym basie drży lewy głośnik i w SS też wiec nie ma sensu wywalać kasy.
Dziękuję Wam za słuszne uwagi

Odchudzilem nieco dodatki pytanie jest czy
Czy jest możliwe wybranie: Comfort Assistant bez konieczności dobierania Navi Systemu ? w konfiguratorze się tak nie da ale moze przez salon się da. Z tego co pamiętam przy zamawianiu pierwszej wersji mogłem dobrać coś przy czym konfigurator wymagal dobrania navi.

I w sumie czy rezygnacja z navi gdy ja zawsze i tak jeżdżę przy nawigacji Googla z telefonu to dobre rozwiazanie.?

W tej konfiguracji nie ma confort assistant ze względu że nie chce dobierac navi.. wysłałem takie info do salonu i jutro będę wiedział ale może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca FR

Post autor: Endrju »

To już tylko salon może zrezygnować. Jeśli nie to będziesz musiał dobrać. Popieram Twoja koncepcję dla mnie navi ori to na PL nieporozumienie.Mapy Google są zdecydowanie lepsze i prostsze w obsłudze.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca FR

Post autor: szczekas »

Konfigurator czasem zamula, ale jeśli w cenniku jest też napisane, że comfort assistant tylko z navi, to obawiam się, że salon nic tu nie zdziała. Też bym sobie dał spokój z navi (chociaż kolorowy ekran między zegarami prezentuje się dużo lepiej niż czarno-biały), no ale brać auto z DSG bez tego pakietu trochę słabo. Ewentualnie można wziąć sam aktywny tempomat (ACC) bez navi.
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ateca FR

Post autor: Janisz »

Kolorowy ekran będzie miał ponieważ to standardowe wyposażenie w Xcellence oraz FR. Aby wziąć pakiet Comfort Assistance trzeba dobrać navi ze względu na to iż w pakiecie jest rozpoznawanie znaków a ma to związek z navi. Pakiet bardzo atrakcyjny cenowo bo sporo dostajemy za niewielkie $$$.

Endrju u mnie też są drgania przy basie i to nawet przy niewielkim. Z tego co udało mi się zauważyć to u mnie drga ta listwa pod, którą jest oświetlenie led.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca FR

Post autor: szczekas »

Janisz pisze:
30 lip 2017, 21:01
Kolorowy ekran będzie miał ponieważ to standardowe wyposażenie w Xcellence oraz FR.
Ekran między zegarami (czyli przed kierownicą) jest w standardzie czarno-biały. Żeby był kolorowy trzeba dobrać navi.
Sprawdź w cenniku ;)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Ateca FR

Post autor: Janisz »

Myślałem, że miałeś na myśli ekran na środku konsoli. Wydawało mi się, że ten 5 calowy jest czarno biały.
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ