Ateca FR vs. Karoq Sportline

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
to.piechta
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:13
Samochód: Ateca FR 2.0TSI 190KM DSG 4drive (w planie)
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ateca FR vs. Karoq Sportline

Post autor: to.piechta »

Witam.
Ma ktoś wiedzę, doświadczenie, porównanie tych dwóch aut? Zastanawiam się nad zakupem, cały czas była Ateca FR w głowie, ale ostatnio zobaczyłem Karoq Sportline o którym nie wiedziałem wcześniej i teraz zachodzę w głowę...
Dzięki 💪



Sponsor

Ateca FR vs. Karoq Sportline

Sponsor


Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Ateca FR vs. Karoq Sportline

Post autor: chris »

Oba modele to właściwie blizniaki w tym segmencie ;)
Skoda Karoq Sportline oczywiście brzydka nie jest ale ja zdecydowanie brał bym jednak Seata ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Największym problemem Skody Karoq Sportline w porównaniu z Seatem Ateką FL jest to ,
że model ten nie jest i nie będzie już oferowany z silnikiem 20 TSI 190KM 4x4 :(

https://az749841.vo.msecnd.net/sitesplp ... 578ced.pdf

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje ale Ateca szczególnie po FL jest moim zdaniem po prostu ładniejsza
i zdecydowanie wolniej się starzeje.
Karoq nie robi już na mnie takiego wrażenia jak na początku a Seat po prostu ma to coś 8-)
Pamiętam też jak na jezdzie testowej ,którą odbyłem Karoqiem jakiś czas temu strasznie skrzypiały też uchwyty od drzwi :?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2020, 10:14 przez chris, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ateca FR vs. Karoq Sportline

Post autor: thecichy »

chris pisze:
26 sie 2020, 16:10
... Seat po prostu ma to coś i na tle Skody
sprawia wrażenie auta bardziej dopracowanego z lepszymi materiałami wnętrza 8-)
...
Praktycznie wszystko potwierdzam ale w tym temacie troszkę bym polemizował, miałem przyjemność obejrzeć wnętrze Karoqa z jasnymi naturalnymi skórami i Columbusem i to wnętrze było bardzo dobrze wykończone, materiały przyjemniejsze niż w Seacie i wyglądało znacznie bardziej estetycznie, podczas gdy (wyłącznie czarne) "skórzane" fotele w Seacie wyglądały jakoś tak tandetnie - tyle dobrze, że do wyboru jest alcantara :)

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Ateca FR vs. Karoq Sportline

Post autor: chris »

W Sportline niestety do sportowych foteli jest dostępny tylko jeden rodzaj materiałowej tapicerki
a ta jasna skórzana była kiedyś oferowana w Skodzie tylko w wersji Style za sporą dopłatą
i może wygląda to fajnie ale jest strasznie niepraktyczna :?
https://youtu.be/aDxm_6P6VOY?t=99

Obrazek

Dodatkowo w Skodzie boczki drzwi są obłożone twardym jak skała plastikiem także Seat wygrywa tutaj bezapelacyjnie ;)

Obrazek

Obrazek

https://motowahacz.pl/2019/09/skoda-kar ... ne-opinie/

to.piechta
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2020, 14:13
Samochód: Ateca FR 2.0TSI 190KM DSG 4drive (w planie)
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca FR vs. Karoq Sportline

Post autor: to.piechta »

Dzięki za odpowiedzi! Decyzja już raczej na pewno będzie w kierunku Seata Ateca. również na podstawie waszych sugestii. Jedynie silnik będzie 1.5 z DSG. Autem głownie jezdziła bedzie żona, w przeważającej wiekoszości jazda miejsko/mieszana, dojazdy do pracy za miasto.
Rozkmina poszła teraz w kierunku wersji wyposażenia.
FR czy Excellence?
Czytając specyfikacje różnice zauważyłem tylko w dostępie i odpalaniu bezkluczykowym na korzyść Excellence. A jak wygląda tapicerka foteli? W FR fen Dinamic jest też w Alcantarze? Ma mtoś jakieś zdjęcia może?

ODPOWIEDZ