Pierwszy wśród SUV-ów?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Klaudias
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2017, 8:58
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Pierwszy wśród SUV-ów?

Post autor: Klaudias »

Chodzą pogłoski, że Seat Ateca to jeden z najlepszych SUV-ów. Jakie wy macie na ten temat zdanie? Zgadzacie się z tym?



Sponsor

Pierwszy wśród SUV-ów?

Sponsor


Maroo
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2017, 14:27
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pierwszy wśród SUV-ów?

Post autor: Maroo »

To zależy tak na prawdę od tego, co kto lubi. Wygląd zewnętrzny też ma tutaj dużo do powiedzenia wbrew pozorom.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pierwszy wśród SUV-ów?

Post autor: Endrju »

Podczas wyboru auta brałem kilka innych pod uwagę jednak zwyciężyła niemiecka technologia a wygląd auta może się podobać wielu osobą
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Pierwszy wśród SUV-ów?

Post autor: Janisz »

Ja również rozważałem inne auta (Nissan Qashqai, Rnault Kadjar, Kia Sportage, Ford Kuga) , ale żadna inna marka nie oferowała mocy większej niż 130 KM i automatu typu DSG no i wyposażenia na wysokim poziome...oczywiście w podobnym przedziale cenowym. Coś za coś.

Największymi konkurentami dla Ateci to wg. mnie Skoda Kodiaq oraz Volkswagen Tiguan (nim też miałem okazję się przejechać). Każde z ostatnio wymienionych przeze mnie aut ma swoje plusy jak i minusy.

Dodam jeszcze, że zakup Ateci z silnikiem 1.4 150KM był dla mnie wielkim kompromisem po przesiadce z 2.0 TFSI 240KM :cry: :cry: :cry:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Pierwszy wśród SUV-ów?

Post autor: Endrju »

Kodiaq to jednak większe auto i raczej z Q7 może konkurować bo jak skofigurowalem Kodiaqa tak jak Ateca to wyszło mi 153 tysie wiec sporo więcej. Dla naszych aut to rywalem jest Skoda Karoq . No ja poprzednie miałem 2.0 TFSI 200 KM ale Ateca niewiele mu ustępuje a zwłaszcza z DSG.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
Janisz
Posty: 665
Rejestracja: 20 maja 2017, 14:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI 150KM DSG 4drive
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Pierwszy wśród SUV-ów?

Post autor: Janisz »

Zgadzam się. Kodiaq jest większy...takie Q7 dla ubogich :lol: Oczywiście Skoda Karoq jest najtrafniejszą konkurencją dla Ateci ale nie ma jej jeszcze w sprzedaży. Patrząc na to co jest obecnie to potencjalny kupujący porównując Atecę powinien obejrzeć Tiguana. Jak komuś zależy na wirtualnych zegarach to tam je znajdzie. Podgrzewana przednia szyba bez widocznych "pręcików" czy 3 strefowa klima to zapraszamy po Tiguana.

Jak dla mnie Tiguan ma duży plus za to że w silniku 1.4 150KM z napędem FWD z DSG daje skrzynię DQ250. W Atece 1.4 150KM, napęd FWD jest dawana skrzynia DQ200, która jest po prostu z papieru. Bardzo słaba skrzynia z maksymalnym momentem obrotowym deklarowanym przez producenta na 250Nm czyli tyle ile ma silnik 1.4 150KM (z tego co na forach można wyczytać skrzynia ta znosi do 340Nm). Specjalnie wziąłem napęd 4drive aby mieć mocniejszą skrzynie DQ250, która jest dawana dopiero w takim zestawieniu. Oczywiście dostałem też dzięki temu zawieszenie multilink z tyłu, które jest "lepsze" ale za to jego kultura pracy jest głośniejsza....znów coś za coś.

To jest temat rzeka. Ja przez chwilę żałowałem, że nie wziąłem Kodiaq'a ale musiałbym pójść na kompromis i musiałbym zrezygnować z kilku "bajerów" aby zmieścić się w budżecie :roll:
Ateca Xcellence | 1.4 TSI 150KM | DSG | 4Drive | Mato Brown | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Comfort Assistant | Podgrz. przednia szyba | Kamery 360 | Navi | Full Link | Alarm |
Obrazek

ODPOWIEDZ