Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Post autor: Bonifacy »

Przyglądnąłem się ofertom, rozpytałem o cenę nowej Ateki i właściwie jestem gotów, żeby zamówić tam, gdzie sprzedają ją za dobrą cenę. Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą: czy czekać na ten 48 tydzień do listopada/grudnia na tempomat predykcyjny, czy zadowolić się tym, który dają obecnie (ACC). Chodzi mi o to, że predykcyjny musi współpracować z nawigacją (fabryczną), a wtedy nie będę mógł korzystać z nawigacji googlowskiej czy yanosika na ekranie, a więc tracę możliwość ostrzegania przed korkami, kontrolą prędkości, wytyczania innych tras, bo tego w fabrycznej nawigacji nie ma.

Pytania moje są takie:

1. Czy dobrze myślę?
2. Czy obecnie stosowany Travel assist (nie ten, który będzie od 48 tygodnia) wymaga uruchamiania nawigacji fabrycznej ?
3. Czy uruchomienie nawigacji fabrycznej wyklucza rzucenie na ekran (przez full link) nawigacji ze smartfona? - czytałem, że nie można mieć jednocześnie na ekranie nawigacji ze smartfona, a na wyświetlaczu na tablicy wskaźników fabrycznej, ale czy może ta fabryczna działać "w tle", bez wyświetlania mapy, ale współpracować z Travel assist, podczas gdy na ekranie będzie ta ze smartfona?

Gdyby Travel assist działał przy jednocześnie włączonej nawigacji ze smartfona, to bym czekał na 48 tydzień. Ale gdyby nie, to zastanawiam się, czy warto czekać. Bo wtedy staję przed wyborem: albo nawigacja ze smartfona z ostrzeżeniami w czasie rzeczywistym, albo Travel assist. Sam nie wiem, co lepsze.



Sponsor

Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Sponsor


vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Post autor: vioox »

Po pierwszych testach widze ze nawigacja nie ma tu nic wspólnego z regulacja prędkości...
Nie mam ustawionego celu jade i nagle pisze ze zblizam sie do zakretu np 70km/h...
I wcale to nie jest taki super bajer... często widze akcje wyjezdzam z terenu zabudowanego... ustawia się 90 przyspieszanie... za jakieś 50m czyta ze znaku 70 i i hamowanie... Ci za mną musza sobie myslec ze niezły agregat jedzie...
Albo jade na autostradzie A1 i nagle niewiadomo z kad moze z jezdni pod bo autostrada była akurat gora... zczyta 70km/h i hamowanie... !! Musisz gazem reagować lub zwiekszyc manualnie na kierownicy...
No ciężko z tym żyć bo to ciagla walka... ale czasami moze byc to fajne...
Gdzies cos pisało w instrukcji ze aby anulować regulowanie trzeba wcisnąć set lub res ale cos to nie dziala..

Fajnie w moim drugim oplu combo jest bo owszem zczyta ograniczenie ale zeby je ustawil to kierowca musi kliknąć na kierownicy przycisk MEM...
Mysle ze to lepsze rozwiązanie No ale samo nie zwolni...

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Post autor: Endrju »

No to właśnie o tym pisałem że to lipa jeździłem Ateca i Leonem z predykcyjny tempomatem ,jedyny fajny bajer to zwalnianie przed radami i skrzyżowaniem.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Post autor: Bonifacy »

No nic. Może gdybym był wiedział wcześniej, nie czekałbym do grudnia na 48 tydzień, żeby mieć ten predykcyjny tempomat. Ale niech już będzie. Zobaczy się.

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Post autor: Bonifacy »

W nowym cenniku 2021 już nie piszą "predykcyjny", ale "aktywny" tempomat. Czyżby miało to oznaczać, że się wycofali, co oznacza, że nie wypaliło? Szkoda, bo czekałem na to ustrojstwo.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Post autor: Endrju »

Raczej nie ponieważ już nie ma innego tylko predykcyjny a to też aktywny tempomat.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Post autor: Bonifacy »

Podejrzewam jednak, że jakaś zmiana jest. W poprzednim cenniku było: "Predykcyjny tempomat (ACC): dostosowanie prędkości jazdy do znaków drogowych i danych nawigacji". W nowym po prostu: "Aktywny tempomat (ACC)". Obawiam się, że wobec licznych głosów krytycznych o tym predykcyjnym (vide post kolegi vioox powyżej), powrócili do poprzedniego. Ale zapytam w salonie, jak będę odbierał auto po Nowym Roku.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Predykcyjny tempomat a nawigacja ze smartfona

Post autor: Endrju »

Nie sądzę, w starym było rozróżnienie od 48tygodnia.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ