Ubezpieczenie GAP ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: Teo »

Auto kupione i chcialbym podjac swiadomą decyzję co do ubezpieczenia GAP. A wlasciwie ze ma byc - juz podjąłem, ale... która firma ?
Dostalem oferty od dwoch - Wagas i Helvetia. Helvetia zdaje sie byc o kilka % tansza, ale pierwsze slysze nazwe. Natomiast co dziwne, na stronie www.wagas.pl sa jakies oswiadczenia firmy Helvetia... wiec czy to aby nie jest to samo ?? O co tu chodzi ?
Teraz widze ze Wagas jest przedstawicielem Helvetii. Ale to Wagas ma swoje wlasne ubezpieczenia tez, czy tylko jest resellerem ?



Sponsor

Ubezpieczenie GAP ?

Sponsor


Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: greg_the_lazy »

Wszystko napisali na stronie :)

WAGAS S.A. (Warranty And GAP Administration Services) rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2003 roku i świadczy usługi w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego, obsługi klienta i likwidacji szkód, prowadzenia szkoleń sprzedażowych dla kanałów dystrybucji, rozliczeń i księgowości, czyli wszystkich niezbędnych czynności do skutecznego administrowania programami gwarancyjnymi i ubezpieczeniem GAP.

A jaki rodzaj GAP'u wybrałeś? Fakturowy czy finansowy? Jak to cenowo wychodzi jak się chce samemu wykupić GAP? Pytam, bo mam GAP (fakturowy), ale wliczony w ratę leasingu.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: Teo »

greg_the_lazy pisze:
06 gru 2020, 22:56
Wszystko napisali na stronie :)

WAGAS S.A. (Warranty And GAP Administration Services) rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2003 roku i świadczy usługi w zakresie pośrednictwa ubezpieczeniowego, obsługi klienta i likwidacji szkód, prowadzenia szkoleń sprzedażowych dla kanałów dystrybucji, rozliczeń i księgowości, czyli wszystkich niezbędnych czynności do skutecznego administrowania programami gwarancyjnymi i ubezpieczeniem GAP.

A jaki rodzaj GAP'u wybrałeś? Fakturowy czy finansowy? Jak to cenowo wychodzi jak się chce samemu wykupić GAP? Pytam, bo mam GAP (fakturowy), ale wliczony w ratę leasingu.
To zalezy na jaka kwote. Dla auta z poziomu ceny miedzy 100 a 150k i 5 lat, dla ubezpieczenia tak jak ja chce 60.000 zł (bo po co wiecej), to koszt ok 2800 zł. Mowie o fakturowym.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: greg_the_lazy »

Nie kumam... :) Załóżmy, że auto jest warte 100k i tyle jest na fakturze, a Ty chcesz ubezpieczyć w GAP tylko 60k?

To nie możemy mówić tutaj o GAPie fakturowym, a indeksowym.

GAP fakturowy jest najdroższy, ale odzyskujemy 100% to co było zapłacone, dzięki temu mamy spokojną głowę, że w razie "W" będziemy w stanie sobie sprezentować kolejne auto.

Dodatkowo poczytaj sobie co Ci te firmy dają dają w razie "W". Ja miałem tą nieprzyjemność skorzystania z GAPu na pół rocznej Aronie, oprócz odzyskania kasy to dodatkowo, że wziąłem kolejne auto w leasing dostałem zwrot za: opłatę rejestracyjną, ubezpieczenie OC/AC/NNW nowego auta, pierwsze tankowanie.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

Awatar użytkownika
thecichy
Posty: 449
Rejestracja: 14 paź 2018, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: thecichy »

Teo pisze:
06 gru 2020, 22:20
Auto kupione i chcialbym podjac swiadomą decyzję co do ubezpieczenia GAP. A wlasciwie ze ma byc - juz podjąłem, ale... która firma ?
Dostalem oferty od dwoch - Wagas i Helvetia. Helvetia zdaje sie byc o kilka % tansza, ale pierwsze slysze nazwe. Natomiast co dziwne, na stronie www.wagas.pl sa jakies oswiadczenia firmy Helvetia... wiec czy to aby nie jest to samo ?? O co tu chodzi ?
Teraz widze ze Wagas jest przedstawicielem Helvetii. Ale to Wagas ma swoje wlasne ubezpieczenia tez, czy tylko jest resellerem ?
A jak wypada to w stos. do oferty delera na GAP? Pytam, bo jak finalizowaliśmy z żoną formalności na Atekę (Q1 2019) to nie znaleźliśmy bardziej opłacalnej oferty od GAP'a VAG...

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: Teo »

greg_the_lazy pisze:
07 gru 2020, 8:42
Nie kumam... :) Załóżmy, że auto jest warte 100k i tyle jest na fakturze, a Ty chcesz ubezpieczyć w GAP tylko 60k?
A ja nie kumam o co pytasz :)

Masz ubezpieczone AC, a musisz je miec, no to zalozmy jesli ubezpiecze auto na 60K (przy wartosci 150k):

Rok 1: wartosc auta na poczatku to 150k
Rok 2: wartosc auta na poczatku to 120k
Rok 3: wartosc auta na poczatku to 100k
Rok 4: wartosc auta na poczatku to 80k
Rok 5: wartosc auta na poczatku to 60k

Szkoda w roku 1: dostajesz z AC 150k, z GAP 0
Szkoda w roku 2: dostajesz z AC 120k, z GAP 30k
Szkoda w roku 3: dostajesz z AC 100k, z GAP 50k
Szkoda w roku 4: dostajesz z AC 80k, z GAP 60k (jestes do pelnej wartosci stratny o 10k)
Szkoda w roku 5: dostajesz z AC 60k, z GAP 60k (jestes do pelnej wartosci stratny o 30k)

Teo
Posty: 493
Rejestracja: 30 gru 2018, 0:09
Samochód: 2.0 TSI
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: Teo »

thecichy pisze:
07 gru 2020, 9:47
A jak wypada to w stos. do oferty delera na GAP? Pytam, bo jak finalizowaliśmy z żoną formalności na Atekę (Q1 2019) to nie znaleźliśmy bardziej opłacalnej oferty od GAP'a VAG...
Tzn to jest oferta od dealera. A dokladniej najtansza z dealerow u ktorych pytalem. Co to znaczy "oferta dealera" ? VAG nie jest zakladem ubezpieczeniowym i nie ma swojego ubezpieczenia. On tez jest resellerem czegos.

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: greg_the_lazy »

Teo pisze:
07 gru 2020, 12:11
greg_the_lazy pisze:
07 gru 2020, 8:42
Nie kumam... :) Załóżmy, że auto jest warte 100k i tyle jest na fakturze, a Ty chcesz ubezpieczyć w GAP tylko 60k?
A ja nie kumam o co pytasz :)

Masz ubezpieczone AC, a musisz je miec, no to zalozmy jesli ubezpiecze auto na 60K (przy wartosci 150k):

Rok 1: wartosc auta na poczatku to 150k
Rok 2: wartosc auta na poczatku to 120k
Rok 3: wartosc auta na poczatku to 100k
Rok 4: wartosc auta na poczatku to 80k
Rok 5: wartosc auta na poczatku to 60k

Szkoda w roku 1: dostajesz z AC 150k, z GAP 0
Szkoda w roku 2: dostajesz z AC 120k, z GAP 30k
Szkoda w roku 3: dostajesz z AC 100k, z GAP 50k
Szkoda w roku 4: dostajesz z AC 80k, z GAP 60k (jestes do pelnej wartosci stratny o 10k)
Szkoda w roku 5: dostajesz z AC 60k, z GAP 60k (jestes do pelnej wartosci stratny o 30k)
Ale z GAP'a możesz skorzystać nie tylko jak Ci ukradną auto albo sam je rozbijesz i robisz to z własnego AC.

Ja z GAP skorzystałem jak miałem szkodę całkowitą i szkoda była robiona z OC sprawcy.

Jeżeli wykupisz GAP fakturowy na 5 lat to jeżeli będziesz miał szkodę całkowitą/kradzież w okresie ważności ubezpieczenia dostaniesz tyle ile było na fakturze.
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

vioox
Posty: 228
Rejestracja: 13 wrz 2020, 21:59
Samochód: 308 SW --> ateca
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: vioox »

To zeby było fajnie to ja zapytam jeszcze czy GAP do kwoty brutto netto czy netto+50% ? :)

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ubezpieczenie GAP ?

Post autor: greg_the_lazy »

vioox pisze:
07 gru 2020, 15:54
To zeby było fajnie to ja zapytam jeszcze czy GAP do kwoty brutto netto czy netto+50% ? :)
To już chyba zależy czy jesteś VATowcem czy nie :) Jak nie jesteś to powinieneś wykupić GAP z uwzględnieniem VAT'u czyli od kwoty brutto.

Tu chyba prosto wyjaśnili => LINK
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

ODPOWIEDZ