Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: chris »

Frodo pisze:
19 mar 2021, 18:39
chris pisze:
18 mar 2021, 23:42
Na korzyść Tiguana przemawia także lepsze wyciszenie wnętrza oraz bardziej komfortowe zawieszenie nawet to bez DCC ;)
Mi wyjątkowo nie przypadło do gustu. Nawet moje dzieciaki narzekały, że bujało podczas jazdy testowej (Tig 190 TSI) - coś czego od nich raczej nigdy nie słyszę.
W wersji polifcie, którą jezdziłem nawet bez DCC jest zdecydowanie bardziej twardo w stosunku do starej wersji Tiguana
i nawet w szybko pokonywanych zakrętach nic nie bujało ;)
Przyczyniły się z pewnością do tego także opony 19 o niskim profilu 8-)
Nie zaobserwowałem absolutnie, żeby nadwozie jakoś nadmiernie się przy tym przechylało :?
Nie wiem może to kwestia wersji R-Line :?
Komfort wybierania nierówności oceniam mimo to na bardzo dobry :)
Dla Pertyna w nowym Tiguanie nawet jest zbyt twardo :?



Tutaj przewagę ma jednak Seat bo Ateca w zakrętach zachowuje się pewniej i zupełnie inaczej
ponieważ jest niższy, krótszy no i lżejszy od Tiguana
a to przekłada się na zupełnie inną charakterystykę pracy zarówno zawieszenia jak i całego układu kierowniczego ;)
Praw fizyki się nie oszuka :)

Przy okazji to światła Led Matrix w nowym Tiguanie są warte każdych pieniędzy i po jezdzie testowej
jestem naprawdę pod dużym wrażeniem tego bajeru :o
Nie znoszę jazdy nocnej ale z matrixami to po prostu prawdziwa przyjemność 8-)




Sponsor

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Sponsor


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: Bonifacy »

Tu wczorajsze porównanie Cupry Formentor 1,5 I Seata Ateca FR 1,5. Niestety, tylko po hiszpańsku. W porównaniu nieco lepiej wypada Formentor (21.30), ale przewaga jest tak nikła, że sami mówią, iż wszystko zależy od subiektywnych upodobań.


Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: szczekas »

Z zewnątrz wygrywa dla mnie Formentor (szczególnie w matowym kolorze, którego niestety ze względu na to jak bardzo jest niepraktyczny, nigdy bym nie zamówił), ale w środku wolę Atecę - stare, trochę już archaiczne wnętrze, ale wygoda obsługi wygrywa. Wrzucanie wszystkiego w wersji dotykowej to jakaś porażka i prędzej czy później doprowadzi do szaleństwa :D
No i jeśli miałbym teraz kupować, to odrzuciłbym Formentora z jeszcze jednego powodu - brak ogrzewania przedniej szyby ani ogrzewania postojowego. Nie ma i już. Sam mam tylko ogrzewanie szyby, ale nie wyobrażam sobie już braku tego udogodnienia :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: piotrzet »

Ogrzewanie postojowe w Formentorze 2.0 190km jest.

VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: VVojteck »

chris pisze: Przy okazji to światła Led Matrix w nowym Tiguanie są warte każdych pieniędzy i po jezdzie testowej
jestem naprawdę pod dużym wrażeniem tego bajeru :o
Nie znoszę jazdy nocnej ale z matrixami to po prostu prawdziwa przyjemność 8-)
A przełączanie drogowe / mijania i wycinanie działa na tyle dobrze, że nie oślepia? Ja zrobiłem 3 podejścia do automatycznych świateł w Atece i już nie używam. Zbyt często oślepia innych. Szczególnie w przypadku mżawki i opadów śniegu.

Awatar użytkownika
chris
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2018, 20:14
Samochód: Cupra Ateca 2.0TSI 300KM
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: chris »

szczekas pisze:
20 mar 2021, 10:18
Wrzucanie wszystkiego w wersji dotykowej to jakaś porażka i prędzej czy później doprowadzi do szaleństwa :D
Coś w tym jest bo mnie nowa dotykowa kierownica w Tiguanie po dwóch dniach użytkowania prawie do szaleństwa doprowadziła :?
Co do Formentora i Ateki to wystarczy spojrzeć sobie na wymiary tych aut żeby zrozumieć, że to dwa różne światy i zupełnie dwa różne segmenty.
Osiągi bardzo podobne i niby to suv-y ale 10cm różnicy w ich wysokości mówi wszystko ;)

Obrazek

Ciekawostką dla mnie jest także to, że na papierze Ateca 2.0 TSI 190KM jest o 0,1 s szybsza od Formentora :o

Obrazek

Awatar użytkownika
szczekas
Posty: 280
Rejestracja: 25 cze 2017, 17:35
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: szczekas »

piotrzet pisze:
20 mar 2021, 10:28
Ogrzewanie postojowe w Formentorze 2.0 190km jest.
Ciekawe, w cenniku tego nie umieścili albo ja ślepy jestem :)
Ateca FR | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Rodium Grey | Felgi 18" PERFORMANCE 36/3 | Alcantara Black | Comfort Assistant | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Alarm | Elektryczna klapa bagażnika | Beats Sound System

piotrzet
Posty: 190
Rejestracja: 06 gru 2020, 20:19
Samochód: Seat Leon ST 1,5 TSI 150 KM manual
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: piotrzet »

szczekas pisze:
20 mar 2021, 20:44
piotrzet pisze:
20 mar 2021, 10:28
Ogrzewanie postojowe w Formentorze 2.0 190km jest.
Ciekawe, w cenniku tego nie umieścili albo ja ślepy jestem :)
W cenniku nie ma ale jest w konfiguratorze i można zamawiać w salonach. Chyba po prostu o tym zapomnieli albo nie mieli jak dodać, bo jest tylko dla tego silnika
Za ten post autor piotrzet otrzymał podziękowanie:
szczekas (21 mar 2021, 10:23)
Ocena: 5.26%

Porto7777
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2021, 23:18
Samochód: BMW 3 CabrioMG65AC8
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: Porto7777 »

Witam!
Jestem tutaj nowy ! Dzisiaj zamówiłem Formentora 2l.190km automat Załapałem sie przed podwyżka ,ponieważ miałem oferte zlozonę przed komunikatem jaką otrzymali dealerzy i miala termin ważności Zdecydowałem się na niego po odwiedzinach wielu salonów Ale FORMENTOR złapał mnie za serce no i ta wersja 190km 4 drive w bardzo dobrej cenie Skonfigurowałem dodatkowo dach panorama , zawieszenie adaptacyjne ,skora, hak i audio! A jak bedzie ? sie zobaczy !

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Seat Ateca a może Cupra Formentor?

Post autor: patryk7133 »

Porto7777 pisze:
22 mar 2021, 23:42
Witam!
Jestem tutaj nowy ! Dzisiaj zamówiłem Formentora 2l.190km automat Załapałem sie przed podwyżka ,ponieważ miałem oferte zlozonę przed komunikatem jaką otrzymali dealerzy i miala termin ważności Zdecydowałem się na niego po odwiedzinach wielu salonów Ale FORMENTOR złapał mnie za serce no i ta wersja 190km 4 drive w bardzo dobrej cenie Skonfigurowałem dodatkowo dach panorama , zawieszenie adaptacyjne ,skora, hak i audio! A jak bedzie ? sie zobaczy !
Gratulacje niech dobrze ci służy i, żebyś był zadowolony szczególnie z droższego audio.

Pozdrawiam
Za ten post autor patryk7133 otrzymał podziękowanie:
Porto7777 (23 mar 2021, 20:53)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ