Ateca - przestronność

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Ateca - przestronność

Post autor: Rafiner »

Przesadzacie. Po pierwsze wewnątrz Ateca jest tak szeroka jak Octavia, Superb. To wyżłobienie siedzeń determinuje ile osób wejdzie. Im głębsze tym gorzej z układnością.
Ponadto Ateka bije te auta pod kątem wysokości wnętrza.
Co do bagażnika, to Octavia czy Superb w kombi mają bagażniki o 110 litrów większe, to fakt. Tylko, że wówczas mamy krowy po 480 długości, a nie zgrabnego SUVa 4,4 długi. Ja wolałem Ateke.
Dla mnie bagaznik Ateka az nadto nawet na wyjazd do Chorwacji, ale fakt wózków już nie wożę.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Ateca - przestronność

Sponsor


VVojteck
Posty: 95
Rejestracja: 23 lis 2020, 20:37
Samochód: Renault
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ateca - przestronność

Post autor: VVojteck »

Rafiner pisze:Przesadzacie. Po pierwsze wewnątrz Ateca jest tak szeroka jak Octavia, Superb. To wyżłobienie siedzeń determinuje ile osób wejdzie. Im głębsze tym gorzej z układnością.
Ponadto Ateka bije te auta pod kątem wysokości wnętrza.
Co do bagażnika, to Octavia czy Superb w kombi mają bagażniki o 110 litrów większe, to fakt. Tylko, że wówczas mamy krowy po 480 długości, a nie zgrabnego SUVa 4,4 długi. Ja wolałem Ateke.
Dla mnie bagaznik Ateka az nadto nawet na wyjazd do Chorwacji, ale fakt wózków już nie wożę.
Zgadzam się. Już kiedyś pisałem w kontekście 4x4, że bagażnik nadal nie jest mały. Wózek komplikuje sprawę, ale to trzeba zweryfikować organoleptycznie.

Bagażnik jest krótszy niż w kombi, ale wyższy / głębszy.


Ateca 2.0 tsi 4x4 preFL

Amadeusz
Posty: 188
Rejestracja: 04 sie 2018, 10:59
Samochód: Ateca 1.5TSI Style
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Ateca - przestronność

Post autor: Amadeusz »

Bagażnik bez napędu 4x4 jest super. 6 dużych toreb wypchanych elegancko wchodzi, pięknie się upakowuje. Z wózkiem jest kłopot dłuższe wczasy to już z boxem. Jak jest dziecko małe i 3 osoby dorosłe to najwygodniej zdeaktywowac poduszkę z przodu i dać fotelik na przednie siedzenie. Z tyłu trzy osoby dorosłe dadzą radę. Z fotelikiem z tyłu 1 osoba dorosła lub 2 dzieci i Matka Polka w środku o drobnej budowie.

ODPOWIEDZ