Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Tomi99
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2022, 9:02
Samochód: Ateca
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: Tomi99 »

W ateca FL roczniki 21/22 co można wyłączyć z poziomu menu auta? Chodzi mi o takie rzeczy jak np. kessy bagażnika (noga) lub predykcyjny tempomat , line assysty i inne czy można to samemu ręcznie powyłączać czy nie ma takiej opcji?



Sponsor

Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Sponsor


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: Bonifacy »

Predykcyjny tempomat można wyłączyć

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: Kubawojcik »

Czemu chcialbys wylaczyc kessy bagaznika?

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: Misiek »

Kubawojcik pisze:
26 lut 2022, 15:39
Czemu chcialbys wylaczyc kessy bagaznika?
Kiedyś czytałem w instrukcji i było napisane, że jest to bardzo zalecane podczas mycia, serwisowania, czy jakichkolwiek innych czynności wokół samochodu, ponieważ wtedy bagażnik może się zacząć otwierać i zrobić komuś krzywdę lub co najmniej uszkodzić się.
Udało mi się szybko to znaleźć :
1 - "W niektórych przypadkach funkcja Easy Open może przypadkowo doprowadzić do otwarcia bagażnika, np. podczas zamiatania pod tylnym zderzakiem, przy skierowaniu na ten obszar strumienia wody lub pary lub też podczas konserwacji albo naprawy tych okolic pojazdu".
2 - "Przypadkowe otwarcie bagażnika może spowodować obrażenia osób znajdujących się w polu działania klapy lub doprowadzić do poważnych uszkodzeń".
3 - "Przed podjęciem jakichkolwiek prac konserwacyjnych, napraw lub mycia w pojeździe należy zawsze wcześniej wyłączyć funkcję łatwego otwierania Easy Open w systemie Infotainment".
4 - "Przed zamontowaniem tylnego bagażnika rowerowego lub doczepieniem przyczepy należy zawsze wyłączyć funkcję Easy Open w systemie multimedialnym".
Ostatnio zmieniony 26 lut 2022, 21:34 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: tomal218 »

Misiek pisze:
26 lut 2022, 21:20
Kubawojcik pisze:
26 lut 2022, 15:39
Czemu chcialbys wylaczyc kessy bagaznika?
Kiedyś czytałem w instrukcji i było napisane, że jest to bardzo zalecane podczas mycia, serwisowania, czy jakichkolwiek innych czynności wokół samochodu, ponieważ wtedy bagażnik może się zacząć otwierać i zrobić komuś krzywdę lub co najmniej uszkodzić się.
To akurat można wyłączy w infortaiment i nic samo się nią otworzy ! A jak komus sie niechce przeczytać instrukcji i ma kessy to sie moze zdziwić nie tylko na myjni ale tez przy rozładowane bateri w pilocie i nie bede tłumaczy dlaczego jest instrukcja !
oso soplón !!! :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: Misiek »

Tomi99 pisze:
26 lut 2022, 13:09
W ateca FL roczniki 21/22 co można wyłączyć z poziomu menu auta? Chodzi mi o takie rzeczy jak np. kessy bagażnika (noga) lub predykcyjny tempomat , line assysty i inne czy można to samemu ręcznie powyłączać czy nie ma takiej opcji?
To Twój samochód i Twoje pieniądze, ale jak dobrze pamiętam, to wymienione przez Ciebie funkcje są opcjami dodatkowo płatnymi lub w płatnym pakiecie. Czemu więc chcesz je wyłączać, jeżeli za nie zapłaciłeś ? Chyba że przesiadasz się w samochodu, który ich nie miał i planujesz je włączać stopniowo, chcąc na przykład po kolei, pojedynczo do nich się przyzwyczaić.

Deaktywacja Easy Open (keesy bagażnika, jak to nazwałeś) :
"Funkcję Easy Open można włączyć lub wyłączyć na stałe w systemie Infotainment za pomocą przycisku USTAWIENIA > Otwieranie
i zamykanie".
Pozostałe wymienione przez Ciebie systemy włączamy / wyłączamy oraz dokonujemy adaptacji, czyli zmiany ustawień (odległość, czułość i inne parametry) także w Ustawieniach. Niestety instrukcja nie podaje w tym temacie żadnych konkretów i musisz po prostu samodzielnie to "wyklikać".
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

rafikowicz
Posty: 39
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:33
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Ateca MY21 Xperience 1.5 TSI MT6 Rodium
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: rafikowicz »

Podczas mycia polecam opcję tymczasowego wyłączenia kessy (otwieranie bagażnika nogą również jest zdezaktywowane). Aby to zrobić, najpierw raz przyciskamy zamykanie na kluczyku, potem szybko zamykanie na klamce. Po myciu otwarcie tylko z kluczyka. Potem kessy działa normalnie.

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: Rafiner »

Ja osobiście wyłączyłem otwieranie nogą bagażnika z powodu raz niskiego garażu i potencjalnego uszkodzenia, a dwa mały pies mi się pelenta po podwórku i łazi dookoła auta wąchając koła itp.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
tomal218
Posty: 917
Rejestracja: 19 sty 2018, 11:46
Lokalizacja: BYTOM
Samochód: Seat Ateca MY18
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: tomal218 »

Rafiner pisze:
27 lut 2022, 0:28
Ja osobiście wyłączyłem otwieranie nogą bagażnika z powodu raz niskiego garażu i potencjalnego uszkodzenia, a dwa mały pies mi się pelenta po podwórku i łazi dookoła auta wąchając koła itp.
Z pilotem na grzbiecie ? :lol: :lol: :lol:
oso soplón !!! :lol:

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Ateca FL co można "wyłaczyć" ?

Post autor: Bonifacy »

Ja wyłączyłem w predykcyjnym tempomacie dostosowanie do znaków drogowych.

ODPOWIEDZ