Ateca front assist

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Collosos 1976
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2022, 6:48
Samochód: Seat ateca 2017
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ateca front assist

Post autor: Collosos 1976 »

Witam. Posiadam seat ateca 2017 rok 1,5 tdi. Czy w ustawieniach front assist jest opcja jak szybko i jakiej odleglosci ma reagowac podczas zblizania się do auta w miescie. W tym momecie mam ustawione na opcje " wczesnie" . Są jeszcze dwie " średnio " i " późno ". Czy opcja druga i trzecia zwiększa odleglosc czujnika od przeszkody. Takie to trochę nie jasne. Teraz jest ustawione na " wczesnie" i praktycznie włącza sie na odległość jednego auta a nawet mniej. Jak dla mnie trochę za późno. Fakt hamulec łapie zanim jak na niego nacisnę ale moglo by ostrzegać troche dalej od przeszkody. Poprostu czy " wcześnie" to blisko a " późno "to daleko. Zastanawiam sie jak interpretować ten wskaźnik miar. Będę wdzieczny za wytłumaczenie.



Sponsor

Ateca front assist

Sponsor


Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca front assist

Post autor: Endrju »

Dobrze rozumiesz dwa następne ustawienia zwiększają odległość od pojazdu przed Tobą. I masz chyba literówkę bo nie ma silnika 1.5tdi.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Collosos 1976
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2022, 6:48
Samochód: Seat ateca 2017
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca front assist

Post autor: Collosos 1976 »

Dzieki. Tak 1,6 tdi. Literówka Wlasnie znalazłem na you tube filmik w skodzie. I tam ma taki same ustawienia i gosciu mówi ze opcja wczesnie to jest opcja najdalej. Wiec teraz juz zwariowalem🙂 tu link do tego filmiku
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 664vyPRH3v

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Ateca front assist

Post autor: Misiek »

Coś widzę, że chyba za dużo się tu nagromadziło "pomyłek" i literówek. Najpierw pojemność, teraz Skoda zamiast Volkswagena (na cytowanym filmie jest VW) i jeszcze to wcześnie, późno. Tak jak na filmie : według mnie oraz na logikę "wcześnie" oznacza, że FA ostrzega, reaguje z większej odległości, a "późno", że "w ostatniej chwili", czyli z najmniejszej odległości. Sprawdziłem teraz i niestety najnowsza instrukcja obsługi nie precyzuje co konkretnie (w metrach) oznaczają te określenia, ale za to znalazłem chyba bardziej intuicyjne, zrozumiałe określenia : z wyprzedzeniem, pośrednio i z opóźnieniem. Nie wiem jakie masz określenia do wyboru (pewnie masz starszą wersję), ale takie podaje instrukcja, może to zależy od aktualizacji systemu. Wydaje mi się, że chyba mam dla Ciebie najlepszy, bo najprostszy sposób na sprawdzenie i "wyregulowanie" sobie tego systemu. Po prostu przez kilka dni wypróbuj poszczególne ustawienia i wtedy sam się zorientujesz jak konkretnie, z jakiej mniej więcej odległości one działają. Wydaje mi się, że nikt nie poda Ci konkretnej odległości w jakiej działają poszczególne ustawienia, ponieważ nie da się tego tak łatwo samemu zmierzyć i Twoje określenie "na jedną długość samochodu" jest chyba najbardziej miarodajne i najłatwiejsze do "zmierzenia", wyczucia oczami.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca front assist

Post autor: Endrju »

Dodatkowo system uwzględnia szybkość auta przed Tobą a jak wiadomo ona się cały czas zmienia tak samo jak i Twoja więc ciężko to wyliczyć, ale kolega Misiek dobrze radzi trzeba samemu określić która pozycja jest dla Ciebie najlepsza.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Collosos 1976
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2022, 6:48
Samochód: Seat ateca 2017
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ateca front assist

Post autor: Collosos 1976 »

Dzieki bardzo za podpowiedzi. I sory za literówki itp. Bardzo sie przydały informacje. Tak zrobie wlasnie. Sam sprawdzie. Jeszcze raz dzieki

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca front assist

Post autor: Luk4as »

Do bagaznika rowniez polecam mate 2 stronna od karoqa i tak samo na tunel srodkowy. 4 lata temu wrzucalem fotki jak to wygladalo w atece. Oczywiscie wykonanie i spasowanie 1 klasa

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Ateca front assist

Post autor: Endrju »

Luk4as pisze:
24 maja 2022, 19:16
Do bagaznika rowniez polecam mate 2 stronna od karoqa i tak samo na tunel srodkowy. 4 lata temu wrzucalem fotki jak to wygladalo w atece. Oczywiscie wykonanie i spasowanie 1 klasa
Chyba nie ten temat. 🤔
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ateca front assist

Post autor: Luk4as »

Ups. Przepraszam ;)

root
Administrator
Posty: 731
Rejestracja: 13 lis 2016, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90
Podziękował: 748 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Re: Ateca front assist

Post autor: root »

Misiek pisze:
24 maja 2022, 15:52
znalazłem chyba bardziej intuicyjne, zrozumiałe określenia : z wyprzedzeniem, pośrednio i z opóźnieniem.
Znaczy „z opóźnieniem” to zareaguje jak już wjedziesz komuś w tyłek? :lol:

Ja to musiałem ustawić na to reagujące najpóźniej, bo inaczej ciągle pojawiała mi się pomarańczowa ikona na wyświetlaczu…
Za ten post autor root otrzymał podziękowanie:
Misiek (27 maja 2022, 12:07)
Ocena: 5.26%

ODPOWIEDZ