Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Rafiner »

Wymiana świec jest co 4 lata lub 60 tys km przebiegu. Autoryzacji uruchomienia pakietu dokonuje VW, dopisuje do VIN i ustawia datę początkową. U mnie jest zgodna z datą podpisania umowy przesłanej od VW, mimo że pakiet uruchomili w 3 dniu. U mnie zlewał się ten termin z przeglądem.
Natomiast kolega chciał w zeszłym roku kupić pakiet, ale BF jest w listopadzie, a on ma auto z września. I pytał się czy jak kupi pakiet to zrobią mu przegląd i zacznie biec data ? to powiedzieli że nie, że wg kpmputera przegląd ma w następnym roku we wrześniu itd. Stąd on łapałby się na 2 przeglądy, nieolejowy w 2023 roku i olejowy we wrześniu 2024. A że ma przebieg przekraczający wymianę świec żarowych, mimo że nie wymieniane, to nie cofną się i mu nie wymienią. Robią tylko to co w planie wynika.
Stąd ja pisałem, że taki pakiet opłaca się brać tuż przed przeglądem, by zacząć odliczanie od przeglądu i załapać się na 3 przeglądy w pakiecie 24 miesiące. Najlepiej w BF, bo najlepszy stosunek cena/ilość przeglądów.


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Sponsor


Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Bonifacy »

W tamtym roku pakiet serwisowy w promocji na BF do 20kkm rocznie na 24 mce kosztował 1800 zł. W tym roku oferują za 2100 zł.

https://pakietyprzegladow.vwfs.pl/seat/ ... 33cba1b930

Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Rafiner »

Dlaczego pakiet do po FL jest drozszy ? Przez olej 0W20 ?? bo innego wytlumaczenia nie widze. Do przed FL to 1800 zl. 300 zl roznicy.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ