Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Bonifacy »

Pewnie odkryłeś powód. Właścicielem samochodu jest ktoś inny, kto nabył go wcześniej.



Sponsor

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Sponsor


Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Rafiner »

ASO dopuszcza wcześniejszy przyjazd na serwis, tylko pytanie jak długi. Czy jest to do tygodnia, czy do dwóch, trzech. To należałoby ustalić z ASO, czy system pusci przegląd w danym dniu. Zawsze zostaje umówienie się na ostatni możliwy termin i sprawdzenie w ASO w danym dniu, czy system daje czy nie. Wówczas w zleceniu jest napisane, że płatność w ramach pakietu serwisowego.
Mi powiedzieli, że jak przyjadę 2-3 dni przed terminem i zarazem końcem pakietu, to będzie w ramach pakietu. Jakby mi system nie puścił, to rezygnuje z przeglądu na ich materiałach i kupuje własne.
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Orłoś »

Też mam samochód leasingowany, a wpisany mam pakiet od dnia wydania samochodu, także podejrzewam, że ktoś z ASO w którym kupowałeś nie zadbał o to, żeby data była w dniu odbierania samochodu. Teraz na tym trochę straciłeś, ale to tylko 2 tygodnie, więc tak jak Rafiner napisał, możesz wcześniej podjechać na przegląd.
Za ten post autor Orłoś otrzymał podziękowanie:
JACA (14 lut 2023, 11:56)
Ocena: 5.26%
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Luk4as »

Tylko zwróć uwagę, że decyzję o wykonaniu przeglądu autoryzuje centrala, jeśli będzie kumata osoba w centrali to może powiedzieć, że brak autoryzacji proszę przyjechać za tydzień ... więc na dwoje babka wróżyła.

JACA
Posty: 305
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:15
Lokalizacja: TG
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI DSG 4Drive
Podziękował: 179 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: JACA »

Orłoś pisze:
14 lut 2023, 8:38
Też mam samochód leasingowany, a wpisany mam pakiet od dnia wydania samochodu, także podejrzewam, że ktoś z ASO w którym kupowałeś nie zadbał o to, żeby data była w dniu odbierania samochodu. Teraz na tym trochę straciłeś, ale to tylko 2 tygodnie, więc tak jak Rafiner napisał, możesz wcześniej podjechać na przegląd.
To cenna informacja, dzięki :!:
Rzeczywiście wygląda na to, że ktoś wpisał tę pierwszą datę.
Oczywiście, że mogę pojechać wcześniej na przegląd, rzecz w tym, że wolałbym zrobić to później. Ostatecznie tak zrobię jeśli nie będzie możliwości przesunięcia tych dat.
--
Jaca

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Bonifacy »

Przeglądu można dokonać, gdy na wyświetlaczu pojawia się komunikat o zbliżającym się przeglądzie. A pojawia się 30 dni przed upływem terminu.

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Orłoś »

Nieprawda. Ja robiłem przegląd serwisowy wcześniej (zgodnie z czasowym wyświetleniem), a że kończy mi się pakiet teraz w lutym, to kazałem wymienić świece ostatnio w ramach właśnie zakupionego pakietu, bo zbliżyłem się do 60 tyś. Tak jak napisał Luk4as, jedyny problem może być z centralą przy autoryzacji.
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Bonifacy »

Orłoś pisze:
14 lut 2023, 12:37
Nieprawda.
Ja w grudniu 2022 zrobiłem w ramach pakietu wykupionego na black friday przegląd wcześniej - dokładnie dwa lata wypadały 7.01.2023, u mnie przegląd zrobiony był 15.12.2022, czyli trzy tygodnie wcześniej. Nie było z tym żadnych problemów. Wcześniej dopytywałem się telefonicznie i usłyszałem, że gdy tylko na wyświetlaczu pojawi się wskazanie przeglądu, można rezerwować termin. Nie było mowy o żadnej autoryzacji w centrali, chyba że robili to poza mną.

Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Orłoś »

Chodzi mi o to, że przegląd który się wyświetla na komputerze pokładowym to jedno, a pakiet serwisowy to drugie. Możesz zrobić przegląd co roku, a dodatkowo jak masz ważny pakiet umówić się np. na wymianę świec. Zresztą ASO to pasuje, bo oni autoryzują to w centrali Seata, wystawiając im stosowną fakturę.
Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Luk4as
Posty: 848
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Pakiet serwisowy - czy to się opłaca

Post autor: Luk4as »

nie Seat tylko VW musi wyrazić zgodę na wykonanie serwisu w ramach pakietu, jeśli VW nie wyda zgody to nawet samochód nie wjedzie do warsztatu, VW może powiedzieć, proszę przyjechać za 300km bo na dzień dzisiejszy nie ma zgody na serwis i tyle, jakbyś nie miał dobrego kolegi w serwiesie Seata to decyzja należy do VW.

ODPOWIEDZ