Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Misiek
Posty: 2474
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 759 razy
Otrzymał podziękowań: 1220 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

Madhad pisze:
21 kwie 2022, 12:13
rybsko pisze:
20 kwie 2022, 17:30
Potwierdzam - mój ma jutro dotrzeć do dilera. Szybko to idzie, szybciej niż zapowiadali.
Też dostałam dzisiaj info, że za tydzień lub dwa mój samochód powinien być już do odbioru. Po 17 miesiącach oczekiwania to dość niespodziewana informacja. Będę się cieszyć jak już kluczyki będą w mojej kieszeni, nigdy nic nie wiadomo. Jak macie jakieś dobre rady co do odbioru to chętnie poczytam.

EDIT: Dostałam jeszcze jedną informację, już wyprodukowane stoi na placu w Kvasinach, czeka na transport. No nie wierzę :)

A tak przy okazji zapytam, czy w Atece jest możliwość zablokowania bezkluczykowego dostępu po wyjściu z samochodu?
No to gratuluję ! Wreszcie się doczekałaś ! Ale żeby aż 17 miesięcy ! Toż to prawie półtora roku ! A jak z ceną ? Z dnia zamówienia, czy z dnia odbioru, coś już na ten temat pisali ?

Odnośnie key-less, to kupujesz dowolne etui z zabezpieczeniem RFID za 40 - 60 zł i masz zabezpieczenie i jednocześnie nie rezygnujesz z wszelkich dobrodziejstw tego systemu.

O odbiorze nowego samochodu jakiś czas temu było na naszym forum, ale w domu nie mam linku do tego poradnika, a w pracy - jutro podeślę, jak nie zapomnę, gdybyś się ewentualnie jutro przypomniała do godziny 10 - 11, to na pewno nie zapomnę.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


teo83
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2022, 18:14
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: teo83 »

Misiek pisze:
Madhad pisze:
21 kwie 2022, 12:13
rybsko pisze:
20 kwie 2022, 17:30
Potwierdzam - mój ma jutro dotrzeć do dilera. Szybko to idzie, szybciej niż zapowiadali.
Też dostałam dzisiaj info, że za tydzień lub dwa mój samochód powinien być już do odbioru. Po 17 miesiącach oczekiwania to dość niespodziewana informacja. Będę się cieszyć jak już kluczyki będą w mojej kieszeni, nigdy nic nie wiadomo. Jak macie jakieś dobre rady co do odbioru to chętnie poczytam.

EDIT: Dostałam jeszcze jedną informację, już wyprodukowane stoi na placu w Kvasinach, czeka na transport. No nie wierzę :)

A tak przy okazji zapytam, czy w Atece jest możliwość zablokowania bezkluczykowego dostępu po wyjściu z samochodu?
No to gratuluję ! Wreszcie się doczekałaś ! Ale żeby aż 17 miesięcy ! Toż to prawie półtora roku ! A jak z ceną ? Z dnia zamówienia, czy z dnia odbioru, coś już na ten temat pisali ?

Odnośnie key-less, to kupujesz dowolne etui z zabezpieczeniem RFID za 40 - 60 zł i masz zabezpieczenie i jednocześnie nie rezygnujesz z wszelkich dobrodziejstw tego systemu.

O odbiorze nowego samochodu jakiś czas temu było na naszym forum, ale w domu nie mam linku do tego poradnika, a w pracy - jutro podeślę, jak nie zapomnę, gdybyś się ewentualnie jutro przypomniała do godziny 10 - 11, to na pewno nie zapomnę.
Co do systemu KEYLLES to warto obejrzeć



Ale czy to faktycznie tak działa to pytanie do użytkowników...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Madhad
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2021, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca X 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Madhad »

[/quote]

No to gratuluję ! Wreszcie się doczekałaś ! Ale żeby aż 17 miesięcy ! Toż to prawie półtora roku ! A jak z ceną ? Z dnia zamówienia, czy z dnia odbioru, coś już na ten temat pisali ?


[/quote]

Niby z 2020 roku, ale jak zapłacę, to będę mieć pewność.

Misiek
Posty: 2474
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 759 razy
Otrzymał podziękowań: 1220 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

Madhad pisze:
21 kwie 2022, 12:13

...
Jak macie jakieś dobre rady co do odbioru to chętnie poczytam.
Poniżej obiecany link do "instrukcji odbioru" nowego samochodu, niby nic odkrywczego, ale może to "czarno na białym" jednak Ci się przyda :
https://vw-clubpolska.pl/index.php/topi ... 0#msg17239

Nie pamiętam, czy o tym tam jest, ale proponowałbym zabrać ze sobą kogoś "neutralnego", niezaangażowanego emocjonalnie, kto ze stoickim spokojem (wiadomo : nowy samochód, wymarzony i wytęskniony no i wyczekany zdecydowanie za długo) punkt po punkcie sprawdzi wszystkie newralgiczne punkty.
Za ten post autor Misiek otrzymał podziękowanie:
rybsko (22 kwie 2022, 10:52)
Ocena: 5.26%
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

dobkos
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2021, 7:01
Samochód: Ateca FR 2021 DSG
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: dobkos »

Polecam sprawdzić szybę przednią czy nie ma rys od wycieraczek. U mnie w pierwszym tygodniu po odebraniu dziwnie pojawiła się taka.

Misieq
Posty: 25
Rejestracja: 04 cze 2020, 18:19
Samochód: Volvo V40 T3R
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misieq »

dobkos pisze:Polecam sprawdzić szybę przednią czy nie ma rys od wycieraczek. U mnie w pierwszym tygodniu po odebraniu dziwnie pojawiła się taka.
Bardzo dobra rada. Te szyby są bardzo miękkie, a wycieraczki fabryczne nadają się od razu do kosza

jakubol
Posty: 43
Rejestracja: 09 paź 2021, 20:13
Lokalizacja: Świebodzin
Samochód: Ateka FR 1.5 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: jakubol »

Działa ten myk z kluczykiem .Sam tak robię.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3730
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

teo83 pisze:
22 kwie 2022, 8:13
Misiek pisze:
Madhad pisze:
21 kwie 2022, 12:13


Też dostałam dzisiaj info, że za tydzień lub dwa mój samochód powinien być już do odbioru. Po 17 miesiącach oczekiwania to dość niespodziewana informacja. Będę się cieszyć jak już kluczyki będą w mojej kieszeni, nigdy nic nie wiadomo. Jak macie jakieś dobre rady co do odbioru to chętnie poczytam.

EDIT: Dostałam jeszcze jedną informację, już wyprodukowane stoi na placu w Kvasinach, czeka na transport. No nie wierzę :)

A tak przy okazji zapytam, czy w Atece jest możliwość zablokowania bezkluczykowego dostępu po wyjściu z samochodu?
No to gratuluję ! Wreszcie się doczekałaś ! Ale żeby aż 17 miesięcy ! Toż to prawie półtora roku ! A jak z ceną ? Z dnia zamówienia, czy z dnia odbioru, coś już na ten temat pisali ?

Odnośnie key-less, to kupujesz dowolne etui z zabezpieczeniem RFID za 40 - 60 zł i masz zabezpieczenie i jednocześnie nie rezygnujesz z wszelkich dobrodziejstw tego systemu.

O odbiorze nowego samochodu jakiś czas temu było na naszym forum, ale w domu nie mam linku do tego poradnika, a w pracy - jutro podeślę, jak nie zapomnę, gdybyś się ewentualnie jutro przypomniała do godziny 10 - 11, to na pewno nie zapomnę.
Co do systemu KEYLLES to warto obejrzeć



Ale czy to faktycznie tak działa to pytanie do użytkowników...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak ja używam też tej funkcji przy myciu auta na myjni bezdotykowej, ponieważ strumień wody potrafi otworzyć bagażnik i można się zdziwić.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Szyszka
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2022, 17:53
Lokalizacja: Toruń
Samochód: Seat Ateca FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Szyszka »

Aktualizacja.
Dziś diler dostał dokumenty do auto wiec można ruszać z leasingiem. W poniedziałek podpisanie umowy później rejestracja i w piątek wyjazd. Wiec na majówkę będzie.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3730
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

Szyszka pisze:
22 kwie 2022, 19:46
Aktualizacja.
Dziś diler dostał dokumenty do auto wiec można ruszać z leasingiem. W poniedziałek podpisanie umowy później rejestracja i w piątek wyjazd. Wiec na majówkę będzie.
No to gratuluję i życzę udanej majówki z nowym nabytkiem.👍
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

ODPOWIEDZ