Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Myszolot »

l3niwi3c pisze:
08 mar 2018, 22:56
8 miesięcy? Masakra
Sprzedawca z salonu powiedział, że jeśli auto nie może się spóźnić na 23.11., to najlepiej zamówić je do końca marca :oops: . Oczywiście jak będzie wcześniej (co jest możliwe), to jak będę chciał, to oni bez żadnych dodatkowych kosztów przechowają je na placu... ale wtedy to ja chyba skisnę :o wiedząc, że stoi i czeka samotnie :cry: , po ciemku, nocą i tęskni za swoim pierwszym właścicielem :lol: .



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Awatar użytkownika
Myszolot
Posty: 37
Rejestracja: 23 sie 2017, 9:36
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Seat Leon FR 1,4 TSI 122KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Myszolot »

Ale, ale, mój szef miał kilka dni temu lepszą historię. Zamówił dla swojej żony Superba z silnikiem 1,5 TSI i po kilku dniach oczekiwania otrzymał informację, że z takim silnikiem nie dostanie... i już :!: :!: . Bez żadnych dalszych wyjaśnień poza radą, że może sobie wybrać mniejszą lub większą pojemność :shock: . E-mail'a z tym oświadczeniem pokazał mu jego kolega sprzedawca z salonu wyznając w bólu, że w kwestii fabryki w Czechach, to ostatnio mają coraz częściej takie "występy". Wygląda na to, że tak "obrośli w piórka" (no bo mają zamówień po kokardę), że mają wywalone totalnie na to czego oczekują salony i piszą w zamówieniach. Masakra!
Trochę zadrżałem po tej opowieści, bo mój będzie się produkował chyba w tej samej fabryce... mam nadzieję, że nie powiedzą mi czegoś podobnego :evil: .

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: MusiC ManiaC »

tictac1986 pisze:
08 mar 2018, 23:10
Podziwiam wszystkich czekających powyzej pół roku na auto :) jak podjąłem decyzję o zmianie samochodu to brałem pod uwagę maksymalnie 3 do 4 miesięcy. Gdy okazało się, że auto ze zbliżoną konfiguracją znajduje się na placu ( od ręki) długo nie musiałem myśleć :) biorąc pod uwagę fakt coraz szybciej rozsypującego się Santa Fe...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Więc jestem takim samym szczęsciarzem jak ty ,auto na placu dilera ma praktycznie wszystko co potrzebuję oprócz przyciemnianych szyb oraz lepszego zestawu audio, szyby ogarnę sam a audio całkowicie wymienię po okresie gwarancyjnym, chyba że obecne mi spasuje w co trochę wątpie po wypowiedziach użytkowników.. :)

reality
Posty: 166
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:32
Lokalizacja: Łódź / Pabianice
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 tsi 190KM 4x4 Rodium Grey
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: reality »

Brac z placu - taka moja rada... Szwagier pierwszy raz w zyciu chcial auto z zamowienia pod siebie - VW Tiguana R-Line Allspace 2.0 tsi 4x4 benzyna DSG w srebrnym metaliku... I zaluje... Zamowienie zrobil pod koniec pazdziernika 2017 - mial otrzymac auto do konca marca 2018... Wczoraj otrzymal info od dealera ze auto bedzie na wrzesien - czyli zamiast 6 miesiecy... wyszlo 12 miesiecy... Nawet slowa przepraszam nie bylo... Oczywiscie moze zrezygnowac i wybrac cos z placu..., ale na placu nie ma zadnego Allspace'a w R-Linie w benzynie... I chyba wezmie Audi SQ5 bo jest ich kilka do wyboru na placu - bez czekania... Czeka tylko na ostateczne potwierdzenie tych news'ow dot. tego Allspace'a... W dooopach sie tym producentom poprzewracalo...

jarek.k
Posty: 136
Rejestracja: 20 sty 2018, 12:06
Lokalizacja: Świdnik
Samochód: Ateca xcl 2.0TSI DSG 4drive Cappuccino Baige
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: jarek.k »

Moja już wyprodukowana - takiego newsa dostałem w srode od dealera. Tu już chyba nie wiele może się zdarzyć. Zamierzam zadzwonic w poniedzialek i powiedziec ze w piatek bede w okolicach salonu i moge odebrac auto. Zobaczymy czy sie uda :lol:

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: MusiC ManiaC »

reality pisze:
09 mar 2018, 21:41
Brac z placu - taka moja rada... Szwagier pierwszy raz w zyciu chcial auto z zamowienia pod siebie - VW Tiguana R-Line Allspace 2.0 tsi 4x4 benzyna DSG w srebrnym metaliku... I zaluje... Zamowienie zrobil pod koniec pazdziernika 2017 - mial otrzymac auto do konca marca 2018... Wczoraj otrzymal info od dealera ze auto bedzie na wrzesien - czyli zamiast 6 miesiecy... wyszlo 12 miesiecy... Nawet slowa przepraszam nie bylo... Oczywiscie moze zrezygnowac i wybrac cos z placu..., ale na placu nie ma zadnego Allspace'a w R-Linie w benzynie... I chyba wezmie Audi SQ5 bo jest ich kilka do wyboru na placu - bez czekania... Czeka tylko na ostateczne potwierdzenie tych news'ow dot. tego Allspace'a... W dooopach sie tym producentom poprzewracalo...
Dokładnie tak w dupach się im poprzewracało... Pracuję w branży automotive od 16 lat, dostarczamy amortyzatory na pierwszy montaż (OE) do większosci fabryk w EU i poza, jesli moja fabryka spóźni się chociaż jeden dzień z wysyłką amorów to kary kolosalne a grupa VW jest mistrzem w ich respektowaniu.Ale cóż musi sobie odbić wały na emisji spalin...

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: MusiC ManiaC »

Myszolot pisze:
09 mar 2018, 20:04
Ale, ale, mój szef miał kilka dni temu lepszą historię. Zamówił dla swojej żony Superba z silnikiem 1,5 TSI i po kilku dniach oczekiwania otrzymał informację, że z takim silnikiem nie dostanie... i już :!: :!: . Bez żadnych dalszych wyjaśnień poza radą, że może sobie wybrać mniejszą lub większą pojemność :shock: . E-mail'a z tym oświadczeniem pokazał mu jego kolega sprzedawca z salonu wyznając w bólu, że w kwestii fabryki w Czechach, to ostatnio mają coraz częściej takie "występy". Wygląda na to, że tak "obrośli w piórka" (no bo mają zamówień po kokardę), że mają wywalone totalnie na to czego oczekują salony i piszą w zamówieniach. Masakra!
Trochę zadrżałem po tej opowieści, bo mój będzie się produkował chyba w tej samej fabryce... mam nadzieję, że nie powiedzą mi czegoś podobnego :evil: .
Czesi raczej w piórka nie obrosli... to Naród któremu trochę bliżej do standardów EU niż nam, niestety.. Więc jesli widzą że popyt na samochody produkowane w ich fabrykach zacznie wzrasta to po prostu walczą o swoje. W naszym "pięknym" kraju taki wzrost wiązał by się z tym że robotnicy musieli by pracować w nadgodzinach w soboty oraz niedziele.A Czechom się nie chce i tyle ,lub żądają wyższego wynagrodzenia.

patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: patryk7133 »

MusiC ManiaC pisze:
09 mar 2018, 21:13
tictac1986 pisze:
08 mar 2018, 23:10
Podziwiam wszystkich czekających powyzej pół roku na auto :) jak podjąłem decyzję o zmianie samochodu to brałem pod uwagę maksymalnie 3 do 4 miesięcy. Gdy okazało się, że auto ze zbliżoną konfiguracją znajduje się na placu ( od ręki) długo nie musiałem myśleć :) biorąc pod uwagę fakt coraz szybciej rozsypującego się Santa Fe...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Więc jestem takim samym szczęsciarzem jak ty ,auto na placu dilera ma praktycznie wszystko co potrzebuję oprócz przyciemnianych szyb oraz lepszego zestawu audio, szyby ogarnę sam a audio całkowicie wymienię po okresie gwarancyjnym, chyba że obecne mi spasuje w co trochę wątpie po wypowiedziach użytkowników.. :)
Witam nie musisz czekać do końca gwarancji by cieszyć się dobrym audio w Atece :)
co prawda nie jest to tanie ale są już dostępne zestawy plug & play do Ateci jedyne co trzeba by zrobić to poprawić wygłuszenie w drzwiach
Pozdrawiam

Tschoss
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2018, 0:08
Samochód: Ford C-max
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Tschoss »

Na początku lutego zamówiłem FRkę 1.4 DSG. Spodziewana data produkcji 24 tydzień (połowa czerwca). Mam nadzieję, że nie przedłużą..

dawiop
Posty: 23
Rejestracja: 27 lut 2018, 21:35
Samochód: Seat Ateca 1,4 TSI DSG Style
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: dawiop »

Możesz podesłać link do takiego zestawu audio plug&play?

ODPOWIEDZ