Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Misiek
Posty: 2430
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 743 razy
Otrzymał podziękowań: 1193 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

TomeL pisze:
26 wrz 2022, 22:04
Misiek no jak tam? Już powinieneś mieć.
Dzięki za pamięć i zainteresowanie, ale niestety właśnie dzisiaj z rana miałem bardzo niemiły telefon. Niestety podczas przygotowywania samochodu do sprzedaży okazało się, że gdzieś po drodze "zagubiła" się jedna z bardzo dla mnie ważnych opcji i dealer będzie zamawiał jeszcze jeden, tym razem już z nią. Niestety jak to w życiu bywa, jest kolejny jeszcze jeden zonk, bo jak pewnie pamiętasz aktualnie czasowo do odwołania niedostępny jest pakiet asystentów XL, z powodu chyba braków tym razem czujników radarowych (Side Assist, Precrash Assist, wspomaganie cofania), który także bardzo chcę mieć, będę więc musiał jeszcze dodatkowo poczekać nieokreśloną bliżej ilość czasu na jego pojawienie się. Była także propozycja (poza korektą na wartość tej szyby) dodatkowego rabatu, ale nie satysfakcjonuje mnie ona bez względu na wysokość w związku z tym, że samochód ten kupuję na lata, naście lat, i że będzie to mój ostatni (wiek), chciałbym więc żeby jednak miał dokładnie WSZYSTKO co chcę i potrzebuję, a aż tak bardzo mi się z nim nie śpieszy i czym jeździć mam, więc wybrałem tą możliwość. Także niestety jeszcze trochę sobie poczekam i pomarzę.


Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 346
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: rybsko »

Misiek pisze:
27 wrz 2022, 0:01
...ale niestety właśnie dzisiaj z rana miałem bardzo niemiły telefon. Niestety podczas przygotowywania samochodu do sprzedaży okazało się, że gdzieś po drodze "zagubiła" się jedna z bardzo dla mnie ważnych opcji i dealer będzie zamawiał jeszcze jeden, tym razem już z nią...
Co za niefart... :cry: Przykro słyszeć. Po swojej stronie też tego się obawiałem, ale jakimś cudem udało się tego uniknąć. Na pocieszenie, wciąż masz szansę wyrobić się z dwoma zamówieniami w czasie krótszym, niż ja z jednym :D Trzymam kciuki!

A na marginesie, ostatnio zrobiłem przede wszystkim autostradami ponad 4 tysiące km i muszę powiedzieć, że bardzo lubię to auto, zwłaszcza w swojej mocnej konfiguracji!
Za ten post autor rybsko otrzymał podziękowanie:
Misiek (27 wrz 2022, 20:26)
Ocena: 5.26%

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Rafiner »

Misiek pisze:
27 wrz 2022, 0:01
TomeL pisze:
26 wrz 2022, 22:04
Misiek no jak tam? Już powinieneś mieć.
Dzięki za pamięć i zainteresowanie, ale niestety właśnie dzisiaj z rana miałem bardzo niemiły telefon. Niestety podczas przygotowywania samochodu do sprzedaży okazało się, że gdzieś po drodze "zagubiła" się jedna z bardzo dla mnie ważnych opcji i dealer będzie zamawiał jeszcze jeden, tym razem już z nią. Niestety jak to w życiu bywa, jest kolejny jeszcze jeden zonk, bo jak pewnie pamiętasz aktualnie czasowo do odwołania niedostępny jest pakiet asystentów XL, z powodu chyba braków tym razem czujników radarowych (Side Assist, Precrash Assist, wspomaganie cofania), który także bardzo chcę mieć, będę więc musiał jeszcze dodatkowo poczekać nieokreśloną bliżej ilość czasu na jego pojawienie się. Była także propozycja (poza korektą na wartość tej szyby) dodatkowego rabatu, ale nie satysfakcjonuje mnie ona bez względu na wysokość w związku z tym, że samochód ten kupuję na lata, naście lat, i że będzie to mój ostatni (wiek), chciałbym więc żeby jednak miał dokładnie WSZYSTKO co chcę i potrzebuję, a aż tak bardzo mi się z nim nie śpieszy i czym jeździć mam, więc wybrałem tą możliwość. Także niestety jeszcze trochę sobie poczekam i pomarzę.
Bardzo dobre podejscie. W lizingu na 3-4 lata faktycznie mozna cos olac, ale jak na 10 i wiecej to musi byc to co chcemy.

PS. Ktoś się ucieszył bo dostał auto na już :-)
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (28 wrz 2022, 0:38)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

teo83
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2022, 18:14
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: teo83 »

W sobotę auto odebrane. Czekałem 8 miesięcy - czyli tak jak było mówione od początku. Auto zgodne z zamówieniem, wszystkie pakiety dodatkowe co miały być to są. Silnik 1.5 już ten po zmianach. Auto super jedynie co to w 3 dniu radio zaczęło się restartować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 346
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: rybsko »

Gratulacje!
teo83 pisze:
28 wrz 2022, 12:45
Silnik 1.5 już ten po zmianach
Co to za zmiany i od kiedy, bo chyba mi umknęły...
teo83 pisze:
28 wrz 2022, 12:45
Auto super jedynie co to w 3 dniu radio zaczęło się restartować
I za to to bym już producentów karał wielomilionowo. To jednak porażka gdy problemy zgłaszane od wielu miesięcy nadal nie są eliminowane na etapie fabryki...

teo83
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2022, 18:14
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: teo83 »

rybsko pisze:Gratulacje!
teo83 pisze:
28 wrz 2022, 12:45
Silnik 1.5 już ten po zmianach
Co to za zmiany i od kiedy, bo chyba mi umknęły...
teo83 pisze:
28 wrz 2022, 12:45
Auto super jedynie co to w 3 dniu radio zaczęło się restartować
I za to to bym już producentów karał wielomilionowo. To jednak porażka gdy problemy zgłaszane od wielu miesięcy nadal nie są eliminowane na etapie fabryki...
Silnik zapowiedzieli pod koniec lipca. 1.5TSI evo2 mieli montować w T-Cross ale Ateca też się załapała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MrNobody
Posty: 49
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: MrNobody »

teo83 pisze:
28 wrz 2022, 12:55

Silnik zapowiedzieli pod koniec lipca. 1.5TSI evo2 mieli montować w T-Cross ale Ateca też się załapała.
A jakie są zmiany w praktyce? I jak rozpoznać jaką wersje silnika mam u siebie?

teo83
Posty: 20
Rejestracja: 29 sty 2022, 18:14
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: teo83 »

MrNobody pisze:
28 wrz 2022, 17:58
teo83 pisze:
28 wrz 2022, 12:55

Silnik zapowiedzieli pod koniec lipca. 1.5TSI evo2 mieli montować w T-Cross ale Ateca też się załapała.
A jakie są zmiany w praktyce? I jak rozpoznać jaką wersje silnika mam u siebie?
Wpisz w wyszukiwarce TSI evo2 jest kilka artykułów na ten temat. Silnik wygląda jakby zaoszczędzili na pokrywie silnika:P

MrNobody
Posty: 49
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: MrNobody »

Na pokrywie powiadasz? To na pewno go mam, bo biedniej w tym temacie to już się chyba nie dało ;)

Odbierałem na koniec sierpnia

Rafiner
Posty: 815
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Rafiner »

teo83 pisze:
28 wrz 2022, 12:45
W sobotę auto odebrane. Czekałem 8 miesięcy - czyli tak jak było mówione od początku. Auto zgodne z zamówieniem, wszystkie pakiety dodatkowe co miały być to są. Silnik 1.5 już ten po zmianach. Auto super jedynie co to w 3 dniu radio zaczęło się restartować Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratuluje odbioru i szerokosci.

Nie żebym sie czepiał, ale to evo2 to kolejne zmiany pod ekologie. W sumie nic nie daje do trwałosci czy mocy, tylko obtania produkcję i podnosi ekologie, bo katalizator jest razem z GPF-em.
W normalnej jezdzie do czasu smierci GPF-a lub kata, to jest tak samo jak dotychczas. Gdy trzeba którys wymienic to bedzie drozej, ale to dopiero przy 300 tys pewnie.

Zastanawia mnie tylko czy to niby poprawione ACT bedzie poprawione, z tym ze ja nic do tego nie mam obecnie pod katem komfortu jazdy, tylko ryje psyche, ze jest i kombinuje z cylindrami, wiec to wyłącze po 4 roku.
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
sailor 88 (28 wrz 2022, 22:40)
Ocena: 5.26%
Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

ODPOWIEDZ