Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Rafiner
Posty: 813
Rejestracja: 07 paź 2018, 19:02
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG FR
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Rafiner »

kecaj pisze:
30 lis 2022, 10:37
Rafiner pisze:
29 lis 2022, 23:55
Może i macie racje, ja tam wierzę w teorie spiskowe lepszej chemii i jedzenia na zachodzie.

A w ASO plac pełen aut, nijak się to ma do czasu oczekiwania, o którym piszecie. Gęsto od Atek, Leonów i Arosa jak na wyprzedaży w 2019. Dziwne.
Co do aut na placu, t w większości są te na które dość długo czekali i w wyniku inflacji zrezygnowali z zakupu auta. Jak ja odbierałem to tylko w jednym dniu zrezygnowało 5 klientów z aut już na placu...
Ale, że co ? Nagle stwierdzili, że wstrzymują się z zakupem, bo niepewność jutra, czy zamawiali za 135 tys, a diler im po 10 miesiącach mówi, że 150 tys ???
Za ten post autor Rafiner otrzymał podziękowanie:
Misiek (01 gru 2022, 0:05)
Ocena: 5.26%


Ateca 1.5 tsi DSG, Radium Grey, wersja FR + extrasy.

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


patryk7133
Posty: 1076
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 45 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: patryk7133 »

marcin89 pisze:
30 lis 2022, 9:26
rybsko pisze:
30 lis 2022, 8:37
A jak kupujecie z Berlina powiedzmy, to rejestrujecie w PL czy w DE? Czy przypadkiem importerzy nie ograniczają/utrudniają jak się tylko da możliwości reeksportu?
Rejestracja w Niemczech, problemow brak. W Polsce do zaplacenia kwota netto, VAT w Niemczech (dodatkowy bonus, ze stawka o pare % nizsza niz w PL). Jedyny potencjalny minus, to koniecznosc zakupu za gotowke, brak mozliwosci finansowania.
Jak robilem rundke po salonach VW,Skoda,Seat,Hyundai,Toyota, Nissan - to tylko ten ostatni nie chcial sprzedawac samochodu na reeksport.
Ja też rejestrowałem w Niemczech i z blachami pojechałem odebrać auto podatku wat nie płaciłem w Polsce, a w Niemczech dostałem pismo z biura rejestracyjnego, że auto nie podlega opodatkowaniu :) taki bonus. :)

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kecaj »

Rafiner pisze:
30 lis 2022, 22:57
kecaj pisze:
30 lis 2022, 10:37
Rafiner pisze:
29 lis 2022, 23:55
Może i macie racje, ja tam wierzę w teorie spiskowe lepszej chemii i jedzenia na zachodzie.

A w ASO plac pełen aut, nijak się to ma do czasu oczekiwania, o którym piszecie. Gęsto od Atek, Leonów i Arosa jak na wyprzedaży w 2019. Dziwne.
Co do aut na placu, t w większości są te na które dość długo czekali i w wyniku inflacji zrezygnowali z zakupu auta. Jak ja odbierałem to tylko w jednym dniu zrezygnowało 5 klientów z aut już na placu...
Ale, że co ? Nagle stwierdzili, że wstrzymują się z zakupem, bo niepewność jutra, czy zamawiali za 135 tys, a diler im po 10 miesiącach mówi, że 150 tys ???
Cena się nie zmieniła, zmieniły się warunki, kredyty, obciążenia itp. Wzrosły raty za mieszkania, utrzymanie, paliwo...

kapelusznik
Posty: 97
Rejestracja: 25 paź 2022, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Seat Ateca Reference 1.0 TSI
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kapelusznik »

Tzn jeżeli czekali przez 10 miesięcy to akurat cena też mogła się zmienić.
Ale zdecydowanie zwiększenie kosztów życia powoduje rózne decyzję.

U mnie np inflacja spowodowała przyspieszenie decyzji o zakupie nowego auta. Po co mi mają oszczędności tracić na wartości ;-)

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kecaj »

kapelusznik pisze:
01 gru 2022, 11:40
Tzn jeżeli czekali przez 10 miesięcy to akurat cena też mogła się zmienić.
Ale zdecydowanie zwiększenie kosztów życia powoduje rózne decyzję.

U mnie np inflacja spowodowała przyspieszenie decyzji o zakupie nowego auta. Po co mi mają oszczędności tracić na wartości ;-)
W umowie jest jasno napisane kiedy można zmienić cenę... VAT-u i akcyzy nie podniesiono...
Za ten post autor kecaj otrzymał podziękowanie:
Misiek (01 gru 2022, 21:16)
Ocena: 5.26%

jabaraks
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2023, 11:48
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca 1,5 DSG, xperience, Magic Black
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: jabaraks »

No Seat mnie pozytywnie zaskoczył. Samochód zamówiony w połowie stycznie i już w produkcji. Będzie do odbioru za miesiąc. Czyli w sumie nieco ponad kwartał, a nie pół roku jak zapowiadali :)

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Bonifacy »

jabaraks pisze:
10 mar 2023, 21:11
Samochód zamówiony w połowie stycznie i już w produkcji. Będzie do odbioru za miesiąc.
Z czujnikami martwego pola?

jabaraks
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2023, 11:48
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Ateca 1,5 DSG, xperience, Magic Black
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: jabaraks »

Bonifacy pisze:
10 mar 2023, 21:36
Z czujnikami martwego pola?
Nie. Też bez kamery 360 i nawigacji.

Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kubawojcik »

jabaraks pisze:
10 mar 2023, 21:11
No Seat mnie pozytywnie zaskoczył. Samochód zamówiony w połowie stycznie i już w produkcji. Będzie do odbioru za miesiąc. Czyli w sumie nieco ponad kwartał, a nie pół roku jak zapowiadali :)
U mnie bylo podobnie a pozniej cyk i stal pol roku pod fabryka bo brakowalo jednego elementu :-D

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

jabaraks pisze:
10 mar 2023, 21:11
No Seat mnie pozytywnie zaskoczył. Samochód zamówiony w połowie stycznie i już w produkcji. Będzie do odbioru za miesiąc. Czyli w sumie nieco ponad kwartał, a nie pół roku jak zapowiadali :)
To chyba coś jest nie tak, ponieważ mój trafił do produkcji (wiarygodna informacja od kolegi z forum pracującego "w zamówieniach") we czwartek lub w piątek, w poniedziałek stał na placu wysyłkowym producenta, we wtorek był u importera, a we środę był już u dealera. Poza tym chyba nie myślisz, że samochód produkuje się przez miesiąc, jak jest brak komponentów i musi poczekać na nie na placu, to tak, ale na pewno nie sama produkcja.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

ODPOWIEDZ