Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

Mam w końcu termin produkcji. Tydzień 43. Samochód zamówiony ok. 10 maja. Realny termin odbioru to połowa listopada. Masakra. Dostanę samochód, który zgodnie z realiami polskiego (i nie tylko) rynku, będzie już o rok starszy...
Ciekawe, od czego tak naprawdę zależą te terminy, bo widzę tu trochę samochodów zamówionych później, które już są wyprodukowane.
Na wyprzedaż rocznika nie ma co liczyć, bo Ateca sprzedaje się na tyle dobrze, że nie robią na nią żadnych promocji. Tak samo jak na Atecę nie ma rabatów za odkup, a rabat lojalnościowy jest niższy, niż w przypadku innych modeli.
Teoretycznie Ateca 1.5 ma być homologowana w tygodniu 40 i wtedy dopiero samochody wyprodukowane wcześniej, wyjadę do importerów w innych krajach. Brak cennika to tylko lenistwo VGP. Jakoś w innych krajach już mogli zrobić cenniki, które później uzupełnią danymi z homologacji, zgodnymi z WLTP. Np. w UK jest nowy cennik Ateci, tylko po prostu przy danych technicznych dla silników, które jeszcze nie mają homologacji, widnieje napis "TBC".
Naszym się nie chciało i czekają z wypuszczeniem cennika na finalną wersję.

@hubrow, co do obowiązywania ceny z maja, to wiesz może czy to VGP utrzymuje cenę, czy dealer na zasadzie dodatkowego rabatu? Mi wczoraj dealer powiedział, że utrzymaja cenę, ale na zasadzie wielkiej łaski, bo eskalowałem sprawę (m.in. prowadzenie sprawy przez handlowca u delaera). Normalnie PODOBNO (według mojego dealera) powinna być podwyżka ceny.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


hubrow
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2018, 13:16
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG7 Rodium Gray Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: hubrow »

Nie wiem od czego to zależy. Dealer zapewnił mnie że będzie mnie obowiązywała cena z umowy którą podpisałem w maju zanim pojawiła się informacja o zmianie silników.
Chociaż patrząc jak to wszystko wygląda to nie wiem że czy mogę być tego pewny ma 100%.
Dzisiaj otrzymałem informację o kolejnym przesunięciu terminu... Z 42tygodnia na 44... Jestem dokładnie w tym samym położeniu co Ty Felix. Dostanę samochód, który straci na wartości nie tylko z powodu wyjazdu z salonu, ale po miesiącu będzie o rok starszy.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

Negocjacje można prowadzić zawsze. Jednak zależy to czy byliście świadomi podczas podpisywania umowy o czasie realizacji. Gdy ja zamawialem auto to czas realizacji był 2 miesiące sprzedawcą mnie odrazu poinformował że będzie to ok 4 miesięcy z możliwością +/- 1 miesiąc. Dokładnie w czwartym miesiącu odebrałem auto.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

I tu właśnie jest pies pogrzebany Endrju.
Mnie dealer ZAPEWNIAŁ, że moje zamówienie to edytowane zamówienie na stock i na pewno dostanę 1.4 TSI z MY2018, czyli dostawa najpóźniej w połowie sierpnia, a może nawet wcześniej.
A tak będę miał (moim zdaniem) gorszy silnik z GPF, kilka miesięcy później i do tego na koniec roku, bez szans na wyprzedaż rocznika. Milutko...
NIESTETY nie widzę na rynku nic, co by mi bardziej pasowało :(
Właściwie tylko Karoq, ale mimo wszystko Ateca bardziej mi pasuje, poza tym zmieniając obecnie zamówienie, będę czekał jeszcze dłużej.
W pewnym więc sensie z ciężkim sercem nie anuluję zamówienia i czekam. Ale będę jeszcze próbował negocjować jakąś rekompensatę za nieudolność dealera.

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

No to sprawa jasna, próbuj jeszcze że to przez brak homologacji i.t.d. A czy silnik gorszy to się okaże, przy oficjalnej prezentacji Teracco czytałem iż to poprawiony silnik 1.4.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

hubrow
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2018, 13:16
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG7 Rodium Gray Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: hubrow »

Przy podpisywaniu umowy (maj) również miałem zapewnienie że auto będzie w połowie sierpnia lub wcześniej. Dopiero na koniec czerwca miałem telefon z informacją o zmianie silników i wstrzymaniu produkcji.
Co do jakości silników to gdzieś na forum VW czytałem że 1.5 który został wprowadzony wcześniej do VW nie był zbyt dobry i sami pracownicy serwisów załamywali ręce. Mam jednak nadzieję że te silniki wyprodukowane dla Seata te pierwsze usterki wykryte u VW będą miały już wyeliminowane.

patryk7133
Posty: 1078
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: patryk7133 »

Felix pisze:
27 wrz 2018, 22:54
I tu właśnie jest pies pogrzebany Endrju.
Mnie dealer ZAPEWNIAŁ, że moje zamówienie to edytowane zamówienie na stock i na pewno dostanę 1.4 TSI z MY2018, czyli dostawa najpóźniej w połowie sierpnia, a może nawet wcześniej.
A tak będę miał (moim zdaniem) gorszy silnik z GPF, kilka miesięcy później i do tego na koniec roku, bez szans na wyprzedaż rocznika. Milutko...
NIESTETY nie widzę na rynku nic, co by mi bardziej pasowało :(
Właściwie tylko Karoq, ale mimo wszystko Ateca bardziej mi pasuje, poza tym zmieniając obecnie zamówienie, będę czekał jeszcze dłużej.
W pewnym więc sensie z ciężkim sercem nie anuluję zamówienia i czekam. Ale będę jeszcze próbował negocjować jakąś rekompensatę za nieudolność dealera.
Po chłopsku mówiąc to cię dealer w konia zrobił
No ale co zrobisz dealerzy na całym świecie już tacy są Teraz pozostało ci tylko walczyć o swoje powodzenia

ahex
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2018, 13:36
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI 190 HP
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: ahex »

hubrow pisze:
26 wrz 2018, 14:00
Prędzej jakieś akcesoria...
Czy ktoś miał podobną sytuację i udało mu się uzyskać od importera jakieś korzystne dodatki z racji "długiego czasu realizacji"?
Co to bylo? O co można powalczyć? Podpowiedzcie coś.
Miałem we wrześniu odbierać, ale przez homologację muszę poczekać do przełomu październik / listopad. Powalczyć warto! Ja walczę o zimówki :) na odpowiedź czy je dostanę wciąż czekam.

hubrow
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2018, 13:16
Samochód: Seat Ateca 1.5 TSI DSG7 Rodium Gray Xcellence
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: hubrow »

Miałem we wrześniu odbierać, ale przez homologację muszę poczekać do przełomu październik / listopad. Powalczyć warto! Ja walczę o zimówki :) na odpowiedź czy je dostanę wciąż czekam.
No daj znać co udało się wyrwać. Ja też chcę wyrwać zimówki bo to przecież już będzie połowa listopada. Mam nadzieję że jeszcze coś ponadto się wyrwie. Dywaniki... Jakieś drobne akcesoria...

Kolega mi doradzał żebym walczył o pakiet serwisowy, ale to raczej nierealne.

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

pakiet serwisowy dla firm to przecież 499 ... taniej niż zimówki ....

ODPOWIEDZ