Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: TOMEK111 »

Grz_Bo pisze:
08 lis 2021, 16:10
TOMEK111 pisze:Seat Ateca FR 2.0 TSI 4Drive - kod konfiguracji SYUXROQH - zamówienie teraz.
Wg dilera na tą chwilę lato 2022 jest w zasięgu... oby.
To nie jest długi okres.

Też tak uważam, zobaczymy w realu jak to wyjdzie.


Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kamil89 »

Witam.
Ja na swojego Seata Atece 2.0 tsi FR czekam juz od 23 marca tego roku i nadal nic nie wiadomo.

Misiek
Posty: 2433
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 744 razy
Otrzymał podziękowań: 1195 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

Grz_Bo pisze:
08 lis 2021, 16:10
TOMEK111 pisze:Seat Ateca FR 2.0 TSI 4Drive - kod konfiguracji SYUXROQH - zamówienie teraz.
Wg dilera na tą chwilę lato 2022 jest w zasięgu... oby.
To nie jest długi okres.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Mnie opiekun 3 tygodnie temu napisał, że 6 - 7 miesięcy oczekiwania na Xperience 1,5 l z DSG i wspomagaczami.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kamil89 »

Jak ja się próbowałem czegoś dowiedzieć co się dzieje z moim zamówieniem to niestety nic nie wiedzą, a i sprzedawca mi powiedział że na ten rok juz by się nie nastawiał

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 346
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: rybsko »

Kamil89 pisze:
08 lis 2021, 20:16
Witam.
Ja na swojego Seata Atece 2.0 tsi FR czekam juz od 23 marca tego roku i nadal nic nie wiadomo.
Też 2.0 TSI FR, zamówienie z początku kwietnia. Mam informację, że 2021 możliwy już jedynie teoretycznie.

Tymczasem dla zabawy wyklikałem sobie moją konfigurację w obecnym konfiguratorze i wychodzi cennikowo niecałe 10k więcej, niż w marcu...
TOMEK111 pisze:
08 lis 2021, 9:31
Seat Ateca FR 2.0 TSI 4Drive - kod konfiguracji SYUXROQH - zamówienie teraz.
Wg dilera na tą chwilę lato 2022 jest w zasięgu... oby.
Dostałeś jakieś zniżki? :D

Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kamil89 »

Mój opiekun nawet powiedział mi coś takiego ze jeśli nie dojedzie do 1 kwartału przyszłego roku to by poszukał czegoś innego. Tak mam dobrze zrabatowany samochód dlatego czekam aby nie wypaść z kolejki

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: TOMEK111 »

Kamil89 pisze:
09 lis 2021, 12:21
Mój opiekun nawet powiedział mi coś takiego ze jeśli nie dojedzie do 1 kwartału przyszłego roku to by poszukał czegoś innego. Tak mam dobrze zrabatowany samochód dlatego czekam aby nie wypaść z kolejki
Jak to rozumieć? Jak nie dojedzie do końca I kwartału 2022 to szanse, że dojedzie w ogóle spadają do 10%? Bo trochę tajemniczo to brzmi.
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kamil89 »

Też mnie to zaskoczyło i nie wiem jak to rozumieć po tych informacjach napisałem do seat polska ale u nich również nie można uzyskać żadnych informacji kierują ze trzeba się kontaktować z dilerem w celu informacji o produkcji auta, a już mija 8 miesiąc od momentu zamówienia i dalej nic nie wiadomo kiedy można się spodziewać auta

Bonifacy
Posty: 630
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Bonifacy »

Ciekawe, jak to wszystko się ma do ceny? Czy obowiązuje ta z dnia zamówienia, czy diler może się wycofać? Może tu jest pies pogrzebany, że gdy cena wzrośnie, to dilerowi nie opłaca się sprzedać za cenę sprzed roku.

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: TOMEK111 »

Kamil89 pisze:
09 lis 2021, 19:27
Też mnie to zaskoczyło i nie wiem jak to rozumieć po tych informacjach napisałem do seat polska ale u nich również nie można uzyskać żadnych informacji kierują ze trzeba się kontaktować z dilerem w celu informacji o produkcji auta, a już mija 8 miesiąc od momentu zamówienia i dalej nic nie wiadomo kiedy można się spodziewać auta
Generalnie pisanie do centrali korpo mija się z celem, oni nie zajmują się indywidualnymi przypadkami i zawsze w politycznie poprawnym tonie uprzejmie przekierują do dilera. Ileś tam razy kontaktowałem się np. ze Skodą (centrala, doradcy ze strony, itd.), wszystko uprzejmie, duża kultura, ale wiedza merytoryczna taka sobie a możliwość przekazania "nieoficjalnych" informacji praktycznie zerowa. Ludzie wyszkoleni przez korporację, ale niestety mało przydatni w trudnych czy niestandardowych sytuacjach. Najwięcej można wyciągnąć od dilera, ale tutaj najlepiej jest mieć dobry kontakt z ogarniętym kierownikiem, który i tak nie zawsze powie wszystko. Ale są i tacy, tylko trzeba przetrzeć szlak, czasami się udaje. Jak wiecie w takich sytuacjach postawa roszczeniowego kapelusznika "płacę to wymagam" jest wielce niewskazana;)
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

ODPOWIEDZ