Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
Orłoś
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:47
Lokalizacja: pomorskie
Samochód: Ateca Xcellence 2.0 TSI
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Orłoś »

Generalnie ja zamawiałem w maju, a miałem odebrać w lipcu. Finalnie termin wydłużył się do końca grudnia (problem z częściami, przerwa technologiczna w Kvasinach itp.), więc raczej kolego Kamil89 termin Ci się wydłuży pewnie, a nie skróci. Ja oczywiście nie odebrałem tego mojego samochodu z grudnia, bo byłbym rok do tyłu z rocznikiem, a rabatu za bardzo nie chcieli dać. Zrobiłem nowe zamówienie i wtedy już czekałem tylko 2 miesiące. Jeśli zależy Ci na czasie to nie, nie uda się. Ja miałem czym jeździć, więc poczekałem na swoją sztukę prawie rok ;) Trochę obłęd, ale takie są fakty.


Ateca Xcellence | 2.0 TSI 190KM | DSG7 | 4Drive | Magnetic Brown | Felgi 18" PERFORMANCE 36/2 MACHINED | Felgi 17" ABRERA II | Alcantara Black | Panorama | Comfort Assistant Plus | Podgrzewana przednia szyba | Navi | Elektryczna klapa bagażnika | Widok 360 | Ładowanie Qi | VC

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: S3ker »

Dlatego nie ma się co dziwić dlaczego auta z placu z dobrym wyposażeniem z fajną ceną schodzą jak ciepłe bułeczki :) nie dość że czasu od groma zaoszczędzone to i czasem można parę złotych zaoszczędzić w porównaniu do auta zamawianego :)
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

Tak zrobiłem ja , zamiast zamawiać i czekać ponad pół roku, wziąłem auto z placu oszczędzając 16k PLN.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Bonifacy
Posty: 628
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Bonifacy »

Na otomoto nowych Seatów Ateca widzę ponad 60. Oczywiście wersje zróżnicowane. Ale, przyznać trzeba, droższe od tej, którą ja w ub. roku kupiłem.

I ulgi dla grup zawodowych stale są.

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 341
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: rybsko »

Endrju pisze:
05 cze 2021, 13:55
Tak zrobiłem ja , zamiast zamawiać i czekać ponad pół roku, wziąłem auto z placu oszczędzając 16k PLN.
Chętnie bym tak zrobił, nawet niekoniecznie walcząc o rabat. Ale niestety moje oczekiwania dot. wyposażenia za mocno odbiegały od tego co zapewne kupuje statystyczny Polak i dostępne egzemplarze, nawet jeżeli skonfigurowane na bogato, są jednak na dość powtarzalne kopyto, zbyt niekompatybilne z moimi preferencjami :(

Awatar użytkownika
S3ker
Posty: 285
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:10
Samochód: ATECA MY19 1.5 TSI DSG XC BLACK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: S3ker »

Bonifacy pisze:
05 cze 2021, 15:33
Na otomoto nowych Seatów Ateca widzę ponad 60. Oczywiście wersje zróżnicowane. Ale, przyznać trzeba, droższe od tej, którą ja w ub. roku kupiłem.

I ulgi dla grup zawodowych stale są.
Nie ma co porównywać zeszłego roku do obecnego jak od twojego zamówienia lekko były 3 zmiany jak nie lepiej w cenniku :D a za rok będzie jeszcze drożej i wtedy będziesz mógł powiedzieć hoho kupiłem takie same auto 6k taniej niż teraz no lol
Seat Ateca Black Magic 1.5 TSI DSG7 150KM Xcellence

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

S3ker pisze:
05 cze 2021, 13:48
Dlatego nie ma się co dziwić dlaczego auta z placu z dobrym wyposażeniem z fajną ceną schodzą jak ciepłe bułeczki :) nie dość że czasu od groma zaoszczędzone to i czasem można parę złotych zaoszczędzić w porównaniu do auta zamawianego :)
Tylko wydaje mi się, że trafienie na sztukę spełniająca WSZYSTKIE wymogi wymarzonej konfiguracji oraz kolor, to tak jak trafić w Totka, ale faktycznie nie niemożliwe. Ja parę miesięcy temu aż się zlałem zimnym potem, jak zobaczyłem moją "pełną" wymarzoną konfigurację, i to "w magazynie" u mojego lokalnego dealera, łącznie z kolorem i znacznie obniżoną ceną, tyle że po ochłonięciu i jeszcze raz dokładnym przejrzeniu wszystkich opcji nie znalazłem kamer 360 st, więc bardzo szybko emocje opadły.
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Misiek
Posty: 2398
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 727 razy
Otrzymał podziękowań: 1169 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

Endrju pisze:
05 cze 2021, 13:55
Tak zrobiłem ja , zamiast zamawiać i czekać ponad pół roku, wziąłem auto z placu oszczędzając 16k PLN.
Ale miało wszystko co chciałeś łącznie z kolorem, czy "poszedłeś na kompromis" ?
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

Tak mam wszystko co chciałem oprócz koloru ale za to kolor jest żony. A na kolorze się nie jeździ.😁😁
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
greg_the_lazy
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2018, 21:06
Lokalizacja: Janki, Falenty Nowe
Samochód: Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: greg_the_lazy »

Ja też brałem auto z placu... :D A że to było moje pierwsze "nowe", a w życiu drugie auto... to widziałem je jedynie na zdjęciach za pierwszym razem, bo handlowiec mi zapomniał pokazać na żywo przed odbiorem. :D A ja jakoś byłem zbyt rozkojarzony, żeby zapytać :D
Ateca FR 1.4 TSI 7DSG - Rodium Grey

ODPOWIEDZ