Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
slawektc
Posty: 103
Rejestracja: 03 lip 2017, 15:53
Lokalizacja: Tczew
Samochód: Seat Ateca XCELLENCE 1.4 Beżowy Capuccino Beige
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: slawektc »

Szerokiej drogi.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: tictac1986 »

Za kilka dni przybędzie nam nowy użytkownik Ateci w postaci mojego taty. Tu muszę pochwalić się czasem oczekiwania na auto "z taśmy", bo zamówiliśmy w sierpniu i już dziś otrzymałem informację, że auto jest na placu :) będzie to prawie identyczna konfiguracja jak moja, z tą różnicą, że z DSG i kamerą cofania. Szybkość realizacji zamówienia przypisywany jest w głównej mierze temu, że jestem klientem "z historią" (zakupiona moja Ateca i za chwilę Mii dla żony) dzięki czemu cały proces nabrał prędkości :)
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

No to gratulacje dla Taty. Jakby co to gadżety się znajdą. 😊
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Awatar użytkownika
tictac1986
Posty: 462
Rejestracja: 10 maja 2017, 21:24
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: tictac1986 »

Endrju pisze:
27 paź 2017, 23:25
No to gratulacje dla Taty. Jakby co to gadżety się znajdą. 😊
Już brałem to pod uwagę :)
Seat Ateca 1,4 TSI 150 KM Nevada White wersja Style + Comfort+/Pakiet Zima/Full Link

Awatar użytkownika
l3niwi3c
Posty: 312
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:40
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.4 TSI 150 KM XC
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: l3niwi3c »

Tak informacyjnie. Zamówiłem Atecę (07.12.2017), czas oczekiwania mam wpisany czerwiec (niby wpisują kwartałami), ale sprzedawca powiedział, że powinienem spodziewać się auta marzec/kwiecień. Czy można zadzwonić do sprzedawcy np: na początku lutego i zapytać czy coś wiadomo. Oni mają takie info "który w kolejce" jest mój samochód? Czy dowiadują się dopiero jak wyjedzie z fabryki?
Ateca XCELLENCE | 1.4 TSI 150KM FWD | DSG | Samoa Orange | Felgi 18 cali - PERFORMANCE 36/1| Alcantara Brown | Pakiet Comfort+ | COMFORT ASSISTANT | Podgrzewana przednia szyba | Alarm | Elektrycznie i Bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika | Wirtualny kokpit

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: majcher »

Możesz dzwonić i pytać. Powiedzą Ci na który tydzień roku jest planowana produkcja auta. Tylko że te terminy też się zmieniają :)
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: dario37 »

l3niwi3c pisze:
11 gru 2017, 15:12
Tak informacyjnie. Zamówiłem Atecę (07.12.2017), czas oczekiwania mam wpisany czerwiec (niby wpisują kwartałami), ale sprzedawca powiedział, że powinienem spodziewać się auta marzec/kwiecień. Czy można zadzwonić do sprzedawcy np: na początku lutego i zapytać czy coś wiadomo. Oni mają takie info "który w kolejce" jest mój samochód? Czy dowiadują się dopiero jak wyjedzie z fabryki?
Do mnie zadzwonił Handlowiec 21 marca,że moja Ateka "zjechała" z linii prod.Odebrałem 6 kwietnia.Termin w umowie miałem 29 kwietnia,więc cieszyłem się 3 tyg.wcześniej.Tak było.A co teraz,nie wiem......
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
Endrju
Moderator
Posty: 3725
Rejestracja: 11 maja 2017, 0:50
Lokalizacja: Świdwin
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 TSI 150KM
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Endrju »

Pierwsza informacją jest potwierdzenie przyjęcia zamówienia przez fabrykę i przybliżony termin rozpoczęcia produkcji, następnie dealer dostaje info na ok. 2 tygodnie ,że auto będzie produkowane i tu jest jus konkretny dzień ( auto składają ok. 2 dni). Następnie dostają info o wywozie auta z fabryki, późnej przybycie do Poznana do Centrali i już jak wyjeżdża do dealera.
Jest- Seat Ateca FL 1.5 TSI ACT DSG7 150KM Xperience
Był - Seat Ateca 1.4 TSI ACT DSG7 150KM Xcellence
Obrazek

Przyszły Atekowicz
Posty: 44
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:51
Samochód: Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 160
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Przyszły Atekowicz »

... No i dlatego go nie doczekamy się tej Cupry... Skoro nadal czas oczekiwania pół roku na Atece. (Cupra była testowana już rok temu i miała mieć premierę w 2017..ale nikt nie spodziewał się takiego szału) Ale podobno od 2018 CUPRA ma być diwizją Seata i model Ateca Cupra wydaje się idealnym kandydatem na taką premierę. Zobaczymy w Genewie.

lasowy
Posty: 20
Rejestracja: 15 paź 2017, 13:26
Lokalizacja: Szczawnica
Samochód: Style 1.4 Eco TSI 150 KM DSG 4Drive START/STOP
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: lasowy »

Witam, przywitałem się już kilka tygodni temu, ale dzisiaj otrzymałem wiadomość z od dealera,więc muszę się podzielić, że mój samochód będzie produkowany w 10 tygodniu 2018 roku, także przewidywany czas odbioru to połowa marca 2018r, zamawiałem w końcówce października. No cóż, cierpliwości. Ale tak czy inaczej jest już w kolejce, już się mogę doczekać. Zrobiłem dzisiaj jazdę próbną wersją z automatem(bo taką zamówiłem) i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Wcześniej jeździłem tylko z manualem, więc była to dla mnie nowość, ale było świetnie. Pierwsze moje wrażenie z jazdy to takie, że czułem się jakbym tym samochodem już jeździł było wręcz swojsko. Nie miałem żadnych problemów z obsługą (przeczytałem instrukcję obsługi pewnie ze dwa razy). Teraz jeżdżę Suzuki Grand Vitarą na ramie więc komfort niewielki ale gabarytowo podobnie ale odczucia z jazdy nieporównywalne. Moim głównym samochodem do tej pory był Ford Fiesta(4 lata) i jako że w prowadzeniu był znakomity porównanie z Atecą wyszło świetnie korzyść Ateci. Ford już sprzedany więc jeżdżę Suzuką i zostanie ze mną do czasu odebrania Seata. A tak przy okazji to pozdrawiam wszystkich forumowiczów, wiele się nauczyłem o samochodzie, o jego wadach, zaletach i ewentualnych usprawnieniach, chwała Wam za wiedzę i pasję.

ODPOWIEDZ