Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Kubawojcik
Posty: 252
Rejestracja: 26 sty 2022, 19:16
Samochód: Ateca
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kubawojcik »

Tak, ale to juz troche grubszy temat niz znaczek na kierownicy bo jednak te listwy to element wersji XP



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kecaj »

Kubawojcik pisze:
14 lip 2022, 22:13
Tak, ale to juz troche grubszy temat niz znaczek na kierownicy bo jednak te listwy to element wersji XP
Pytam, bo nie wiedziałem, że one są w standardzie dla "X". Na zdjęciach mojego auta z placu przesyłowego mam takie listwy zamontowane.

MrNobody
Posty: 48
Rejestracja: 23 mar 2022, 14:56
Samochód: Seat Ateca FL 1.5 DSG
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: MrNobody »

Pozwolę sobie wrócić do tematu oczekiwania :)

Swoją Atecę zamówiłem pod koniec marca 2022 i pare dni temu dostałem potwierdzenie, że termin produkcji został już potwierdzony.
Termin to 33 tydzień (15-21 sierpnia br.). Dealer ocenia że w pierwszej połowie września będzie do odbioru. (ponoć ostatnio zdarzają się opóźnienie już w samej produkcji).

Z ważnych informacji, wszystko wygląda na to że zostanie wyprodukowany zgodnie ze specyfikacją. Wiem że część z Was miała wątpliwości co do dostępności systemów bezpieczeństwa, bo zniknęły z konfiguratoxrów. I rzeczywiście dealer mówił mi że było takie zalecenie od producenta, żeby skrócić czas oczekiwania.

Zamówioną mam wersję Style (magic black), 1.5 DSG, z pakietem Comfort+, Pakietem bezpieczeństwa XL, Media+ (bez navi), ładowarką indukcyjną, oświetleniem ambient, kessey, wirtualny kokpit (ten płatny, bo teraz już w każdym egzemplarzu są cyfrowe zegary, tylko te "darmowe" są sporo prostsze).

Jeżeli faktycznie wyprodukuje się samochód w sierpniu, to ostatecznie całkiem znośny czas oczekiwania (5 m-cy)

Madhad
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2021, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Seat Ateca X 2.0 TSI 190 KM DSG
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Madhad »

kecaj pisze:
14 lip 2022, 12:55
Misiek pisze:
14 lip 2022, 9:46
A tak swoją drogą, to ciekaw jestem czy w mojej specyfikacji, którą dostałem podczas zamawiania (będę musiał sprawdzić w domu) jest napisane, że jest, bo gdyby tak, to w razie braku można byłoby spróbować domagać się jej wymiany. Pamiętam, że kiedyś w jakimś opisie, czy specyfikacji na stronie internetowej taki zapis był.
Nie ma tego w specyfikacji auta przy zamawianiu. Może być tak, ze ze względu na brak kierownic dopuszcza się montowanie kierownicy bez znaczka...
W mojej specyfikacji było wyraźnie napisane, że kierownica z oznakowaniem XP. Też dostałam bez tego, mój ślubny mało zawału nie dostał, ale mi to w sumie obojętne. Po dwóch miesiącach dalej się docieramy :) Znaczy z Ateką, a nie ze ślubnym ;)

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kecaj »

Madhad pisze:
15 lip 2022, 15:37
...W mojej specyfikacji było wyraźnie napisane, że kierownica z oznakowaniem XP....
A kiedy zamawiałaś auto?

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 664
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: TomeL »

Madhad opisz w jakimś wątku wrażenia po 2 miesiącach w paru zdaniach. Poziom wkur... już opadł?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


kwil!cz
Posty: 18
Rejestracja: 08 lut 2022, 16:17
Samochód: Ateca 2.0 TSI 4x4 FR
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kwil!cz »

Było kilka osób oprócz mnie, które miały potwierdzony termin produkcji na tydzień 28 (11-15 lipca) - macie może jakieś wieści? Termin zjazdu do Poznania 22 lipca potwierdzony?
U mnie problem taki, że 'moja' sprzedawczyni jeszcze w tym tygodniu na urlopie i nawet nie ma się kogo spytać o najnowsze wieści :D

Kenaj86
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2022, 22:10
Samochód: Seat leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kenaj86 »

kecaj pisze:
15 lip 2022, 8:51
Kubawojcik pisze:
14 lip 2022, 22:13
Tak, ale to juz troche grubszy temat niz znaczek na kierownicy bo jednak te listwy to element wersji XP
Pytam, bo nie wiedziałem, że one są w standardzie dla "X". Na zdjęciach mojego auta z placu przesyłowego mam takie listwy zamontowane.
A czy masz chromowana końcówkę układu wydechowego? Z tego co kojarzę wersja experience chyba powinna taka posiadać

coulomb
Posty: 91
Rejestracja: 27 lis 2021, 16:53
Samochód: Seat Ateca Style 1.5 TSI DSG
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: coulomb »

kwil!cz pisze:
18 lip 2022, 22:08
Było kilka osób oprócz mnie, które miały potwierdzony termin produkcji na tydzień 28 (11-15 lipca) - macie może jakieś wieści? Termin zjazdu do Poznania 22 lipca potwierdzony?
U mnie problem taki, że 'moja' sprzedawczyni jeszcze w tym tygodniu na urlopie i nawet nie ma się kogo spytać o najnowsze wieści :D
Miałem termin produkcji na początek tygodnia 28. W szczęście okazało się, że wyprodukował się wcześniej - pod koniec tygodnia 26. Na "nieszczęście" w tygodniu 27 Czesi mieli tydzień wolnego tak więc zysk na czasie był tylko pozorny. Dzisiaj samochód wyjechał z Poznania do salonu.

Zamówienie składałem w pierwszym tygodniu grudnia 2021. Wersja Style, 1.5 TSI DSG, pakiet XL, wirtualny kokpit, hak.

kecaj
Posty: 97
Rejestracja: 10 cze 2022, 13:31
Samochód: Ateca 1,5 DSG MJ 2023
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: kecaj »

Kenaj86 pisze:
19 lip 2022, 0:49
kecaj pisze:
15 lip 2022, 8:51
Kubawojcik pisze:
14 lip 2022, 22:13
Tak, ale to juz troche grubszy temat niz znaczek na kierownicy bo jednak te listwy to element wersji XP
Pytam, bo nie wiedziałem, że one są w standardzie dla "X". Na zdjęciach mojego auta z placu przesyłowego mam takie listwy zamontowane.
A czy masz chromowana końcówkę układu wydechowego? Z tego co kojarzę wersja experience chyba powinna taka posiadać
Na zdjęciach końcówek nie widać. Jak odbiorę auto będzie wiadomo.
Obrazek

ODPOWIEDZ