Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

Zamówiłem 1.4 DSG ośkę 11 maja. Rzekomo było to edytowane zamówienie na stock, czyli teoretycznie powinienem dostać 1.4. Wczoraj okazało się, że przy moim zamówieniu widać błąd "wyczerpana pula samochodów dla kraju" czyli wszystko wskazuje na to, że będzie lipa.
To co robi VGP i cała grupa VW ostatnio to jakaś paranoja.
Prawdopodobnie będę anulował to zamówienie i poszukam czegoś innego. 1.5 ma być produkowane dopiero od 40 tygodnia, więc pomijając już dopłatę, to termin odbioru samochodu realnie wypadnie na początku przyszłego roku...
Co do zmian w MY2019, to tak na szybko dowiedziałem się, że w XC i chyba też FR w standardzie będzie navi, a w pakiecie Comfort navi zastąpi Virtual Cockpit.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Mmaniak2
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2018, 19:37
Lokalizacja: Dolnośląskie
Samochód: Seat Ateca Fr 1.5 TSI
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Mmaniak2 »

1.4 i tak byś dostał i tak, ponieważ tak masz na zamówieniu i z tego co wiem to jak ja zamawiałem to nie było żadnej mowy o zmianie silnika skoro masz 1.4, a później to ja już nie wiem. .no i to tak lekko z datą odbioru. Ja zamówiłem pod koniec kwietnia a będę musiał czekać do końca listopada pewnie. Bo jeszcze ta przerwa w fabryce akurat wypada. Jednym słowem tragedia. No ale co tam, nic nie poradzimy
😉

Felix
Posty: 339
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:08
Samochód: Seat Leon FR
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Felix »

1.4 będzie produkowane tylko do końca lipca. Potem będzie przerwa w produkcji. Od 40 tygodnia zacznie się produkcja 1.5, które zastąpi 1.4.
Jeżeli więc nasze samochody nie wyprodukują się przed końcem lipca (A wszystko na to wskazuje), to:
1. Nasze samochody wyprodukują się dopiero po 40 tygodniu
2. Nie dostaniemy 1.4 tylko 1.5 (według testów 1.5 trochę gorzej jeździ, mimo tych samych parametrów)
3. Będzie podwyżka ceny o 4900 zł (taka dopłata do 1.5 widnieje w dokumentach przesłanych przez VGP do dealerów). Oczywiście podwyżki możesz nie zaakceptować i wtedy dealer zwróci Ci po prostu zaliczkę ;)

Xrejam
Posty: 36
Rejestracja: 21 maja 2018, 12:11
Samochód: Ateca Xcelence 2.0 TSI 210KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Xrejam »

Tepek pisze:
11 cze 2018, 19:12
Ja zamówiłem pod koniec maja i teoretycznie powinna być w połowie sierpnia. Ewentualnie salon swoje zamówienie przerzuci na mnie abym miał szybciej. Zobaczymy co z tego wyniknie Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak tam Twoje zamówienie. Wiesz coś więcej?

Xrejam
Posty: 36
Rejestracja: 21 maja 2018, 12:11
Samochód: Ateca Xcelence 2.0 TSI 210KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Xrejam »

Id3 pisze:
07 cze 2018, 11:27
Ateca FR 2.0 Zamówiona 24.05. Termin przewidziany na 30 tydzień. Udało się bez dodatkowej opłaty za nowy silnik.
Z tymi opłatami bardziej kalkuluje się pomyśleć o Tiguanie. Sprawdzałem wychodzi bardzo podobnie cenowo.

Ale jednak czekamy na Seata :)
30 tydzień to 23 lipca. Masz już podane konkrety?

Xrejam
Posty: 36
Rejestracja: 21 maja 2018, 12:11
Samochód: Ateca Xcelence 2.0 TSI 210KM
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Xrejam »

ahex pisze:
29 maja 2018, 12:08
Xrejam pisze:
28 maja 2018, 16:14
Czy jesli zamówiłem dzisiaj, Ateca XC 2.0 TSI panoramia VC i inne takie.
a dzisiaj jest 28 maj 2018 roku, to pojadę nią na wakacje czy nie?
Ciężko, ja pod koniec kwietnia wziąłem m.in. z tym wyposażeniem co mówiłeś. Odbiór na 1 tydzień września mam.
zmieniło się coś w tym temacie?

ahex
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2018, 13:36
Samochód: Seat Ateca FR 2.0 TSI 190 HP
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: ahex »

Xrejam pisze:
29 cze 2018, 10:37
ahex pisze:
29 maja 2018, 12:08
Xrejam pisze:
28 maja 2018, 16:14
Czy jesli zamówiłem dzisiaj, Ateca XC 2.0 TSI panoramia VC i inne takie.
a dzisiaj jest 28 maj 2018 roku, to pojadę nią na wakacje czy nie?
Ciężko, ja pod koniec kwietnia wziąłem m.in. z tym wyposażeniem co mówiłeś. Odbiór na 1 tydzień września mam.
zmieniło się coś w tym temacie?
Na chwilę obecną nie :/

fuyek3
Posty: 22
Rejestracja: 04 kwie 2018, 22:34
Samochód: 2.0 TSI XC
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: fuyek3 »

Dziś dostałem info od dealera, że wszystkie alokacje co do daty produkcji dla Atek (a także dla Aron, Ibiz itd.) zostały usunięte z systemu.
Co skutkuje sporym przesunięciem czasowym produkcji i wpadnięciem w rok modelowy 2019, być może także dołożeniem GPFa :-(
Ktoś z Was ma potwierdzenie takiej sytuacji od swojego dealera? A może macie inne informacje?

dario37
Posty: 1138
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:28
Lokalizacja: Oława
Samochód: Seat Ateca 1.4TSI /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: dario37 »

fuyek3 pisze:
04 lip 2018, 9:55
Dziś dostałem info od dealera, że wszystkie alokacje co do daty produkcji dla Atek (a także dla Aron, Ibiz itd.) zostały usunięte z systemu.
Co skutkuje sporym przesunięciem czasowym produkcji i wpadnięciem w rok modelowy 2019, być może także dołożeniem GPFa :-(
Ktoś z Was ma potwierdzenie takiej sytuacji od swojego dealera? A może macie inne informacje?
Też o tym słyszałem.Kolego,Seat w Polsce ma w d.... Klientów.Nadmienie,że Ateca jest czwartym autem kupionym u Dealera...Bez komentarza.
:D
Seat Ateca 1.4 TSI DSG7 /KIA SPORTAGE MHEV 2022 BL

Awatar użytkownika
MusiC ManiaC
Posty: 105
Rejestracja: 03 mar 2018, 8:05
Lokalizacja: SL
Samochód: Seat Ateca 1.4 TSI Red Velvet
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: MusiC ManiaC »

Dziwne, bo nasza fabryka przed letnim shutdownem który również i seat planuje ma masę zamówień amorów z fabryk Seata czyżby produkcja aut była planowana na inne kraje tylko nie PL?

ODPOWIEDZ