Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 349
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: rybsko »

Misiek pisze:
09 paź 2021, 22:49
Niestety nie jest to takie łatwe jakby się wydawało, ponieważ jeżeli producenci samochodów nie mają ŻADNEGO sygnału, potwierdzenia, od producenta chipów jeśli chodzi o termin dostawy, ponieważ ten W OGÓLE NIE WIE, nawet w przybliżeniu, kiedy zostaną wyprodukowane, to także sami producenci nie znając terminu wpłynięcia na magazyn nie będą podawali JAKIEGOKOLWIEK, NAWET PRZYBLIŻONEGO terminu, żeby później nie wysłuchiwać : "ale przecież pan mówił, że ... będzie". U nas w firmie jest podobnie, mimo że skala zamówień jest nieporównywalnie mniejsza : zamawiam części, czekam standardowe kilka dni, bo na ogół po tych kilku dniach, do tygodnia, zamówienie przychodzi, jeżeli nie ma zmiany statusu przez kolejne kilka dni, góra tydzień, to już wiem, że może to potrwać dłużej niż zwykle, ale także nie wiadomo konkretnie ile, tydzień, dwa, miesiąc, a niestety raz tak się zdarzyło, jak nie było pewnej części w całej Europie w magazynach centralnych oraz u dealerów i musieli albo ściągać to bezpośrednio z Japonii, albo nawet i zamówić u producenta, bo nawet i tam nie było. Przy czym lokalny oddział nie potrafił podać nawet przybliżonego terminu dostawy, dopiero po ponad miesiącu, jak wreszcie dostali konkretny termin dostawy do nich.
W całości zgadzam się z tym, co piszesz. Ale nie do końca o to mi chodziło, może nie wyraziłem się jasno.

Nie chcę, aby mi ktoś w tej chwili obiecał na kiedy wyprodukuje, to oczywiście trudne. Chciałbym tylko wiedzieć jak długo na pewno mu się to nie uda.

Lista wszystkich zamówionych samochodów, do tego prognozy na temat dostępności części, do tego wewnętrzne informacje dot. priorytetyzacji poszczególnych modeli, rynków, krajów itp. Oczywiście, można to udoskonalić biorąc pod uwagę różne kwestie logistyczne, wąskie gardła, decyzje podyktowane ekonomiką itp. Gdyby o to wszystko wzbogacić ścieżkę krytyczną produkcji każdego zamówionego auta, to wyszłaby data przed którą fabryka konkretnego auta nie wyprodukuje. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych danych, wszystkie dane wejściowe są używane do planowania produkcji. Co więcej, producent z pewnością robi takie symulacje ze względu na konieczność monitorowania i planowania obsługi finansów.

Obowiązku przedstawienia i comiesięcznej aktualizacji tej daty, rzetelnie skalkulowanej, bym oczekiwał 8-)
Za ten post autor rybsko otrzymał podziękowanie:
Misiek (10 paź 2021, 21:58)
Ocena: 5.26%



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Bonifacy
Posty: 630
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Bonifacy »

Piszą, że mało używany samochód można sprzedać za więcej pieniędzy, niż się za niego zapłaciło

https://biznes.autokult.pl/42711,wiecej ... ory-nogami
Za ten post autor Bonifacy otrzymał podziękowanie:
Misiek (15 paź 2021, 23:59)
Ocena: 5.26%

patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: patryk7133 »

To może być prawda miałem ostatnio robioną wycenę na moją Atece i na dzień dzisiejszy za moją 4-letnią i z przebiegiem 90 tys. km w Niemczech dostanę więcej, niż zapłaciłem w polskim salonie za nową. :D

Byłem namawiany na sprzedaż ale mówię sprzedam i co teraz kupię jak salony puste po drugie jeszcze nie znudziła mi się Ateca polubiłem to auto i nawet już nie jeżdżę mietkiem córka to wykorzystuje i czuje się jak jego właścicielka :lol:

A po za tym lubię przy Atece majsterkować :D Ostatnio dodałem do niej kolejną modyfikację i mam jeszcze kilka w planie :D
Ostatnio zmieniony 16 paź 2021, 11:08 przez patryk7133, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 667
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: TomeL »

Patryk pochwal się co zrobiłeś.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: patryk7133 »

😁 Dla posiadacza Ateci z tą funkcjonalnością będzie to mało ciekawe dlatego nawet o tym nie pisałem. jak kupowałem Ateca musiałem wziąć skonfigurowaną przez salon brakowało w niej kilku rzeczy, które chciałem mieć między innymi elektryczna klapa bagażnika co zmieniłem już jakiś czas temu teraz dodałem do tego oryginalny fabryczny Easy Open.

Awatar użytkownika
TomeL
Posty: 667
Rejestracja: 05 cze 2018, 7:37
Lokalizacja: Galicja
Samochód: Ateca FR 2.0 TSI FL
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: TomeL »

To wartościowa inwestycja, bo bez EO sama elektryka klapy jest mało użyteczna. IMHO

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor TomeL otrzymał podziękowanie:
patryk7133 (16 paź 2021, 17:14)
Ocena: 5.26%

patryk7133
Posty: 1079
Rejestracja: 11 wrz 2017, 23:53
Lokalizacja: Nowa Ruda i Ludwigshafen
Samochód: Seat Ateca1,4 TSI DSG7 Xcellence Comfort+Assistant
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: patryk7133 »

TomeL pisze:
16 paź 2021, 14:08
To wartościowa inwestycja, bo bez EO sama elektryka klapy jest mało użyteczna. IMHO

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Tak teraz mogę w pełni cieszyć się funkcją elektrycznej klapy :D

Awatar użytkownika
majcher
Posty: 349
Rejestracja: 31 gru 2016, 18:24
Lokalizacja: Radom
Samochód: Cupra Formentor VZ
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: majcher »

Dostępność Seatów od ręki i do produkcji.
Za ten post autor majcher otrzymał podziękowania (w sumie 2):
rybsko (18 paź 2021, 22:30) • Misiek (19 paź 2021, 0:13)
Ocena: 10.53%
Formentor VZ
Arona FR 1.0 DSG
był Ateca 1.4TSI

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: TOMEK111 »

Seat Ateca FR 2.0 TSI 4Drive - kod konfiguracji SYUXROQH - zamówienie teraz.
Wg dilera na tą chwilę lato 2022 jest w zasięgu... oby.
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

Awatar użytkownika
Grz_Bo
Posty: 449
Rejestracja: 15 lis 2020, 8:48
Samochód: Seat Leon
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 163 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Grz_Bo »

TOMEK111 pisze:Seat Ateca FR 2.0 TSI 4Drive - kod konfiguracji SYUXROQH - zamówienie teraz.
Wg dilera na tą chwilę lato 2022 jest w zasięgu... oby.
To nie jest długi okres.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


ODPOWIEDZ