Czas oczekiwania na Atekę

Wszelkie dyskusje związane z zakupem Seata Ateca i Cupry Ateca
TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: TOMEK111 »

Bonifacy pisze:
09 lis 2021, 19:37
Ciekawe, jak to wszystko się ma do ceny? Czy obowiązuje ta z dnia zamówienia, czy diler może się wycofać? Może tu jest pies pogrzebany, że gdy cena wzrośnie, to dilerowi nie opłaca się sprzedać za cenę sprzed roku.
W obecnych czasach wszystko może przestać obowiązywać i są na to zazwyczaj odpowiednie klauzule pisane mikroczcionką, których nikt nie czyta. To są megakorporacje i mają co najmniej niezłe zaplecze prawne. Kowalski może co najwyżej pożalić się na forum, taka jest prawda.

Daleko nie szukając - ostatnio Skoda wycofała wszystkie zamówienia z 3 miesięcy wstecz i klienci mieli alternatywę - albo dopłata do cennika RP2022 albo zwrot zaliczki.


Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Sponsor


Misiek
Posty: 2439
Rejestracja: 20 sie 2020, 21:30
Lokalizacja: Białystok
Samochód: Ateca 1.5 DSG Xperience + Ford Galaxy
Podziękował: 747 razy
Otrzymał podziękowań: 1199 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Misiek »

Bonifacy pisze:
09 lis 2021, 19:37
Ciekawe, jak to wszystko się ma do ceny? Czy obowiązuje ta z dnia zamówienia, czy diler może się wycofać? Może tu jest pies pogrzebany, że gdy cena wzrośnie, to dilerowi nie opłaca się sprzedać za cenę sprzed roku.
Według mnie jeżeli w umowie nie ma innego zapisu dającego furtkę do zmiany ceny, to bezwzględnie obwiązuje ta z umowy, bo na pewno cenę tam masz podaną konkretną (może być bez terminu dostawy, ale cena jest) i obowiązuje ta z obustronnie przecież podpisanej. Jakiś czas temu było to dyskutowane. A że w tym czasie może się na tyle zmienić, że będzie dla dealera na granicy opłacalności, to cóż - ryzyko zawodowe. Generalnie należy niestety dokładnie przeczytać umowę, szczególnie pod kątem możliwości zmiany ceny oraz przede wszystkim nie zapomnieć o sławnych już gwiazdkach oraz o "drobnym druczku" (w razie czego lupa w łapkę).
Hmmm, to dziwne, u mnie działa normalnie :lol:

Luk4as
Posty: 851
Rejestracja: 09 sie 2017, 21:00
Samochód: Skoda
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Luk4as »

Misiek myślisz, że firma obracająca tak grubą kasa może sobie pozwolić na stratę ? W każdej umowie jest informacja, że cena może się zmienić i albo zmianę akceptujesz albo rezygnujesz z umowy.

TOMEK111
Posty: 43
Rejestracja: 08 lis 2021, 6:40
Samochód: Seat Ateca FR4 2.0 TSI
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: TOMEK111 »

Luk4as pisze:
10 lis 2021, 13:22
Misiek myślisz, że firma obracająca tak grubą kasa może sobie pozwolić na stratę ? W każdej umowie jest informacja, że cena może się zmienić i albo zmianę akceptujesz albo rezygnujesz z umowy.
Popieram, my tu sobie możemy dyskutować na forum, a brutalna prawda jest, jaka jest. Argumentacja, że diler bierze na siebie ryzyko jest lekko śmieszna, zwłaszcza przy terminach realizacji sięgających roku i tym co się dzieje w gospodarce światowej od kilkunastu miesięcy. Zakładam, że zarówno importer jak i dilerzy starają się to ogarnąć, tzn. że w miarę możliwości ceny z oferty są utrzymywane, ale wspomniany przeze mnie przykład Skody pokazuje, że bywa różnie.

Pozdrawiam, Tomek.
Seat Ateca FR 2.0 TSI 190KM 4Drive

Awatar użytkownika
DarekWa
Posty: 337
Rejestracja: 27 sty 2020, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Seat Ateca XC 2.0 TSI 190 KM 4Drive DSG7 (RM20)
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: DarekWa »

w umowie wyraźnie jest zapisane z jakich powodów może się tak wydarzyć. Zawsze jest też wspomniane w jakich wypadkach i z jakimi konsekwencjami możecie zerwać umowę.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kamil89 »

Witam wszystkich dzisiaj dostałem maila z centrum informacji seat ze planowany termin produkcji 49 tydzień 2021, no zobaczymy jak będzie

Awatar użytkownika
rybsko
Posty: 349
Rejestracja: 19 kwie 2021, 17:12
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ateca FR TSI 2.0 FL
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: rybsko »

Kamil89 pisze:
15 lis 2021, 23:16
Witam wszystkich dzisiaj dostałem maila z centrum informacji seat ze planowany termin produkcji 49 tydzień 2021, no zobaczymy jak będzie
Trzymam kciuki żeby tak się stało. I nie obraziłbym się gdyby mojego zaplanowali zgodnie z FIFO na 51 tydzień :D

mark
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2021, 12:51
Samochód: Seat
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: mark »

Kamil89 pisze:
15 lis 2021, 23:16
Witam wszystkich dzisiaj dostałem maila z centrum informacji seat ze planowany termin produkcji 49 tydzień 2021, no zobaczymy jak będzie
Nie wiem jak oni to kolejkują... Ja zamówiłem w połowie lutego 2021r FR 2.0 i teraz dostałem info że planowana data produkcji to końcówka Q1 2022r...

Pozdrawiam

Kamil89
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2021, 17:11
Samochód: Nissan
Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Kamil89 »

Ja tez nie mam pojęcia a tym bardziej jestem teraz zmieszany gdyż dostałem takiego maila od centrum informacji seat o planowanej dacie produkcji, dzwonie do dilera a oni mi mówią ze nic nie wiedzą w systemie auta nie maja i dziwny ten mail. Mój opiekun powiedział że jego zdaniem auta nie będzie w tym roku juz .
Pozdrawiam

Bonifacy
Posty: 631
Rejestracja: 18 mar 2020, 12:27
Samochód: Seat Ateca 1.5 DSG Xperience
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy

Re: Czas oczekiwania na Atekę

Post autor: Bonifacy »

Piszą, że w przyszłym roku nadal trzeba będzie długo czekać, a i ceny 20% w górę

https://businessinsider.com.pl/motoryza ... wo/2bq4phc

ODPOWIEDZ